5 przyczyn, dla których nie osiągasz przełomu w biznesie online (mimo że bardzo tego chcesz)

Czujesz, że trafiłaś na sufit finansowy i nie możesz go przebić? Wciąż nie osiągasz przełomu w biznesie online, mimo że bardzo tego chcesz? Ja też przez długi czas nie potrafiłam skalować przychodów, chociaż ciężko na to pracowałam. Z czasem odkryłam, dlaczego tak dzieje i zaczęłam świadomie rozwijać opłacalny biznes.

Dzisiaj opowiem Ci o 5 przyczynach, które mogą blokować przełomy w biznesie online i jak sobie z nimi poradzić.

 

Zapraszam!

Zastanawiasz się, dlaczego ciągle zarabiasz dużo mniej, niż byś chciała? Masz już dość, że nie osiągasz przełomu w biznesie online, mimo że do tego dążysz? Jeśli tak, to nie jesteś sama. Skalowanie biznesu nie jest super proste. Gdyby wystarczyło skopiować tylko strategię, która komuś pozwoliła generować rekordowe wyniki sprzedażowe, to wszystkie byłybyśmy milionerkami. Niestety, ale tak to nie działa. Prawdziwe przełomy są zarezerwowane dla nielicznych, ponieważ to wymaga nie tylko doskonałego przygotowania strategicznego, ale także mentalnego.

Sama długo nie mogłam przebić pewnego poziomu przychodów, ale z biegiem lat nauczyłam się świadomie rozwijać swój biznes. Jeśli jesteś ciekawa szczegółów, to zapraszam do poznania mojej historii. Na podstawie własnych doświadczeń i pracy z wieloma klientkami w moich programach grupowych, zdiagnozowałam kilka powtarzających się schematów. Dlatego dzisiaj opowiem Ci o 5 przyczynach, przez które możesz nie osiągać przełomu w swoim biznesie online, chociaż bardzo tego chcesz. Dotyczą one zarówno strategii, jak i mentalności, bo to są dwa niezbędne elementy tej układanki.

 

Pierwsza przyczyna, dlaczego nie osiągasz przełomu w biznesie online – to mentalność finansowa

Chodzi tu o Twoje przekonania na temat zarabiania i relację z pieniędzmi. Jaki jest Twój sufit finansowy? Czy wierzysz, że uda Ci się go przebić? A może myślisz, że generowanie rekordowych wyników sprzedażowych jest dla Ciebie w ogóle niemożliwe? Być może zarabianie kojarzy Ci się z trudną i ciężką pracą, która zajmuje bardzo dużo czasu? Czy pieniądze się Ciebie trzymają? Miałaś kiedykolwiek taką sytuację, że zarabiałaś o wiele więcej, niż osoby w Twoim otoczeniu? 

Zidentyfikuj swój sposób myślenia o pieniądzach, bo właśnie on wyznacza Twoje „normy”. Jeśli masz jakieś przekonania ograniczające, to może być główną przyczyną tego, że nie osiągasz przełomu w biznesie online. Mimo że teoretycznie bardzo tego chcesz. 

Warto najpierw przepracować te blokady mentalne, aby otworzyć się na obfitość i naprawdę uwierzyć, że zawsze możesz zarabiać więcej. Tego właśnie uczę w programie Królowe Swojego Biznesu. Przyspieszony kurs, jak zmienić swoją mentalność finansową otrzymasz także w ramach mentoringu grupowego Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Druga przyczyna, dlaczego nie osiągasz przełomu w swoim biznesie online – to nieodpowiednio zaprojektowana struktura Twoich ofert

Mówiąc bardziej fachowo – brak odpowiedniej pojemności Twojego modelu biznesowego. To jeden z głównych powodów strategicznych, który uniemożliwia skalowanie przychodów. Jako przedsiębiorca, musisz wiedzieć, jak prognozować cash flow, jakie masz koszty i ile przychodów powinnaś generować, aby działalność była rentowna.

Jeżeli wciąż nie osiągasz przełomu w biznesie online, przyjrzyj się, jak masz zaprojektowany model biznesowy? Wiesz, ilu osobom możesz pomóc i ile zarabiasz na jednym kliencie? Czy potrafisz dobrze wyceniać swoje oferty i masz odpowiednią marżę? Czy wręcz przeciwnie – wymieniasz czas na pieniądze i ledwo wystarcza Ci na pokrycie kosztów albo zarabiasz tylko na przysłowiowe waciki? I równie dobrze, mogłabyś siedzieć w domu, i nic nie robić…

Rozumiem, że możesz kochać swoją pracę, czerpać satysfakcję z pomagania innym i to jest chwalebne, ale to nie powód, aby ignorować kwestie finansowe. Bo przecież po to chcesz rozwijać swój biznes, aby na nim zarabiać. 

Umiejętność zarządzania finansami to podstawa

A prawda jest taka, że gdy zaczynamy prowadzić biznes, to bardzo często nie robimy tego w sensowny sposób. Przyznam się bez bicia, że ja też tak miałam. Bo nikt nas nie przygotowuje do bycia przedsiębiorcą. Nie uczymy się tego w szkole, a nawet, jak mamy jakieś podstawy przedsiębiorczości, no umówmy się… to zdecydowanie za mało.

Na szczęście jest coraz większa dostępność materiałów, kursów, edukatorów i można się nauczyć, jak rozwijać opłacalny biznes online. Jeśli przyda Ci się moje wsparcie, z przyjemnością Ci pomogę w ramach mentoringu indywidualnego. Pod koniec roku ruszy także mój nowy program grupowy EKSPANSJA, w którym będziemy intensywnie pracować nad strategią i skalowaniem biznesu. Wkrótce będę opowiadać o tym więcej, dlatego zachęcam Cię do obserwowania mojego profilu na Instagramie i kanału YouTube, aby nic Ci nie umknęło.

Trzecia przyczyna, dlaczego nie osiągasz przełomu w biznesie online – to „ukryta korzyść” z pozostawania w tym samym miejscu

To też dotyczy Twojej mentalności i już wyjaśniam, co mam na myśli. Bardzo często jest tak, że tkwimy na jakimś poziomie przychodów z obawy przed opinią innych. Może wydaje Ci się, że jak zaczniesz zarabiać więcej, niż osoby w Twoim otoczeniu, to inni będą na Ciebie krzywo patrzeć? Bo sami nigdy nie mieli dużych pieniędzy i zaczną Cię przez ten pryzmat oceniać (że np. sodówka Ci uderzy do głowy). Albo boisz się, że będziesz musiała zerwać z obecnym gronem znajomych, dla których narzekanie na finanse jest głównym tematem towarzyskich spotkań? 

A może po prostu czujesz się bezpiecznie, zarabiając tyle, co teraz, bo nie musisz się specjalnie przykładać do zarządzania pieniędzmi. I sama myśl o robieniu analiz, zestawień w Excelu czy płaceniu wyższych podatków Cię przeraża? 

To są właśnie przykłady „ukrytych korzyści” z tkwienia non stop w tym samym miejscu. No i częsty powód, dla którego nie osiągasz przełomu w biznesie online.

Ja też miałam kiedyś taką „ukrytą korzyść”, przez którą bałam się skalować swoje zasięgi. Kiedy moje konto na Instagramie było malutkie, to dawało mi poczucie bezpieczeństwa. Wiedziałam, że obserwatorami są tylko ludzie, którzy mnie znają i lubią. Wszyscy się kochamy, nie ma żadnego hejtu, po prostu tęcza ? Bałam się pokazać większej publiczności, aby nie narazić się na ocenianie i nieprzychylne komentarze. 

Dlatego najpierw musiałam przepracować ograniczające przekonania, żeby nabrać większej wewnętrznej mocy oraz odporności na krytykę. Tobie także mogę w tym pomóc, abyś stała się pewną siebie Królową Swojego Biznesu, która z lekkością osiąga prawdziwe przełomy. Bo zasługujesz na to, co najlepsze!

Czwarta przyczyna, dlaczego nie osiągasz przełomu w biznesie online – to traktujesz „nie” jako „nie”, zamiast „nie teraz”

Rozwój biznesu wiąże się z ciągłymi wyzwaniami. Po drodze nie da się uniknąć potknięć, bo nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak sobie to zakładamy. Dla osób, które osiągają sukces w biznes, tzw. porażki są cennymi lekcjami, ponieważ potrafią wyciągać z nich wnioski. Dlatego nie traktują „nie”, jako „nie”, ale po prostu „nie teraz”. Jeśli raz czy nawet kilka razy się nie udało, to wcale nie oznacza, że tak będzie już zawsze.

Ja stałam się taką właśnie osobą na mojej drodze rozwoju biznesu. Do moich wcześniejszych programów dołączało kilkanaście, potem kilkadziesiąt osób. Jednak nie potraktowałam tego, jako górny limit, bo wierzę, że mogę jeszcze bardziej skalować biznes. Zdiagnozowałam, co mi jest potrzebne i odważnie sięgam po nowe rozwiązania, co zaowocowało tym, że w gronie Królowych Swojego Biznesu mam ponad 100 wspaniałych kobiet! 

Jednak to nie byłoby możliwe bez wiedzy strategicznej i zmiany mentalności, bo wcześniej nie byłam na to gotowa. Teraz wiem, że przede mną są kolejne wyzwania, aby wejść na wyższy poziom i jestem na to otwarta.

Piąta przyczyna, dlaczego nie osiągasz przełomu w biznesie online – to brak odwagi

Czy do tej pory Twoje kampanie sprzedażowe nie wychodziły tak, jak tego chciałaś? Może wręcz masz wrażenie, że utknęłaś ze swoją ofertą i chociaż poświęcasz na nią mnóstwo czasu, to wciąż niewiele zarabiasz? Na podstawie takich doświadczeń, trudno Ci uwierzyć, iż następnym razem będzie inaczej? I dlatego obawiasz się np. inwestować w reklamy…

Z jednej strony nie dziwię się Twoim oporom. Jednak z drugiej, z całą pewnością mogą powiedzieć, że nie osiągniesz przełomu w biznesie online, jeśli będziesz robić więcej tego samego. Jeśli chcesz rzeczywiście zarabiać lepiej, niż do tej pory, to musisz postawić na inne działania! Próbować nowych rozwiązań, podejmować odważne decyzje i czasami zaryzykować.

Bo nawet gdy sobie wszystko zaprojektujesz, prognozujesz przychody, nigdy nie masz 100-procentowej pewności, jaki będzie efekt. Oczywiście nie chodzi mi tu o bezmyślne podejmowanie ryzyka, że „wyrzucę kupę kasy na reklamę i zobaczę, co z tego wyjdzie”.

Najpierw należy zadbać o strategię, swoją mentalność i naprawdę uwierzyć w swoje oferty, aby przyciągać idealnych klientów i z pełną mocą skalować biznes. Ostatnio opowiadałam na YouTube o 5 obszarach, na jakich warto się skupić, aby generować rekordowe wyniki sprzedażowe – zachęcam do obejrzenia tego nagrania.

Przedsiębiorczość jest dla odważnych ludzi i tej odwagi trzeba się nauczyć, aby otworzyć się na prawdziwe przełomy!

Mam nadzieję, że moje dzisiejsze wskazówki pomogą Ci zidentyfikować możliwe przyczyny, przez które nie osiągasz przełomu w biznesie online, mimo że bardzo chcesz. A także zainspirują do zmiany i podjęcia odważnej decyzji, która pozwoli Ci przełamać Twoje obecne „normy” i popchnie Cię w odpowiednim kierunku.

Może będzie to właśnie dołączenie do mojego programu mentoringowego Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe! – serdecznie Cię zapraszam ? Otrzymasz moje wsparcie oraz feedback na sesjach szkoleniowych i grupowych, a także dostęp do aplikacji mobilnej (w której będziesz w stałym kontakcie ze mną i pozostałymi uczestniczkami). Dostaniesz karty pracy, które sprawdzę i które praktycznie przygotują Cię do świetnej sprzedaży. W pakiecie czekają na Ciebie też liczne bonusy. Dzięki temu, w ciągu 10 tygodni, przygotujesz się strategicznie i mentalnie do tego, aby Twoje kolejne kampanie sprzedażowe były naprawdę przełomowe.

Program Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe! to w tej chwili najbardziej opłacalna forma bezpośredniej, bliskiej współpracy ze mną w temacie sprzedaży. Właśnie ruszyły zapisy – sprawdź szczegóły i zarezerwuj swoje miejsce na najlepszych warunkach!

A jeśli czujesz potrzebę głębszej pracy mentalnej, aby zaprogramować się na sukces – dołącz do grona Królowych Swojego Biznesu. Pomogę Ci otworzyć się na obfitość finansów, czasu i wolności. Abyś z pełną mocą mogła rozwijać opłacalny biznes oraz kreować wymarzone życie każdego dnia!

Jeżeli teraz nie masz takiej potrzeby czy możliwości, żeby dołączyć do moich programów, to też jest ok. Korzystaj do woli z praktycznych inspiracji, którymi dzielę się na moim Instagramie, YouTube i w podcaście Mały biznes, wielkie efekty. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz po sobie ślad (komentarz, polubienie), abym wiedziała, czy to, co robię jest dla Ciebie pomocne. Dziękuję Ci za dzisiaj i do następnego razu ?

 

Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Chcesz prowadzić przełomowe kampanie i skalować biznes online z pełną mocą?

Zapraszam Cię do grupowego mentoringu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Przez 10 tygodni zyskasz moje bezpośrednie wsparcie, feedback i stały kontakt w aplikacji mobilnej oraz karty pracy, które praktycznie przygotują Cię do skutecznej sprzedaży online. W pakiecie otrzymasz też bonusy, które pomogą Ci rozwijać opłacalny biznes.

Skorzystaj z najlepszych warunków i zarezerwuj swoje miejsce!

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict