Jakimi wartościami kieruję się w swoim biznesie? O mojej misji na 2023 rok

W każdym biznesie nadchodzi taki czas, kiedy ze swojej dotychczasowej wizji i misji się wyrasta. Wraz z rozwojem, który według mnie jest nieunikniony, zmieniają się priorytety i cele biznesowe. Warto zatem co jakiś czas przyjrzeć się, czy wartości i misja firmy są spójne z kierunkiem, w którym zmierzamy.

I właśnie o tym opowiadam w dzisiejszym odcinku podcastu. Podzielę się z Tobą moją nową misją na 2023 rok. Opowiem jakimi wartościami kieruję się w swoim biznesie i jak, w oparciu o nie, mogę Ci pomóc spełniać marzenia o sukcesie.

Zapraszam!

W ubiegłym roku wiele się działo w moim biznesie online, o czym opowiadałam w 66 odcinku podcastu. To był bardzo intensywny, a jednocześnie pouczający okres, który skłonił mnie do refleksji, co zaowocowało zdefiniowaniem na nowo moich wartości i misji firmy. Dzięki temu mam jasny kierunek, w jakim będę w tym roku podążać, podejmując decyzje biznesowe i wspierając moje klientki. Zanim opowiem Ci o tym więcej, na wstępie chciałabym podkreślić, jak ważny jest ten proces.

Warto cyklicznie weryfikować, czy wartości i misja firmy są zgodne z Tobą

Kiedy startowałam ze swoim biznesem, to nie od razu pomyślałam o tym, żeby wszystko sobie rozpisać – całą strategię i kierunek rozwoju. Być może w Twoim przypadku jest podobnie. Bardzo często klientki, z którymi pracuję, skupiają się głównie na tym, aby zrealizować kolejny projekt, stworzyć nową ofertę, zorganizować akcję sprzedażową. Rzadziej natomiast spoglądamy na swój biznes „z lotu ptaka”. Prawda jest taka, że jeśli skupiamy się tylko na bieżących sprawach i finansach, to łatwo stracić z oczu to, co było najważniejsze, kiedy zakładałyśmy firmę.

Dlatego, aby prowadzić zyskowny biznes i stale go rozwijać, trzeba wiedzieć:

  • dlaczego ja robię to, co robię,
  • komu tak naprawdę chcę pomagać i w jaki sposób,
  • jakimi wartościami pragnę się kierować,
  • co jest w zgodzie ze mną, a co nie,
  • czy wykorzystuję swoje mocne strony i zasoby, aby działać najlepiej, jak potrafię.

I myślę, że to bardzo ważne, by taki porządny przegląd oraz aktualizację wizji i kierunku rozwoju swojej firmy robić co najmniej raz w roku. Ja właśnie byłam bardzo głęboko w tym procesie przez ostatnie tygodnie i uważam, że ten czas był mi bardzo potrzebny. Ustaliłam najważniejsze dla mnie wartości i spisałam, dlaczego są dokładnie takie, a nie inne. Dzięki temu wyklarowała się moja misja i strategia działania biznesu w 2023 r.

5 najważniejszych wartości, jakimi kieruję się w swoim biznesie

Z radością się nimi z Tobą podzielę, abyś mogła zweryfikować, czy są Ci bliskie i czy będzie nam ze sobą po drodze w tym roku.

1. Niezależność – finansów, czasu i miejsca pracy

To moja podstawowa wartość, którą potwierdziły też różne testy osobowościowe, między innymi badanie DISC 4D, o czym szerzej opowiadałam w rozmowie z Klaudią Kałążną w odcinku Jak lepsze poznanie siebie może Ci pomóc rozwijać biznes online? 

Niezależność, rozumiana jako możliwość budowania swojego biznesu na własnych warunkach i z poszanowaniem swoich granic, jest dla mnie kluczowa. Dzięki temu czuję prawdziwą wolność i satysfakcję z tego, co robię – zarówno finansową, jak i osobistą. I tego samego pragnę dla wszystkich moich klientek.

Często pracuję z kobietami, które stworzyły swój biznes właśnie po to, żeby uwolnić się od etatu i uzyskać upragnioną niezależność. Jednak wiele z nich po jakimś czasie zauważa, że tak naprawdę tylko zamieniły jednego szefa na wielu mniejszych szefów – klientów. W efekcie są niezadowolone, bo nadal działają według cudzych zasad i nie mogą samodzielnie decydować jak, gdzie i kiedy pracują, z obawy o swoje finanse. A przecież nie tędy droga, to nie jest freelancing, kiedy nie czujemy się wolne.

Bardzo chcę to zmienić i wspierać moje klientki w budowaniu ich biznesów online, w oparciu o skalowalne modele biznesowe. Dlatego częścią mojej misji jest to, że pomagam kobietom zarabiać więcej, pracując mniej. Aby mogły osiągnąć prawdziwą niezależność finansów, czasu i miejsca pracy. I z tym mocno wiąże się kolejna wartość, która jest mi bardzo bliska.

2. Wiara w moje klientki

Szczerze wierzę w to, że każda z nas może efektywnie rozwijać swój biznes. Nawet jeśli jesteś „zwykłą kobietą bez miliona followersów”. Ta wiara w moje klientki nie jest tylko przekonaniem, lecz wynika z obserwacji oraz doświadczeń. Pracowałam już z dziesiątkami kobiet i jedne były bardziej przebojowe, drugie mniej. Część z nich budowała swój biznes w social mediach i miała wielkie zasięgi, a niektóre działały zupełnie inaczej, stawiając na inne kanały. I wszystkie udowodniły, że można osiągnąć świetne rezultaty.

Co prawda nie ma jednej słusznej drogi rozwoju, ale sukces nie jest zarezerwowany tylko dla jakiejś grupy wybrańców. Wszyscy mamy wyjątkowe mocne strony i talenty, które możemy wykorzystać w biznesie, aby zyskać więcej pieniędzy, radości i czasu. Wystarczy je odkryć w sobie i działać zgodnie z nimi. 

Dlatego wierzę w to, że dla każdej z nas istnieje idealny model biznesowy. I można go stworzyć wykorzystując kombinację swoich mocnych stron oraz odpowiednich narzędzi i technik. Moją supermocą jest właśnie to, że pomagam klientkom opracować i wdrożyć idealny dla nich model. I wierzę w sukces każdej z nich, czasami nawet bardziej niż one wierzą w siebie.

3. Właściwa energia i nastawienie

Moja trzecia wartość łączy się z poprzednimi, gdyż świadomy rozwój w biznesie jest możliwy wtedy, gdy połączy się działania strategiczne z mentalnością. Aby działać efektywnie, trzeba zadbać o odpowiednie nastawienie i energię. Jeżeli ich zabraknie, to nawet przy doskonałym opracowaniu strategii, trudno będzie osiągać zadowalające rezultaty. I wcześniej czy później, może Cię spotkać jedna z dwóch sytuacji. Dopadnie Cię wypalenie zawodowe albo Twój biznes utknie w miejscu.

Dlatego zgodnie z tą wartością wspieram moje klientki w rozwoju mentalnym, aby ich wizja biznesowa stała się rzeczywistością, a nie tylko pozostała w sferze marzeń. Pokażę Ci, jak zadbać o swój mindset i pracować nad myślami, które Cię nie wspierają. Pomogę Ci też pokonać wewnętrzne blokady, abyś mogła z lekkością realizować swoje cele i generować rekordowe wyniki. 

W lutym planuję bezpłatne wyzwanie, podczas którego będziemy wspólnie nad tym pracować. Serdecznie polecam Ci również Dziennik Manifestacji, dzięki któremu już teraz możesz zacząć pracę nad swoją mentalnością.

4. Odwaga – działanie mimo porażek i błędów

Czwartą bardzo ważną dla mnie wartością jest odważne działanie w biznesie. I przyznam się, że dla mnie był to bardzo duży krok, aby przestać obawiać się podejmowania ryzyka i popełniania błędów. Zrozumiałam jednak, że nawet przykre doświadczenia nie są porażką, lecz lekcją, która pomaga mi lepiej zrozumieć, jak mam postępować. Wystarczy wyciągnąć z niej wnioski i na tej podstawie zmieniać metody działania, aby z dnia na dzień przybliżać się do realizacji wymarzonej wizji. 

Dzięki temu, że działam z odwagą – rozwijam siebie, moją markę i pomagam wielu osobom działać podobnie. Teraz mój biznes online jest na dość komfortowym poziomie, ponieważ mam już sprawdzone oferty i programy oraz wiem co robić, aby osiągać przychody rzędu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. I teoretycznie mogłabym dalej postępować bez zmian, uruchamiając kolejne mastermindy i podobne szkolenia. Z pewnością byłoby to wygodne, natomiast niekoniecznie wiązałoby się z rozwojem. 

Dlatego postanowiłam w tym roku działać inaczej, jeszcze odważniej, niż do tej pory. Będę próbować nowych rzeczy, mocniej inwestować w siebie, swój zespół i biznes. Uważam bowiem, że tylko podejmując odważne decyzje, można dokonać prawdziwego przełomu i prężnie rozwijać swój biznes. 

W związku z tym postawiłam sobie na 2023 rok ambitny cel – jestem gotowa na milion złotych przychodu. I poszłam za tym jeszcze dalej. Kolejnym celem jest to, aby blisko ze mną współpracującym klientkom, pomóc wygenerować łącznie 5 mln złotych.

Do takiej odwagi zachęcam też inne kobiety prowadzące własny biznes. Aby kwestionowały swoje dotychczasowe założenia, przełamywały granice i stawiały sobie wyzwania. Bez ryzyka nie ma rozwoju biznesu! 

Naturalne jest również, że będziemy popełniać błędy. Jednak zawsze warto pamiętać, że są one cennymi lekcjami, które pomagają nam wzrastać. Każda z nas ma swój unikatowy sposób prowadzenia biznesu, mocne strony i własną krzywą uczenia się, którą trzeba przejść, żeby odkrywać, co robimy najlepiej.

5. Wiedza i rozwój

Sporo z tego, o czym już opowiedziałam wiąże się tą wartością. Według mnie inwestowanie w swój rozwój i wiedzę jest niezbędne. Ja chcę się uczyć od osób, które już osiągnęły to, do czego dążę, aby stale podnosić swoje kompetencje. Dlatego uważnie decyduję kogo słucham i oglądam oraz wybieram szkolenia, które realnie pomogą mi się rozwijać. 

Moją największą dotychczasową inwestycją w tym zakresie był program Energetic Breakthrough Method, który kosztował prawie 25 tys. złotych. W tym roku zaplanowałam na szkolenia biznesowe dwukrotnie wyższy budżet.

Mam świadomość tego, że gdy ja inwestuję w swoją wiedzę i kompetencje, to non stop ewaluuję, na czym korzystają też moje klientki. Doskonale świadczy o tym fakt, że przychodzą do mnie ponownie kobiety, z którymi pracowałam kilka lat temu, bo widzą mój rozwój i chcą się ode mnie uczyć nowych rzeczy. 

Dzięki temu one również się rozwijają, co mnie bardzo cieszy. 

Również Ciebie zachęcam, abyś skorzystała z mojej wiedzy i doświadczenia. Cały czas aktualizuję szkolenia do samodzielnej pracy, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Polecam Ci program Otwórz się na przełom finansowy, dzięki któremu możesz zacząć przebijać się przez własne granice mentalne. Moje klientki bardzo go sobie chwalą i ja też lubię do niego wracać.

Moja misja na 2023 rok

Podczas procesu określania wartości i misji firmy zrozumiałam, że nadal chcę pomagać moim klientkom w rozwijaniu ich biznesów online z pełną mocą i skalowaniu przychodów, by mogły zarabiać więcej, pracując mniej. 

Uświadomiłam sobie, że jednocześnie pragnę je wspierać w przekraczaniu swoich granic, aby osiągały to, co wcześniej wydawało im się niemożliwe. Właśnie to sprawia mi ogromną radość i satysfakcję – gdy moje klientki zaczynają wierzyć w siebie, działać z odwagą i energią oraz swobodnie realizują ambitne cele. 

Dlatego moją misją na 2023 rok jest to, aby jeszcze więcej kobiet, dzięki pracy ze mną, kreowało swoje nowe normy i generowało rekordowe wyniki w ich biznesach online.

Niezależnie od tego, co jest obecnie Twoim przełomem, z radością pomogę Ci przebić ten sufit. I jestem przekonana, że możesz to zrobić już w tym roku i stale osiągać znakomite rezultaty.

Wierzę w to, że najwięcej korzyści przyniesie Ci moje wsparcie oparte na 3 filarach:

  1. Łączenia strategii i mentalności, abyś osiągnęła równowagę, podejmowała odważne decyzje z wiarą we własne możliwości, pozytywnym nastawieniem i energią do działania.
  2. Pomocy w kreowaniu genialnych ofert z głębokim zrozumieniem potrzeb Twoich klientów oraz połączeniem mentalnym, emocjonalnym i energetycznym z nimi.
  3. Pokazaniu Ci, jak aktywnie i z lekkością sprzedawać, z wykorzystaniem wszystkich możliwości oferowanych przez biznes online, abyś generowała rekordowe wyniki szybciej, niż myślisz.

Poznałaś moje najważniejsze wartości i misję firmy oraz dowiedziałaś się, jak mogę Cię wspierać w rozwoju Twojego biznesu. Jestem bardzo ciekawa, co o tym myślisz. Będzie mi miło, jeśli zostawisz tu komentarz oraz oznaczysz mnie na Instagramie Italiana Justyna i dasz znać, czy będzie nam w tym roku po drodze.

W kolejnym odcinku opowiem Ci więcej o mojej wizji biznesu i wydarzeniach, jakie szykuję w lutym. Zachęcam Cię do subskrypcji mojego podcastu, dzięki czemu nie ominą Cię te informacje. W każdej chwili możesz skorzystać z wielu szkoleń, które stworzyłam z myślą o przedsiębiorczych kobietach, które chcą odnieść sukces. Sprawdź dostępne programy i rozwijaj swój biznes razem ze mną.

 

 

Rozwijaj swój biznes online z pełną mocą!

Pragniesz dokonywać prawdziwych przełomów i osiągać to, co teraz wydaje Ci się niemożliwe?

Chcesz zarabiać więcej, pracując mniej?

Z radością Ci w tym pomogę! Sprawdź kursy do samodzielnej pracy, które dla Ciebie przygotowałam.

Dostęp otrzymasz od razu i korzystasz przez rok.

 

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict