[TUTORIAL WIDEO] jak zbierać zapisy na newsletter na fanpage na facebooku?

Wspominałam już, że w dzisiejszych czasach ani samo social media, ani sam e-mail nie wystarczy – oba te kanały powinny się uzupełniać i przeplatać. Nadal jednak będę się upierać, że z każdego miejsca powinnaś jednak odsyłać swojego przeglądającego (czyli tylko potencjalnie zainteresowanego) na listę e-mail, żeby pozyskać go na dłużej. Ludzie odwiedzający Twoją stronę czy Twojego fanpage’a nigdy nie wrócą, jeśli ich do tego nie zachęcisz i odpowiednio nie zainteresujesz.

 

Zazwyczaj schemat wygląda tak:

odwiedzający stronę -> potencjalnie zainteresowany (daje lajka na fanpage, obserwuje w innych kanałach social media) ->  zainteresowany (zapisuje się na newsletter) -> zaangażowany (aktywny czytelnik newslettera) -> potencjalny klient

 

Dlatego właśnie istotne jest, żebyś nie zatrzymywała się tylko na zdobywaniu anonimowych lajków. Odsyłaj również do zapisów na newsletter na fanpage!

W dzisiejszym tutorialu wideo pokażę Ci, jak bezpośrednio zamieścić formularz zapisu na Twoim fanpage.

Uwaga: ta metoda dotyczy tylko mailerlite – bezpłatnego programu do 1000 subskrybentów, który polecam (porównywałam kilka różnych i ten wygrywa). Co więcej, aby zastosować tę technikę, musisz obecnie mieć ponad 2000 osób na fanpage.

 

Metoda jest bardzo prosta – obejrzyj to 13 minutowe wideo:

 

Nie lubisz oglądać wideo? Poniżej nieco uboższa wersja tekstowa, co należy zrobić, aby umieścić podobny formularz zapisu na newsletter na fanpage:

  1. Stwórz dedykowany formularz osadzony w mailerlite. Upewnij się, że jest podpięta do wybranej listy odpowiednia automatyzacja.
  2. Wejdź w zakładkę konto (prawy górny róg panelu) i wybierz z listy: „integracje”, a następnie: facebook.
  3. Połącz swoje konto z facebookiem.
  4. Wybierz fanpage, na jakim chcesz zamieścić stworzony formularz.
  5. Nazwij formularz (odpowiednio – ale nie za długo, bo pojawi się on na liście menu z lewej strony fanpage)
  6. GOTOWE! Nic więcej nie musisz robić. Możesz jeszcze ewentualnie przetestować formularz, czy wszystko działa 😉

 

Oczywiście to nie jedyne miejsce na fanpage, w którym możesz promować swój zapis na newsletter. Możesz również wykorzystać zdjęcie (lub film) cover photo, linkować bezpośrednio do strony zapisu, czy na końcu wykonać reklamę leads ads na facebooku i zbierać maile w ten sposób.

Warto jednak taką zakładkę mieć!

 

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict