Dlaczego kampanie nie wystarczą, czyli o 3 rodzajach sprzedaży w biznesie online

Wiele osób opiera swoją sprzedaż w biznesie online wyłącznie o model kampanii. Organizują akcję promocyjną, uzyskują przychody, ale później stosunkowo szybko muszą ten wynik powtarzać i sprzedawać kolejną ofertę, aby pokryć koszty.

Nie jest to do końca optymalne rozwiązanie. W dzisiejszym odcinku podcastu chciałabym Ci pokazać, jakie są inne metody sprzedaży online, które uwolnią Ci trochę czasu. Zapraszam!

Odsłuchasz ten odcinek tutaj:

 

Moja historia

Nie od początku w swoim biznesie online zarabiałam tyle, ile chciałam… i na takich zasadach, jak chciałam.

Z zasiłku macierzyńskiego, jaki dostawałam po etacie, przeszłam do wymiany swojego czasu pracy na pieniądze, czyli świadczyłam usługi marketingowe oparte o stawkę godzinową.

Na początku odpowiadało mi takie rozwiązanie. Pozwoliło mi szybko odbudować poziom przychodów, jaki miałam na etacie.

 

Niestety pojawiły się też minusy:

  • praca dla klientów pochłaniała mi bardzo dużo czasu – nie mogłam poświęcić go na rozwój własnego biznesu i siebie samej,
  • nie pilnowałam swoich granic i przeżyłam niemalże wypalenie zawodowe – zawsze projekty moich klientów były ważniejsze niż moje.

Pod koniec 2019 r. odkryłam, że nie chcę już tak dłużej działać!

 

Co zrobiłam?

 

Postawiłam na rozwój mojego biznesu.

Zaczęłam uczyć się tworzyć np. automatyczne lejki sprzedażowe, oferty półskalowalne, grupowe.

Zatrudniłam moją pierwszą wirtualną asystentkę, która pomogła mi stworzyć pierwszego e-booka.

Stopniowo ograniczałam pracę dla klientów indywidualnych.

Nie miałam jednak pomysłu na to, jak ustabilizować swoje przychody, rezygnując ze współpracy indywidualnej. Tworzyłam bardzo dużo nowych ofert, ale nie przynosiły one dużych zysków.

Byłam w takim miejscu, w jakim mam wrażenie, jest wiele moich klientek. Wciąż goniłam za kolejnymi kampaniami i wciąż nie miałam poczucia, że z poczuciem bezpieczeństwa mogę zrezygnować z wymieniania czasu na pieniądze.

Byłam przekonana, że trzeba żyć od kampanii do kampanii i nie wyobrażałam sobie, że można inaczej zarabiać pieniądze. Bardzo się starałam, żeby zarabiać coraz więcej na kampaniach i przekroczyć ten magiczny próg 10 000 zł.

W pewnym momencie stwierdziłam, że nie chcę co miesiąc przeprowadzać kampanii, które wymagały ode mnie tak dużo energii i pracy.

 

Potrzebowałam stabilizacji finansowej

 

Obecnie zaprojektowałam swój biznes tak, aby robić jedną dużą kampanię w trakcie roku – kampanię do programu rozwoju biznesu online AFP, której case study znajdziesz w poprzednich odcinkach podcastu.

Całe szczęście, za co jestem niezmiernie wdzięczna, na mojej drodze spotkałam wiele mentorek biznesu, które pomogły mi opracować strategię rozwoju biznesu.
Zrozumiałam, że istnieją inne rodzaje sprzedaży poza kampaniami.

 

Inne rodzaje sprzedaży: aktywna sprzedaż na co dzień i sprzedaż w lejkach

Zrozumiałam, że mogę aktywnie sprzedawać na co dzień, a jednocześnie zautomatyzować pewną część ścieżki klienta i skalować sprzedaż w swoich automatycznych lejkach.

Tematy te poruszam już od dłuższego czasu w swoich ofertach online i programach mastermind.

Porządkujemy ścieżki klienta, tworzymy doszlifowane oferty ze świetną komunikacją, dodajemy lejki marketingowo-sprzedażowe i wszystko zaczyna się kręcić.

Obecnie jest tak, że np. prowadzę jakieś szkolenie i wpadają do mojego sklepu nowe zamówienia – bez kampanii. Jestem niemalże w szoku, że tak się dzieje. Nie ma praktycznie dnia, w którym nie ma zamówień w sklepie.

I to bez mówienia o moich ofertach non stop…

Pracowałam z klientkami nad tymi obszarami w różny sposób, ale nigdy nie zrobiłam tego w tak uporządkowany sposób, jak w  moim najnowszym programie „Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie”. Jest to program przeznaczony dla kobiet, które chcą ustabilizować przychody w swoim biznesie online. 

Jeśli masz już swoje oferty, ale nie uporządkowałaś ścieżki klienta, a także jeśli masz poczucie, że Twoje oferty są świetne, ale nikt ich nie kupuje, ten program na 99% jest dla Ciebie.

 

Program „Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie” to połączenie 3 metod sprzedaży:

  • aktywnej sprzedaży na co dzień,
  • sprzedaży w kampaniach,
  • sprzedaży w lejkach marketingowo-sprzedażowych.

Program trwa 12 tygodni. W środku programu znajdziesz 4 sesje szkoleniowe na żywo oraz 8 sesji grupowych – mastermind. Podczas nich, wyszlifujesz ścieżki klienta, ofertę i dowiedziesz się, jak sprzedawać droższe oferty premium.

Będziemy się spotykać co tydzień w czwartki o godz. 9:00.

Liczba miejsc jest bardzo ograniczona do 12 osób, ze względu na szeroki zakres mojego wsparcia.

 

NOWOŚĆ

W tym programie dokładam coś, czego jeszcze u mnie było – kartę pracy po każdym miesiącu współpracy ze mną. Każdą kartę będę indywidualnie sprawdzać i wystawiać feedback do Twojego biznesu. Jestem pewna, że dzięki temu uczestniczki jeszcze lepiej skorzystają na programie.

BONUS

Wraz z programem dodatkowo otrzymasz materiały, z których będziesz mogła korzystać przez cały rok.

 

Jestem przekonana, że jest to program, który pomoże Ci w ustabilizowaniu przychodów i transformacji modelu biznesu do bardziej skalowalnego.

Ze szczegółami zapoznasz się na stronie:

https://italianamarketing.pl/sprzedawaj-zarabiaj-codziennie/

Nabory trwają do końca miesiąca. Mam nadzieję, że już na początku marca wystartujemy!

 

Nie samymi kampaniami człowiek żyje. Można mieć różne inne źródła przychodu w swoim biznesie online.

Mam nadzieję, że w tym odcinku podcastu zainspirowałam Cię do tego, żebyś poszła w tym kierunku i uwolniła swój czas!

Chcesz ze mną współpracować nad ulepszeniem swoich ofert online, aby z pewnością siebie sprzedawać programy premium?

Ruszają nabory do mojego najnowszego programu mastermind: Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie!

To odświeżona i ulepszona wersja programu „Skutecznie Sprzedawaj Online”, który cieszy się świetnymi opiniami uczestników.

Po przejściu programu ustabilizujesz przychody w swoim biznesie online i zaczniesz wykorzystywać lepiej możliwości sprzedaży aktywnej i pasywnej w swoim biznesie!

italiana ebook postaw na maila w biznesie online
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict