Wspominałam już, że w dzisiejszych czasach ani samo social media, ani sam e-mail nie wystarczy – oba te kanały powinny się uzupełniać i przeplatać. Nadal jednak będę się upierać, że z każdego miejsca powinnaś jednak odsyłać swojego przeglądającego (czyli tylko potencjalnie zainteresowanego) na listę e-mail, żeby pozyskać go na dłużej. Ludzie odwiedzający Twoją stronę czy Twojego fanpage’a nigdy nie wrócą, jeśli ich do tego nie zachęcisz i odpowiednio nie zainteresujesz.

 

Zazwyczaj schemat wygląda tak:

odwiedzający stronę -> potencjalnie zainteresowany (daje lajka na fanpage, obserwuje w innych kanałach social media) ->  zainteresowany (zapisuje się na newsletter) -> zaangażowany (aktywny czytelnik newslettera) -> potencjalny klient

 

Dlatego właśnie istotne jest, żebyś nie zatrzymywała się tylko na zdobywaniu anonimowych lajków. Odsyłaj również do zapisów na newsletter na fanpage!

W dzisiejszym tutorialu wideo pokażę Ci, jak bezpośrednio zamieścić formularz zapisu na Twoim fanpage.

Uwaga: ta metoda dotyczy tylko mailerlite – bezpłatnego programu do 1000 subskrybentów, który polecam (porównywałam kilka różnych i ten wygrywa). Co więcej, aby zastosować tę technikę, musisz obecnie mieć ponad 2000 osób na fanpage.

 

Metoda jest bardzo prosta – obejrzyj to 13 minutowe wideo:

 

Nie lubisz oglądać wideo? Poniżej nieco uboższa wersja tekstowa, co należy zrobić, aby umieścić podobny formularz zapisu na newsletter na fanpage:

  1. Stwórz dedykowany formularz osadzony w mailerlite. Upewnij się, że jest podpięta do wybranej listy odpowiednia automatyzacja.
  2. Wejdź w zakładkę konto (prawy górny róg panelu) i wybierz z listy: “integracje”, a następnie: facebook.
  3. Połącz swoje konto z facebookiem.
  4. Wybierz fanpage, na jakim chcesz zamieścić stworzony formularz.
  5. Nazwij formularz (odpowiednio – ale nie za długo, bo pojawi się on na liście menu z lewej strony fanpage)
  6. GOTOWE! Nic więcej nie musisz robić. Możesz jeszcze ewentualnie przetestować formularz, czy wszystko działa 😉

 

Oczywiście to nie jedyne miejsce na fanpage, w którym możesz promować swój zapis na newsletter. Możesz również wykorzystać zdjęcie (lub film) cover photo, linkować bezpośrednio do strony zapisu, czy na końcu wykonać reklamę leads ads na facebooku i zbierać maile w ten sposób.

Warto jednak taką zakładkę mieć!

 

 

Dzięki!

Przy okazji: chcesz zagadać na fejsie lub twitterze?
Send this to a friend