O czym będzie ten wpis? O 5 podstawowych mitach, w które należy przestać wierzyć, aby zacząć zarabiać online.

I nie mówię tutaj, że od razu czekają na Was miliony i będziecie tańczyć w deszczu złotych monet. No nie, wymaga to trochę więcej czasu. Ale naprawdę można zacząć zarabiać pierwsze pieniądze online – pod pewnymi warunkami oczywiście.

 

Tymczasem jednak oto 5 błędnych przekonań na temat zarabiania na produktach online, w które NATYCHMIAST musisz przestać wierzyć, aby zacząć z sukcesem to robić 😉

 

A więc jakie jest te 5 mitów dotyczących zarabiania online, w które należy przestać wierzyć?

Poniżej krótka lista:

 

1. Zarabianie online? To możliwe tylko w niektórych branżach (ewentualnie: to tylko dla blogerów współpracujących z markami)

Zwłaszcza częste jest przekonanie, że można zarabiać online jedynie ucząc o… zarabianiu online. I to nie jest prawda, bo znam doskonałe przykłady osób, które zarabiają na takich dziedzinach, o jakich nie śniło się filozofom – np. ucząc o odstawieniu dziecka od piersi, albo o tresurze psów. Wtedy trzeba jedynie przyjąć odpowiednią strategię cenową, bo jednak inne ceny można przyjąć, prowadząc biznes B2B, a inne – sprzedając osobom fizycznym.

 

2. Możesz zarabiać na produktach online jedynie pod warunkiem, że masz już dużą społeczność, np. na facebooku

Również nieprawda! Oczywiście, jeśli totalnie NIKT Cię nie śledzi, to i nikt nie kupi (prosta zasada konwersji), ale nie musisz czekać na przekroczenie jakiegoś “magicznego” progu, powyżej którego już możesz zacząć zarabiać online, a poniżej niego absolutnie nie 😉 Niech Cię to nie blokuje, że masz dopiero 200 czy 300 lajków, podczas gdy inni mają o wiele więcej. Naprawdę to nie przeszkoda.

 

3. Najlepiej zacząć zarabiać od stworzenia kursu online (a to wymaga sprzętu i czasu)

Wręcz nie polecam rozpoczęcia zarabiania online własnie od stworzenia kursu online. Po pierwsze, spędzisz nad nim bardzo dużo czasu; a nie masz gwarancji, jaki będzie odbiór (czy ktoś go w ogóle kupi). Po drugie, lepiej wcześniej przetestować pomysł biznesowy na czymś prostszym do ogarnięcia – i o takich formatach również będę mówiła w przyszłym tygodniu na darmowym kursie. 

 

4. Aby stworzyć pierwszy produkt online, musisz wydać bardzo dużo pieniędzy

Nie rób tego! Wiem, że zwłaszcza my, kobiety, mamy tendencje do bycia perfekcjonistkami, ale w przypadku rozpoczęcia zarabiania online to nie jest najlepsza strategia. Nie chodzi tutaj o to oczywiście, aby wypuszczać na rynek bubel, ale zrób to na początku sama – najlepiej jak potrafisz. Ograniczysz koszty, a w razie potrzeby przecież zawsze można kurs czy produkt w następnej edycji ulepszyć. Jeśli będziesz zwlekać i poprawiać w nieskończoność… ktoś inny już to zrobi. Jak to mówią po zamorsku: “if you launch a perfect product, it means that you launch too late”.

 

5. Nie możesz zarabiać online, jeśli nie masz założonej działalności gospodarczej

Ten mit trochę z innej beczki – od strony formalnej. Mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą, ale przypominam, że dzięki Konstytucji dla Biznesu możesz legalnie uzyskać do 1050 zł przychodu bez rejestrowania działalności gospodarczej. Oczywiście życzę Ci przychodów o wiele większych 🙂 Ale może się okazać, że na początek taki limit wystarczy.

 

Dzięki!

Przy okazji: chcesz zagadać na fejsie lub twitterze?
Send this to a friend