Blokady mentalne, które blokują przełom w Twoim biznesie online

Czasami możesz mieć wrażenie, że natrafiłaś w swoim biznesie online na ścianę i nie możesz ruszyć z miejsca.

Być może chcesz przekroczyć pewien poziom przychodów, zdobyć większą liczbę klientów czy po prostu pracować krócej, ale Ci się to nie udaje…

Zastanawiasz się – dlaczego tak się dzieje? Bardzo często powodem są blokady mentalne, z których możesz nawet nie zdawać sobie sprawy.

 

I właśnie o tym jest ten odcinek podcastu. Opowiadam w nim o 5 możliwych przyczynach, które mogą blokować Cię przed realizacją Twoich celów. Dowiesz się także, jak możesz pracować nad swoją mentalnością, abyś osiągała w swoim biznesie online to, co teraz wydaje Ci się niemożliwe.

Zapraszam!

Każda z nas, prowadząc swój biznes, dąży do jego rozwoju i generowania jak najlepszych wyników. Wiadomo, że nie zawsze udaje się zrealizować wszystkie cele. I przykładowo nie osiągamy założonego pułapu przychodów z kampanii czy nie pozyskamy nowych klientów w danym miesiącu. Słabsze momenty mogą zdarzyć się sporadycznie wszystkim. Jeśli jednak od dłuższego czasu nie widzisz efektów, mimo że robisz wszystko, aby rozwijać swój biznes – to przyczyną mogą być Twoje blokady mentalne.

Warto się zatem na chwilę zatrzymać i przyjrzeć się zarówno działaniom strategicznym, jak i swoim myślom oraz nastawieniu. I dzisiaj skupię się właśnie na tym drugim obszarze. Opowiem Ci o najczęściej pojawiających się blokadach mentalnych i niezwykle skutecznej metodzie na ich pokonanie.

PS. Dobrym uzupełnieniem tego podcastu jest też TEN MATERIAŁ: 5 nieoczywistych powodów, które mogą sabotować Twoją sprzedaż.

Znajdź prawdziwą przyczynę tego, że w swoim biznesie online stoisz w miejscu

Oczywiście może to być niewłaściwa strategia, o czym opowiadałam szerzej przy innych okazjach. Możesz o tym posłuchać, m.in. w 41 odcinku podcastu. W dużym skrócie – zazwyczaj sprowadza się to źle opracowanego modelu biznesowego, czyli oparcia go na tanich produktach czy niedobranej strukturze ofert.

Jeżeli czujesz, że właśnie to jest Twoją piętą achillesową, to szczególnie polecam Ci kurs Strategic Business Upgrade. Pomoże Ci on krok po kroku poprawić działania strategiczne i szybko podkręcić wyniki.

Poza strategią warto zweryfikować, czy nie stopują Cię pewne blokady mentalne

Mocno wierzę w to, że rozwój biznesu jest możliwy tylko wtedy, gdy połączymy strategię z mentalnością. I z moich doświadczeń wynika, że bardzo często przyczyn braku sukcesów należy szukać… w głowie.

Jeżeli bowiem jakaś sytuacja ciągle się u Ciebie powtarza, to prawdopodobnie jest to po prostu określony wzorzec zachowań i myślenia, który nieświadomie powielasz. Trzeba go więc zidentyfikować oraz przełamać, abyś w swoim biznesie online rzeczywiście zaobserwowała prawdziwy przełom.

Blokady mentalne, przez które możesz sabotować własne wyniki (nie tylko finansowe)

Na podstawie własnych doświadczeń i wielu rozmów z moimi klientkami, na pierwszy plan wysuwa się 5 sytuacji, które najczęściej blokują osiąganie tego, czego pragniemy w swoim biznesie online.

1. Blokada mentalna – nie wiesz, co jest Twoją supermocą i dźwignią skalowania biznesu

Pierwszą poważną barierą jest to, że nie znasz swoich mocnych stron i talentów, przez co nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału. Mentalnie wiąże się to z brakiem pewności siebie i wiary we własne możliwości. W rezultacie mocno stresujesz się poczynaniami konkurencji i tym, że ktoś zrobił coś szybciej lub lepiej niż Ty, ma większe zasięgi w social mediach czy więcej zadowolonych klientów. Obawiasz się porównywania z innymi i tego, że nikt nie będzie chciał kupować od Ciebie.

Jasne, że możesz na taką sytuację spojrzeć wyłącznie strategicznie. I znaleźć coś, co będzie wyróżniało Twoją markę oraz pod pewnymi względami pozycjonowało ją na rynku inaczej, niż konkurencję. Jednak bardzo ważne jest to, co równocześnie dzieje się w Twojej głowie. Skoro nie wiesz, jakie są Twoje mocne strony, to siłą rzeczy ich nie wykorzystujesz i nie rozwijasz swojego biznesu z pełną mocą. Ponadto kiedy sama nie masz przekonania o swojej wartości, to raczej nie przyciągniesz do siebie idealnych klientów. A tym samym nie dokonasz przełomu.

Jeśli widzisz u siebie tę blokadę mentalną, to bardzo polecam Ci pracę nad sobą, abyś zaczęła myśleć i działać, jak prawdziwa Królowa Swojego Biznesu. Właśnie w tym pomagam swoim klientkom, w zasadzie na samym początku każdej współpracy. Szukam złota w ich ofertach oraz nich samych. Zdarza się, że muszę ciągnąć za język te wspaniałe kobiety, aby odkryły swoje supermoce i prawdziwie doceniły siebie.

Każda z nas ma cenne wyróżniki i mocne strony! Wystarczy je poznać i pokochać siebie za to, co się robi najlepiej.

2. Blokada mentalna – obawiasz się być w pełni widoczna w sieci (i puścić potrzebę bycia lubianą)

Druga blokada mocno wiąże się z poprzednią, czyli tym, że nie wchodzisz jeszcze w pełni w tożsamość właścicielki biznesu online. Może unikasz aktywności w sieci z powodu braku pewności siebie, lęku przed krytyką czy opinią np. rodziny i znajomych. Znowu porównujesz się z innymi i wolisz nie ryzykować, że nie będziesz lubiana. A może po prostu nie potrafisz wykorzystywać social mediów i strony internetowej w biznesie. Albo nie chcesz tego robić, bo wmawiasz sobie, że kręcenie rolek czy pisanie postów nie jest Ci to do niczego potrzebne.

Jestem jak najbardziej za tym, żeby prowadzić biznes w zgodzie ze sobą. Bądźmy jednak realistami.

Jeżeli chcesz na poważnie rozwijać biznes online, to widoczność w sieci jest niejako w to wpisana i tego nie przeskoczysz

I wcale nie chcę Cię przekonywać do tego, że musisz pokazywać się w social mediach codziennie. Sama buduję biznes tak, żebym nie była zależna od żadnych algorytmów czy zasięgów. 

Jednocześnie lubię być widoczna w portalach społecznościowych i nagrywać podcasty. Bo właśnie te kanały oferują mi możliwość stałego kontaktu z Wami i bliższego połączenia z potrzebami moich idealnych klientów. 

Jeśli obawa przed widocznością w sieci to blokada mentalna, którą u siebie zidentyfikowałaś, to przede wszystkim zastanów się, czy rzeczywiście chcesz prowadzić biznes online? Być może po prostu to nie jest dla Ciebie i warto zmienić branżę? A może w ogóle nie czujesz się dobrze w roli właścicielki biznesu? I wolałabyś być freelancerką, która wykonuje zlecenia klientów, jakby w tle i ogranicza obecność w sieci do minimum. 

Finalnie przecież nie każdy musi prowadzić własną firmę.

Jeżeli jednak chcesz działać na własny rachunek, przyciągać większą liczbę klientów i skalować swój biznes, to widoczność w sieci jest niezbędna. Warto zatem polubić taką aktywność i tym bardziej pokochać siebie, aby zachować autentyczność.

Uwierz mi, że da się tak dostosować kanały komunikacji do modelu biznesowego, abyś mogła zaistnieć w sieci z pełną mocą. Działać w zgodzie ze sobą, z lekkością i mieć przy tym frajdę. Możesz pokazywać się na live, prowadzić webinary, tworzyć szkolenia wideo, nagrywać podcasty, publikować rolki czy pisać bloga. Jest tyle opcji, że z pewnością znajdziesz taką, która będzie Ci najbliższa i zaangażuje Twoich odbiorców.

3. Blokada mentalna – działasz i myślisz z punktu, w którym jesteś teraz, a nie z tego, w którym chcesz być

I o tym temacie, mogłabym rozmawiać godzinami. Jeśli śledzisz mnie od dłuższego czasu lub korzystałaś z moich programów, to zapewne wiesz, że według mnie każdy postęp w biznesie zaczyna się wtedy, kiedy zaczynasz działać jak kobieta, którą chcesz być. Nawet, jeśli czasami jest to niejako na wyrost. Ostatnio stworzyłam dla jednej ze swoich klientek pewną analogię, którą Ci teraz przytoczę. 

Wyobraź sobie, że przymierzasz buty królowej biznesu, która pokazuje się w sieci z pełną mocą. Jest pewna siebie, kreuje genialne oferty idealnie odpowiadające na potrzeby klientów i generuje rekordowe wyniki. I właśnie taką wizję tworzysz dla siebie.

Jednak na początku nie czujesz się w tych butach zbyt komfortowo. Musisz je zatem rozchodzić. Im częściej będziesz przymierzać te buty, czyli postępować dokładnie tak, jak kobieta, którą chcesz być, tym szybciej staną się one dla Ciebie tak wygodne, jak ukochane trampki czy adidasy.

To jest jedyna droga, żeby jak najszybciej pokonać tę blokadę mentalną i osiągnąć przełom. Chciałabym, abyś tak szczerze przyjrzała się swojej sytuacji i zweryfikowała swój sposób myślenia i postępowania w biznesie. Czy jesteś stale na poziomie, do którego się przyzwyczaiłaś i nic się nie zmienia? Czy przymierzasz buty kobiety, którą chcesz być?

Prawda jest taka, że jeśli pragniesz stać się Królową Swojego Biznesu, to powinnaś już teraz zacząć myśleć, podejmować decyzje i działać tak, jak ona.

4. Blokada mentalna – skupiasz się codziennie bardziej na tym, czego nie chcesz, a nie na tym, czego pragniesz

Czyli mówiąc wprost – obawa przed porażką blokuje Cię przed odważnym działaniem i rozwijaniem swojej firmy. Oczywiste jest to, że martwimy się pewnymi rzeczami. Szczególnie gdy robimy coś po raz pierwszy i nie da się w 100% przewidzieć efektu. W kontekście prowadzenia biznesu, mogą to być takie obawy, jak:

  • Czy nie utopię pieniędzy, jeśli jakaś kampania nie wyjdzie?
  • Czy opłaca się inwestować w reklamę, skoro nie wiadomo, czy to się zwróci? 
  • Czy ludzie będą chcieli coś kupować w czasach szalejącej inflacji?
  • Czy powinnam zatrudniać pracowników, kiedy mój biznes jeszcze nie zarabia wystarczająco?

I takie wątpliwości są zupełnie naturalne. Cały trik polega na tym, żeby nie pozwolić im dyktować sobą.

Ponieważ przyciągamy to, na czym koncentrujemy swoją uwagę. Dlatego jeżeli masz właśnie takie blokady mentalne, to staraj się jak najczęściej świadomie skupiać na tym, czego pragniesz i do czego dążysz. A nie na sytuacjach, których chcesz uniknąć.

5. Blokada mentalna – przejmujesz za dużą odpowiedzialność i nie umiesz odpuścić kontroli

Została nam jeszcze jedna przyczyna, przez którą możesz tkwić w tym samym punkcie. Mianowicie to, że nie skalujesz swojego biznesu online, bo nie potrafisz odpuścić kontroli. I ten wzorzec myślenia wpływa na bardzo wiele obszarów. 

Zastanów się, czy przypadkiem nie bierzesz na siebie nadmiernej odpowiedzialności za swoich klientów? W związku z czym nie możesz mieć ich więcej, niż kilku na raz. Bo za bardzo przejmujesz się ich wynikami i chcesz mieć na wszystko oko. Nie znasz granic, co tak naprawdę jest Twoją odpowiedzialnością, a co należy do klientów. 

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes i skalować przychody, to przede wszystkim warto nauczyć się odpuszczać

W każdej współpracy przychodzi taki moment, kiedy trzeba przestać matkować swoim klientom i pozwolić im działać samodzielnie. I to wymaga wyrobienia sobie takich umiejętności, aby zapewnić im środowisko do zmian, a jednocześnie skończyć z nadopiekuńczością. 

Kiedy nie umiesz odpuszczać odpowiedzialności, to może być Ci ciężko nie tylko skalować przychody, ale również delegować zadania. Ponieważ myślisz, że tylko Ty najlepiej zajmiesz się wszystkim w swoim biznesie i chcesz mieć pełną kontrolę. Taki wzorzec często pojawia się u moich klientek, które mówią mi, że nie przekazują zadań, bo same mogą zrobić to szybciej. Nic bardziej mylnego. 

Jeżeli nie zmienisz takiego myślenia i działania – to wcześniej czy później dotrzesz do takiego sufitu, że nie będziesz w stanie rozwijać biznesu. Bo po prostu utoniesz w bieżących obowiązkach. Na pozyskiwanie nowych klientów i tworzenie świeżych ofert nie starczy Ci ani czasu, ani siły.

Dlatego pokonaj te blokady mentalne – zacznij odpuszczać nadmierną odpowiedzialność i kontrolę

Będzie to dobre zarówno dla Twoich wyników w biznesie, jak i relacji ze współpracownikami i klientami. To bardzo istotne, aby poczuć zaufanie do innych i uwierzyć, że oni są w stanie świetnie działać sami. Bez pomagania im na każdym kroku.

Ja sama wykonałam kawał pracy w tym obszarze. I nadal czasami nie jest to łatwe, aby w odpowiednim momencie zakończyć prowadzenie klienta za rączkę. A zostawić mu przestrzeń do podejmowania jego własnych decyzji, popełniania błędów i radzenia sobie z trudnościami. Ponieważ moją rolą nie jest wyciąganie klienta z problemów, lecz przyspieszenie jego drogi do odkrywania rozwiązań. Tylko wtedy może on trwale się czegoś nauczyć i potem rozwijać swój biznes już bez mojej pomocy. Jeśli jesteś ciekawa, co jeszcze możesz zyskać, zapraszam do posłuchania 51 odcinka podcastu: Co zmieniło się w moim biznesie na lepsze, kiedy nauczyłam się odpuszczać?

Jak odblokować prawdziwy przełom w biznesie?

Poznałaś blokady mentalne, które najczęściej przyczyniają się do tego, że stoimy w miejscu. Chciałabym bardzo, aby Ciebie one nie dotyczyły. Jednak z doświadczenia wiem, że na różnych etapach rozwoju biznesu, odzywają się u każdej z nas. Dlatego to normalne, jeśli zidentyfikowałaś u siebie jeden czy dwa z tych wzorców zachowań, a może nawet wszystkie. Najważniejszy jest fakt, że da się to zmienić, świadomie pracując nad swoją mentalnością. I można się tego nauczyć.

Potężnym narzędziem, dzięki któremu możesz rzeczywiście pokonać blokady mentalne i dokonywać przełomów w swoim biznesie, są MANIFESTACJE

I wiem, wiele osób uważa, że to czarna magia, takie „pitu pitu” albo traktuje, jak mem, z którego można się pośmiać. Kiedyś sama nie wierzyłam, że manifestacje działają. Jako osobie raczej twardo stąpającej po ziemi, szkoda mi było czasu na tak nienamacalne techniki, w natłoku bardziej „konkretnych” obowiązków.

Jednak kiedy zrozumiałam, że pracując ze swoją mentalnością, mogę szybciej osiągać cele, moje podejście do wykorzystania mocy słów i myśli w biznesie, diametralnie się zmieniło. Zaczęłam świadomie stosować manifestacje, nie dlatego, że czuję taką duchową potrzebę, lecz bardziej strategicznie. Doświadczyłam bowiem tego, że to bardzo skuteczne narzędzie, które pomaga mi rozwijać mój biznes online.

Przełam blokady mentalne i zaprogramuj się na sukces!

Manifestacja nie jest magią, ale naprawdę działa i to z bardzo dobrymi efektami. Potwierdzają to nie tylko moje doświadczenia, ale również wiele moich klientek, które skorzystały z Dziennika Manifestacji. To praktyczna pomoc w kreowaniu przełomów w biznesie, którą stworzyłam dla wszystkich kobiet, chcących świadomie wzmacniać w sobie wspierające myśli. 

Mnóstwo osób raportuje mi niesamowite wyniki pracy z manifestacjami. Dzięki temu przełamały swoje blokady mentalne i zmieniły myślenie na bardziej wspierające. Piszą mi o tym, że: ich przychody zaczynają drastycznie wzrastać, jakby znikąd pojawiają się nowi klienci, nagle zyskały więcej energii do działania i bardziej uwierzyły w swoje oferty. Zachęcam Cię do poczytania kilku opinii na stronie Dziennika, a sama przekonasz się, jakie efekty dają skuteczne manifestacje.

I mam dla Ciebie coś wyjątkowego, abyś mogła przyspieszyć osiąganie przełomów w swoim biznesie i zacząć żyć wymarzonym życiem, zamiast tylko na nie czekać.

Serdecznie zapraszam Cię do grona Królowych Swojego Biznesu. To program, w którym przygotujesz się na przełomy w swoim biznesie online.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do tego, abyś zaczęła manifestować swój biznesowy sukces i spotkamy się w programie. 

PS. Subskrybuj podcast Mały Biznes, Wielkie Efekty lub mój kanał na YouTube, jeśli podobają Ci się moje treści.

 

Zostań Królową Swojego Biznesu!

Zapraszam Cię do skutecznego systemu mentalnego programowania sukcesu w biznesie, w którym każdego dnia będziesz czuła się bardziej Królową Swojego Biznesu.

Nie czekaj na lepszy moment – zacznij żyć swoim wymarzonym życiem już teraz. Bo zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

Stań się prawdziwą Królową Swojego Biznesu! 

królowe swojego biznesu
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict