Jak zacząć zarabiać w internecie? 5 mitów o zarabianiu online, w które musisz przestać wierzyć

W obecnych czasach wiele osób decyduje się przejść na swoje i pracować jako freelancer czy prowadzić swój mały biznes online. Jednocześnie wokół tego, jak zarabiać w internecie narosło wiele mitów, które mogą nas blokować przed działaniem.

A jak wiadomo – wszystko zaczyna się w głowie, Twój sukces także. Dlatego w biznesie ważna jest nie tylko strategia, ale także Twoja mentalność. I warto pracować nad tym, aby zmieniać niewspierające przekonania na takie, które pomagają Ci się rozwijać. 

Niedawno w moim podcaście mówiłam o blokadach mentalnych, które nie pozwalają osiągnąć przełomu w biznesie. Dzisiaj opowiem o 5 często powielanych mitach o zarabianiu online, w które musisz przestać wierzyć, aby ruszyć z miejsca. 

I nie mówię tutaj, że od razu czekają na Ciebie miliony i będziesz tańczyć w deszczu złotych monet. No nie, bo rozwój opłacalnego biznesu online wymaga więcej czasu. Jednak pracując nad swoją mentalnością i strategią jednocześnie, można naprawdę zacząć zarabiać w internecie konkretne pieniądze. Tyle słowem wstępu, przechodzimy do sedna.

5 mitów, które mogą Cię blokować przed zarabianiem online

Oto lista błędnych przekonań, w które NATYCHMIAST powinnaś przestać wierzyć, aby z sukcesem zacząć zarabiać w internecie. 

Mit 1. Zarabianie online jest możliwe tylko w niektórych branżach

Ewentualnie – to tylko dla blogerów i influencerów współpracujących ze znanymi markami. To bardzo powszechny mit. Zwłaszcza częste jest przekonanie, że można zarabiać online, jedynie ucząc o… zarabianiu online. Nic bardziej mylnego! Znam doskonałe przykłady osób, które zarabiają na takich dziedzinach, o jakich nie śniło się filozofom, np. ucząc o odstawieniu dziecka od piersi czy o tresurze psów. 

Na moim blogu przeczytasz historie udanych biznesów moich klientek, które są najlepszym dowodem na to, że można zarabiać w internecie w różnych branżach i na wiele sposobów. Kluczem do sukcesu jest to, aby znaleźć idealny dla siebie model biznesowy. Trzeba też określić odpowiednią strategię cenową, bo jednak inne ceny można przyjąć, prowadząc działalność B2B, a inne, sprzedając osobom fizycznym.

Mit 2. Możesz zarabiać w internecie jedynie pod warunkiem, że masz już dużą społeczność

Przekonanie o tym, że zarabianie online jest możliwe tylko przy dużych zasięgach np. na Facebooku lub Instagramie, to również nieprawda! Oczywiście, jeśli totalnie NIKT Cię nie zna i nie śledzi, to i nikt nie kupi – prosta zasada konwersji. Jednak wcale nie musisz czekać na przekroczenie jakiegoś „magicznego” progu, powyżej którego już możesz zacząć zarabiać w internecie, a poniżej niego absolutnie nie ? Dlatego niech Cię to nie blokuje, że masz dopiero 200 czy 300 lajków, podczas gdy inni mają o wiele więcej. Naprawdę to nie przeszkoda.

Wierzę w to, że każda z nas może rozwijać swój biznes online i generować rekordowe wyniki sprzedażowe. Nawet bez wielkich zasięgów i „milionów followersów”. I moją misją jest pomaganie przedsiębiorczym kobietom to osiągnąć, aby mogły zarabiać więcej, pracując mniej. Więcej na ten temat opowiadałam w 68 odcinku podcastu, z którego dowiesz się także, jak możesz skorzystać z mojego wsparcia. Zachęcam Cię do posłuchania i przeczytania artykułu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.

Mit 3. Najlepiej zacząć zarabiać w internecie od stworzenia kursu online (a to wymaga sprzętu i czasu)

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale ja wręcz odradzam taki start. Dlaczego uważam, że to nie najlepszy pomysł, aby zaczynać od stworzenia kursu online? Po pierwsze – spędzisz nad nim bardzo dużo czasu, bez żadnej gwarancji, jaki będzie odbiór i czy ktoś go w ogóle kupi. Po drugie – lepiej wcześniej przetestować pomysł biznesowy na czymś prostszym do ogarnięcia.

I o takich formatach mówię w kursie 5 kroków do udanego biznesu online. Dowiesz się z niego, co robić i w jakiej kolejności oraz uporządkujesz swoją strategię biznesową. Dzięki temu będziesz mogła zacząć zarabiać w internecie już od początku swojej działalności.

Mit 4. Aby stworzyć pierwszy produkt online, musisz wydać bardzo dużo pieniędzy

Nie rób tego! Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza my, kobiety, mamy tendencje do bycia perfekcjonistkami. Jednak gdy dopiero chcesz zacząć zarabiać w internecie, to inwestowanie dużych pieniędzy w pierwszy produkt, aby dopracować go do perfekcji – nie jest najlepszą strategią.

Nie chodzi tutaj oczywiście o to, aby wypuszczać na rynek bubel. Przygotuj wszystko na początku sama, najlepiej jak potrafisz i po prostu zacznij sprzedawać. Ograniczysz w ten sposób koszty, a w razie potrzeby możesz przecież zawsze swój kurs, e-book czy usługę w następnej edycji ulepszyć. 

Prawda jest taka, że jeśli będziesz poprawiać w nieskończoność pierwszy produkt i zwlekać z rozpoczęciem kampanii sprzedażowej… ktoś inny już to zrobi. Jak to mówią po zamorsku: „If you launch a perfect product, it means that you launch too late”.

Mit 5. Nie możesz zarabiać w internecie, jeśli nie masz założonej działalności gospodarczej

To przekonanie trochę z innej beczki – od strony formalnej. Mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą, ale przypominam, że dzięki Konstytucji dla Biznesu mamy opcję tzw. działalności nierejestrowanej. W jej ramach możesz w 2023 r. legalnie uzyskać do 1745 zł przychodu w pierwszym półroczu, a od lipca – nawet 1800 zł. 

Oczywiście życzę Ci o wiele większych przychodów! Jednak może się okazać, że jeśli dopiero zaczynasz zarabiać w internecie, to w początkowym okresie taki limit wystarczy. Dzięki temu bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej, opłacania składek ZUS, masz szansę przetestować swój pomysł na biznes online.

Mam nadzieję, że udało mi się obalić popularne mity i dzięki temu łatwiej Ci będzie ruszyć z zarabianiem w sieci. Z przyjemnością pomogę Ci budować opłacalny biznes online na każdym etapie rozwoju! W moim sklepie czekają na Ciebie liczne kursy i programy do samodzielnej pracy, które utorują Ci drogę do sukcesu.

Znajdziesz w nich praktyczne i sprawdzone sposoby, jak zacząć biznes od zera, pracować nad strategią i mentalnością, abyś mogła zarabiać więcej, pracując mniej. Szczególnie polecam Ci Dziennik Manifestacji, dzięki któremu nauczysz się skutecznie wykorzystywać moc słów i utrzymać pozytywną energię do działania. Aby osiągać to, co do tej pory wydawało Ci się niemożliwe!

Jak sprzedawać i zarabiać w internecie codziennie?

A może już rozwijasz swój biznes online, masz stworzone produkty czy usługi, jednak Twoje wyniki sprzedażowe nie są takie, jakbyś tego chciała? 

Jeśli tak – to zapraszam Cię na bezpłatne wyzwanie Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie, które startuje już 15 maja. W ciągu 3 dni, przy mojej pomocy, pokonasz niewspierające przekonania oraz poprawisz swoje działania marketingowe. Nauczysz się, jak wypracować obietnicę korzyści i atrakcyjnie opowiadać o swojej ofercie, aby ludzie sami chcieli kupować właśnie od Ciebie. 

Gwarantuję Ci, że jeśli solidnie się zaangażujesz i będziesz realizować praktyczne zadania (co nie zajmie Ci więcej niż 15-30 minut dziennie), to szybko zaczniesz zarabiać w internecie więcej niż do tej pory. Dlatego wykorzystaj tę szansę i dołącz do bezpłatnego wyzwania Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie już dziś! 

Zwróć też uwagę na limitowaną czasowo opcję VIP, która pojawi się od razu po zapisie. Dzięki niej otrzymasz mój indywidualny feedback, czyli audyt Twojej oferty i wskazówki, co możesz od razu poprawić, aby sprzedawać i zarabiać więcej. Będziesz też miała dostęp do szeregu moich szkoleń z ogromną zniżką, w tym takich, których nie ma w regularnej sprzedaży. Polecam Ci skorzystanie z biletu VIP, bo naprawdę warto! To unikalna okazja, aby w super cenie zyskać moje bezpośrednie wsparcie, które zazwyczaj oferuję tylko w programach grupowych i podczas współpracy 1:1.

Zachęcam Cię także do śledzenia mnie na Instagramie oraz subskrypcji mojego podcastu Mały biznes, wielkie efekty!  Tam na bieżąco dzielę się sprawdzonymi sposobami, jak rozwijać biznes online z pełną mocą.

Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie!

 

Możesz mieć najlepszą ofertę na świecie, ale sama się ona nie sprzeda, jeśli ludzie nie będą o niej wiedzieć…

Jesteś gotowa, by to zmienić?

Zapraszam Cię na wyzwanie Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie, dzięki któremu zaczniesz w pełni wykorzystywać potencjał genialnych ofert, które już stworzyłaś. 

Bo zasługujesz na to, aby więcej osób z nich korzystało i aby zamówienia przychodziły do Ciebie codziennie!

Dołącz do 3-dniowego bezpłatnego wyzwania Sprzedawaj i Zarabiaj Codziennie. Startujemy już 15 maja!

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict