Jak ustabilizować przychody w biznesie online? Moje 3 sposoby

Będąc w początkowej fazie rozwoju biznesu online, jeszcze bez ogromnych zasięgów w social mediach, możesz mieć problem ze stabilnością przychodów. Czyli z tym, aby miesięcznie co najmniej kilka tysięcy złotych wpadało na Twoje konto. Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak ustabilizować przychody w swoim biznesie. Gwarantuję Ci, że naprawdę jest to możliwe! Dzisiaj zdradzę Ci jak tego dokonać.

Opowiem Ci historię, jak wyglądało to u mnie oraz jak ja ustabilizowałam swoje przychody. Przedstawię Ci również moje 3 sprawdzone sposoby, które mogą Ci w tym pomóc – nawet w małym biznesie online.

 

Zapraszam!

 

Temat jak ustabilizować przychody w biznesie, jest niezwykle istotny. Zwłaszcza teraz, kiedy mamy galopującą inflację, ciągłe zmiany w Nowym Ładzie i wciąż trwającą wojnę tuż za granicą. Są to tak zwane Czarne łabędzie, czyli sytuacje zupełnie nieprzewidywalne, które mogą zachwiać naszą codziennością. Jakiś czas temu nagrałam podcast, w którym przedstawiłam wskazówki jak sobie z nimi radzić.

W związku z tym jedna rzecz jest pewna – stabilność przychodów jest coraz ważniejsza! Wiele moich klientek odkryło, że np. wskutek wybuchu wojny jakaś ich ważna kampania nie wypaliła. Teraz niestety są w niewesołej sytuacji, ponieważ przyszłość ich firm bardzo mocno zależała od sukcesu tej konkretnej akcji sprzedażowej…

Z tego też względu jest to odpowiedni moment na zadbanie o to, jak ustabilizować przychody w swoim biznesie online. Zapewniając sobie dochód pasywny, sprawisz, aby kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wpadało na Twoje konto co miesiąc, niejako z automatu.

 

Stabilne przychody to klucz do sukcesu w biznesie online

Pewne źródło dochodów, pozwoli Ci na dalszy rozwój biznesu. Dzięki temu będziesz dysponować większą ilością czasu na inne działania związane z Twoją firmą jak np. dopracowywanie ofert sprzedażowych czy szukanie inspiracji na komunikację.

A jeżeli nie masz koncepcji na skuteczne komunikowanie Twoich ofert i potrzebujesz pomocy w tej sferze, to serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z Bazą Zyskownych Treści!

Zawiera ona paczkę 100 pomysłów, dzięki którym już nigdy nie będziesz miała problemu ze znalezieniem inspiracji na treści – zarówno krócej, jak i dłużej żyjących.

Dlatego chciałabym abyś dobrze zrozumiała, że kwestia tego, jak ustabilizować przychody w biznesie jest naprawdę ważna. I możesz dzięki temu osiągnąć wiele korzyści.

1. Stabilne i regularne zarobki to przede wszystkim ogromny spokój ducha!

Świadomość tego, że cokolwiek by się nie działo, Ty w swoim biznesie online masz zapewniony ten podstawowy poziom dochodów (taki substytut pensji) to przede wszystkim uczucie spokoju. Nie musisz martwić się o to, czy w tym miesiącu uda Ci się pokryć wszystkie opłaty. To daje Ci możliwość skupienia się na innych, istotnych rzeczach!

2. Ustabilizowane przychody to także brak presji

Kiedy decydujesz się na jakieś akcje promocyjne czy kampanie sprzedażowe, nie masz ciśnienia, że MUSZĄ się one udać. Możesz spokojnie skupić się na rozwoju firmy, bez ciągłego zamartwiania się o koszty. Pozwoli Ci to na długofalowe, bardziej strategiczne planowanie i skalowanie Twojego biznesu online.

3. Mając stabilne przychody – zyskujesz również więcej czasu dla samej siebie!

Wszyscy dobrze wiemy, jak to jest istotne. Gdy jesteś przepracowana oraz zestresowana ciągłą, miesięczną walką o przetrwanie, zostaje Ci mało przestrzeni na rozwój oraz nowe pomysły. Kiedy będziesz wiedziała, jak ustabilizować przychody z Twojego biznesu online, to równocześnie zadbasz o siebie. Bo będziesz po prostu zarabiać więcej, pracując mniej!

 

Moja historia – jak ustabilizowałam przychody w swoim biznesie

Na początku krótko przedstawię Ci, jak wyglądało to u mnie.Wiesz już, że stabilne przychody są coraz ważniejsze, szczególnie jeżeli planujesz rozwój biznesu. Przed przejściem do konkretnych sposobów, jak je osiągnąć, jest jeszcze jedna ważna kwestia do omówienia.

Chciałabym, abyś miała świadomość, że wraz z większymi przychodami, rosną również koszty.

Aktualnie należności w moim biznesie wynoszą co najmniej kilka tysięcy złotych w skali miesiąca. Wśród nich są między innymi:

  • wynagrodzenia dla zespołu,
  • zobowiązania związane z abonamentami różnych programów, z których korzystam,
  • koszty oprogramowania,
  • wydatki na reklamy.

A przecież nie mogę sobie pozwolić na to, że nie będzie mnie stać na zapłacenie podatków czy wypłaty dla mojego teamu. Dlatego podjęłam decyzję, że chcę zarabiać więcej, jednocześnie pracując mniej. Wtedy jasne było dla mnie to, że zwiększą mi się koszty… ale chciałam, aby dochody wzrosły jeszcze bardziej.

Szukałam zatem sposobów na to, jak ustabilizować przychody. Wiedziałam, że potrzebuję mieć pewność, że będę je miała na stałym poziomie. Natomiast nie będę ukrywać – nie od razu było tak, że moje zarobki w skali miesiąca były wysokie. To był proces. Na początku spełnieniem marzeń było dla mnie, żebym miała 3-5 tysięcy stabilnego przychodu miesięcznie. Ostatecznie dość szybko osiągnęłam ten poziom i z powodzeniem skaluję biznes. Jak to zrobiłam?

 

3 sposoby na to, jak ustabilizować przychody w biznesie

Opowiem Ci o trzech metodach, które sama wypróbowałam i które świetnie się u mnie sprawdziły. Wciąż je stosuję, łączę i pomagam wdrażać swoim klientkom. Dzięki temu stopniowo krok po kroku przychody w moim biznesie online rosły i nadal rosną oraz są coraz stabilniejsze.

Pierwszy sposób na to, jak ustabilizować przychody – to aktywna sprzedaż

W pierwszej kolejności powinnaś skupić się na codziennej, aktywnej sprzedaży Twoich ofert. Poleganie wyłącznie na dużych kampaniach sprzedażowych organizowanych raz na kilka miesięcy – nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim jest to bardzo męczące. Jednocześnie stresujesz się, bo w tym czasie nie wiesz skąd czerpać przychody.

Dlatego sprzedawaj bardziej aktywnie i częściej. Twórz nowe, mniejsze oferty, adekwatne do wymagań Twoich odbiorców. Badaj na bieżąco swoją grupę docelowych klientów i dobrze zrozum ich potrzeby, a będziesz w stanie dostarczyć im produkty, które spełnią ich oczekiwania.

Prawda jest taka – im częściej coś sprzedajesz, tym więcej ludzie będą kupować. Naprawdę to tak działa!

Wobec tego w 2020 r. powstało wiele moich kluczowych ofert, które do dziś są dostępne w sklepie. Ten trend kontynuowałam również w 2021 i 2022 roku, przygotowując kolejne, nowe produkty.

Ja po prostu pokochałam sprzedawać i wiem, że Ty też możesz! A jeżeli masz z tym problem, to jestem zobowiązana wspomnieć o jednym z moich szkoleń. Dzięki kursowi „Pokochaj sprzedawać online”, który znajdziesz u mnie sklepie, odkryjesz wszystko, czego potrzebujesz, abyś Ty również pokochała sprzedawać online!

Drugi sposób na to, jak ustabilizować przychody – to automatyczne zaawansowane lejki sprzedażowe

Duża część moich klientek myśli, że można polegać tylko na samych kampaniach sprzedażowych. Być może Cię rozczaruję, ale w przypadku małego biznesu online nie będą głównym źródłem Twojego przychodu. Chyba że zdecydujesz się pakować dużą kasę w reklamę, świetnie przygotujesz lejki sprzedażowe i będziesz naprawdę szeroko mówić o swoich ofertach, które się w nich znajdują.

Zobacz zaawansowane warsztaty o lejkach sprzedażowych.

Oczywiście te wszystkie narzędzia są bardzo pomocne i potrzebne w stabilizacji przychodów. Uczulam jednak, aby nie polegać wyłącznie na nich. Lejki sprzedażowe nie załatwią nam wszystkiego i nie zastąpią aktywnej sprzedaży. Niemniej jest to ważny element stabilnych przychodów i automatyzacji Twoich działań marketingowych, ale to nie wszystko. Bowiem mamy jeszcze jedną odnogę, czyli…

Trzeci sposób na to, jak ustabilizować przychody – to powtarzalność, czyli oferty abonamentowe (ang. recurring revenue)

To jest metoda, która zmieniła u mnie najwięcej! Oferty abonamentowe, w których otrzymuję miesięczne opłaty od klientów, mimo że sprzedałam produkt raz, spowodowały, że mój biznes naprawdę wystrzelił w kosmos! I moje przychody pewnie rosły, z miesiąca na miesiąc.

Pierwszym produktem tego typu, który stworzyłam w 2020 r., był Program rozwoju biznesu online AFP. Potem w miarę upływu czasu przygotowywałam ich coraz więcej.

Oferty abonamentowe to doskonała metoda na generowanie stabilnego źródła przychodu! Jest to szczególnie istotne dla biznesów online, gdzie konkurencja jest naprawdę bardzo duża. Pozwoli Ci to również na budowanie stałych relacji z klientami, co jest szalenie ważne w dzisiejszych czasach!

 

Jak ustabilizować przychody i z sukcesem rozwijać biznes online?

Liczę na to, że powyższe metody odpowiedziały Ci na to pytanie. Jestem pewna, że łącząc właśnie te 3 sposoby, zapewnisz sobie uczucie spokoju oraz pewne stabilne przychody w Twoim biznesie online. U mnie dokładnie tak było! Teraz mam pewność, że w danym miesiącu na moje konto wpłynie kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Dla potwierdzenia niżej możesz zobaczyć moje wyniki sprzedażowe w latach 2019-2022.

Wyniki sprzedażowe

Coraz więcej moich klientek też chce osiągać coraz większe i stabilne przychody w ich biznesach online. A ja z ogromną przyjemnością im w tym pomagam!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już dlaczego to takie ważne i jak możesz ustabilizować swoje przychody. W tych niepewnych czasach to fundament tego, aby nasza działalność dalej funkcjonowała, a biznes online się rozwijał.

A gdy masz już naprawdę dość nieprzewidywalnych zarobków i jesteś gotowa do generowania rekordowych wyników sprzedażowych, to zapraszam Cię do współpracy indywidualnej.

Z moim osobistym wsparciem oraz kontrolą postępów zaprojektujesz swój biznes strategicznie i mentalnie tak, aby zarabiać więcej, pracując mniej. Osiągaj prawdziwe biznesowe przełomy i kreuj wymarzone życie, od którego nie potrzebujesz wakacji!

Sprawdź szczegóły indywidualnego mentoringu biznesowego i zdecyduj, czy to jest właśnie opcja dla Ciebie.

Wolisz pracować samodzielnie lub w grupie? Także w tym z przyjemnością Ci pomogę! W mojej ofercie czekają na Ciebie kursy do samodzielnej pracy i grupowe programy mentoringowe, dzięki którym będziesz rozwijać opłacalny biznes, szybciej niż myślisz!

Jeżeli moje treści są dla Ciebie interesujące, to będzie mi bardzo miło, jeżeli zajrzysz również na mój Instagram i kanał YouTube. Dzielę się na nim wieloma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rozwoju biznesu, które z pewnością Ci się przydadzą. Pamiętaj także o subskrypcji podcastu Mały biznes, wielkie efekty, aby nie ominęły Cię nowe odcinki.

 

Razem ze mną rozwijaj opłacalny biznes!

Działasz w biznesie online od dłuższego czasu, ale CZUJESZ, że wykorzystujesz jedynie niewielką część swojego potencjału?

Możesz to zmienić z moim bezpośrednim wsparciem, szybciej niż myślisz!

Pomogę Ci przygotować się strategicznie i mentalnie do tego, abyś zaczęła rozwijać opłacalny biznes z pełną mocą i zarabiała o wiele więcej na swoich ofertach!

Skorzystaj z indywidualnego mentoringu biznesowego ze mną!

 

Wykonaj pierwszy krok ku temu, aby rzeczywiście zapewnić sobie stabilne przychody i osiągać prawdziwe przełomy w swoim biznesie!

 .

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict