Jak zrobić landing page za darmo?

Jeżeli jeszcze nie wykorzystujesz landing page, najwyższa pora to zmienić! To skuteczne narzędzie do generowania leadów, czyli zdobywania nowych odbiorców, budowania z nimi relacji i przekształcania ich w Twoich klientów.

Dlatego warto wykorzystywać landingi w swoim biznesie online na każdym etapie rozwoju. Tym bardziej że nie musisz wcale dysponować dużym budżetem marketingowym. Dzisiaj opowiem Ci, jak możesz tworzyć landing page za darmo! Nawet jeśli nie masz strony na WordPress i hostingu.

 

Kilka słów o landing page

Landing page, czyli po polsku strona lądowania, to pojedyncza witryna internetowa, której wyróżnikiem jest nastawienie na JEDEN konkretny cel. A jest nim konwersja, czyli skłonienie jak największej liczby odbiorców do wykonania określonej akcji.

W przypadku e-mail marketingu jest to pozostawienie adresu mailowego. Przy pomocy landing page możesz także zapraszać odbiorców do: zapisu na webinar lub inne wydarzenie, dołączenia do listy oczekujących na premierę Twojego e-booka/kursu/bloga, pobrania bezpłatnych materiałów. No i oczywiście prowadzić kampanie sprzedażowe Twojej oferty.

Zadaniem landing page jest więc skupienie uwagi odbiorcy na jednym celu i zachęcenie go do działania

Z tego powodu strona lądowania zazwyczaj pozbawiona jest nagłówka i stopki. Nie ma w niej także odnośników do Twoich pozostałych kanałów komunikacji, tj. social media, linkowania do innych ofert czy popupów np. z formularzem zapisu do newslettera.

Krótko mówiąc – wszystkie informacje, jakie zamieszczasz na landing page, mają służyć temu, aby przekonać odwiedzających do realizacji konkretnego celu. I absolutnie nic nie powinno rozpraszać ich uwagi. Na moim blogu znajdziesz wskazówki, na co trzeba zwrócić uwagę, aby stworzyć skuteczny landing page, który świetnie konwertuje. Bo o to nam przede wszystkim chodzi.

Czym jest konwersja i dlaczego warto ją mierzyć?

Współczynnik konwersji to stosunek osób, które wykonały daną akcję, do całkowitej liczby odwiedzających stronę. Wyrażony jest z reguły procentowo.

Konwersję możesz mierzyć „ręcznie”, jeśli masz np. podpięte Google Analytics. Wówczas sprawdzasz liczbę unikalnych odwiedzających na stronie, a w systemie mailowym liczbę subskrybentów. Dzielisz to drugie przez pierwsze i masz już współczynnik konwersji. Oczywiście wygodniejsze i szybsze są pomiary automatyczne, ale do tego zazwyczaj już trzeba odpowiedniego oprogramowania.

W każdym razie najważniejsze jest to, żeby konwersja była jak najwyższa. Zwłaszcza jeśli płacisz za ruch kierowany na landing page, bo w ten sposób oszczędzasz pieniądze. Im większa konwersja, tym lepiej dla Ciebie i znaczy to, że:

 • kierujesz odpowiedni ruch na stronę, czyli przyciągasz rzeczywiście zainteresowanych odbiorców, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami,
 • sam landing page jest właściwie zaprojektowany – czytelnie, jasno i przekonująco. I nie pozostawia wątpliwości, że warto się do Ciebie zapisać na newsletter/wydarzenie lub kupić Twój produkt.

 

Czy da się zrobić landing page za darmo?

Profesjonalne oprogramowanie do tworzenia stron lądowania jest niestety dość drogie. Do wyboru mamy wiele opcji, np.: Leadpages, OptimizePress, Thrive Architect czy Divi, a także polskie narzędzia do budowania landingów. Tylko za nie wszystkie trzeba zapłacić. Co często jest barierą nie do przeskoczenia, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz rozwijać swój biznes online.

Istnieją jednak inne rozwiązania. Pokażę Ci, jak zrobić landing page za darmo i dodatkowo podpiąć go pod własny adres url. Jeśli masz WordPress, to możesz użyć darmowej wtyczki elementor.  Natomiast gdy nie korzystasz z tego systemu albo szukasz jeszcze prostszej opcji, to przygotowałam dla Ciebie tutorial, jak zbudować darmowy landing page przy użyciu MailerLite. Dodatkową zaletą tego programu jest fakt, że automatycznie mierzy on wcześniej wspomniane konwersje. Pokażę Ci też, jak opublikować tak przygotowany landing pod własnym adresem URL. Wygląda to bardziej profesjonalnie, wzbudza większe zaufanie, a dodatkowo promuje adres Twojej strony głównej.

Aby stworzyć landing page za darmo, potrzebujesz:

 • własnej domeny, czyli unikalnego adresu Twojej strony www + możliwości stworzenia subdomeny oraz poczty w Twojej domenie (większość usługodawców oferuje takie opcje),
 • zarejestrowania konta w MailerLite – nie musisz tam mieć newslettera, użyjemy tego programu jako generatora prostych darmowych landing page (możesz to zrobić, korzystając z tego linku)
 • przeczytania i zastosowania poniższej instrukcji.

Jeśli masz domenę gdzie indziej niż ja, będzie to wyglądało odrobinę inaczej, ale pokażę Ci, gdzie szukać ustawień.

 

Instrukcja jak krok po kroku zrobić landing page za darmo

 1. Załóż konto w MailerLite i zweryfikuj je za pomocą adresu e-mail w Twojej domenie (wystarczy kliknąć link potwierdzający).
 2. Stwórz nową grupę odbiorców (zakładka na górnym pasku subscribers -> groups -> przycisk „create new group”).
 3. Przejdź do sekcji „formularze” na pasku górnym, a następnie wybierz opcję „landing pages” (strony lądowania).
 4. Naciśnij przycisk „create landing page/stwórz stronę lądowania”.
 5. Wpisz nazwę, wybierz wcześniej utworzoną grupę odbiorców, a następnie odpowiedni szablon i dostosuj go do swoich potrzeb.
 6. Nie zapomnij też o dostosowaniu strony podziękowania!
 7. Po skończonej edycji kliknij „done editing” i przejdziesz do ustawienia adresu URL Twojej strony. Jeśli nie chcesz go użyć, możesz pominąć dalszą część instrukcji. Wtedy korzystasz z domyślnego „subscribepage.com”.
 8. Jeśli chcesz dodać własny adres URL, wybierz z listy rozwijanej opcję „add new domain”.
 9. W tym momencie zaloguj się do konta usługodawcy, u którego wykupiłaś domenę (ale zostaw otwartą zakładkę z MailerLite). W moim przypadku jest to Zenbox.
 10. W pierwszym kroku musisz dodać tzw. subdomenę. W Zenbox szukaj tego w sekcji „zarządzanie serwerem”, a następnie znajdź przycisk na samym dole strony -> „administracja domenami”. Potem kliknij „dodaj następną domenę” i wpisz nazwę swojej subdomeny (to może być np. newsletter.NAZWATWOJEGOBLOGA.pl, oczywiście zamiast NAZWATWOJEGOBLOGA wpisz swój adres strony). W moim przypadku dodałam subdomenę testowa.italianamarketing.pl.
 11. Subdomena została utworzona. Teraz w sekcji zarządzanie serwerem, powinna pojawić się na liście. Kliknij jej nazwę, aby wejść w poniższe ustawienia.
 12. Następnie musisz zmienić tzw. ustawienia DNS. Nie martw się, to nie takie trudne!
 13. Po wybraniu tej opcji dodajesz rekord DNS typu CNAME. Wróć do zakładki z MailerLite (mam nadzieję, że jej nie zamknęłaś, co?) i wpisz właśnie utworzoną domenę, aby dowiedzieć się, jakie wartości DNS powinnaś dodać.
 14. Po kliknięciu „save” pojawiają się wartości, jakie musisz dodać, jako rekord CNAME na Twoim koncie z domeną.
 15. Wróć do panelu z domeną i zarządzaniem DNS. W Zenbox dodasz to tak, jak na screenie poniżej. Zwróć uwagę, aby na końcu wartości dodać kropkę (u niektórych dostawców tak trzeba).
 16. I gotowe! Teraz Twój adres strony pojawia się w liście w MailerLite i możesz publikować tam kolejne darmowe landing pages. Zwróć tylko uwagę, że aktualizacja wskazań serwera może potrwać do 24 godzin. Jeśli po tym czasie pod wskazanym adresem nadal nie ma Twojej strony lądowania, mimo że ją opublikowałaś, skorzystaj z pomocy firmy, u której wykupiłaś domenę. Zweryfikują wskazania DNS i na pewno wszystko będzie działać 🙂

Mam nadzieję, że skorzystasz z tego tutorialu.

Jest to idealny sposób, jak stworzyć landing page za darmo, a dodatkowo opublikować go pod własnym adresem

Mój przewodnik przyda Ci się zwłaszcza, jeśli masz stronę np. na Blogger.com i nie możesz dowolnie kreować wyglądu swoich podstron, jak na WordPressie. I z pewnością ułatwi Ci zadanie, gdy dopiero zaczynasz tworzyć strony lądowania. Na początek jest to opcja w zupełności wystarczająca, a dodatkowo będzie śledzić, jak konwertują Twoje landingi!

A jeśli szukasz innych sposób na skuteczny marketing i sprzedaż – dołącz do nas w Klubie 10K.

Przestań się uczyć, zacznij działać metodą małych kroków nad tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie dla przychodów w Twojej firmie:

1) Opłacalność biznesu online i 2) Siła Twojego marketingu i sprzedaży.

 

TU przeczytasz więcej o tym jak działa Klub

 

Linki:

obserwuj mnie na Instagramie / italianajustyna
czytaj bloga / słuchaj podcastu „Mały Biznes, Wielkie Efekty” 
zasubskrybuj kanał YouTube

Dołącz do Klubu 10K i doprowadź swój biznes do 10 tysięcy miesięcznie lub więcej.

 

Przestań się uczyć, zacznij działać metodą małych kroków nad tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie dla przychodów w Twojej firmie:

1) Opłacalność biznesu online i

2) Siła Twojego marketingu i sprzedaży.

doprowadź swój biznes do 10 tysięcy miesięcznie lub więcej
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict