Dlaczego nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online?

W tym roku na pewno rozwinę swój biznes online! Ile razy tak sobie powtarzałaś? Tak szczerze. Bo ja od 2015 do 2018 roku tak sobie mówiłam i… nic spektakularnego się nie działo. Dlaczego przez te kilka lat nie widziałam znaczących postępów w rozwoju swojego biznesu online?

O tym opowiem Ci w dzisiejszym odcinku. Abyś mogła wyciągnąć dla siebie wnioski, co może hamować rozwój także Twojego biznesu online.

Zapraszam!

Jak często miałaś wielkie biznesowe plany, a potem nic z nich nie wychodziło? Masz wrażenie, że chociaż robisz „co trzeba”, to wciąż nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu? Zastanawiasz się, z czego to wynika?

Jeśli masz takie dylematy, to zrozumiałe. Bo my często po prostu nie wiemy, jak rozwijać swój biznes. Nie uczymy się w szkole: sprzedaży, marketingu, zarządzania projektami i finansami oraz innych kompetencji niezbędnych w prowadzeniu własnej firmy. 

Ja też nie wiedziałam wielu rzeczy na starcie mojego biznesu, bo nikt mi o tym nie powiedział. Działałam trochę po omacku, popełniając błędy, z których nawet czasami nie zdawałam sobie sprawy. I świetnie rozumiem rozterki moich klientek, które nie wiedzą, dlaczego nie osiągają jakiegoś celu czy poziomu przychodów, na jakim im zależy. Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, postaram się pomóc Ci na nie odpowiedzieć.

Według mnie są 3 główne przyczyny, przez które nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online. Przeanalizujemy je sobie po kolei.

Pierwsza przyczyna, dlaczego nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online – nie określiłaś sobie, na czym polega postęp i jak będziesz go mierzyć

To jest podstawowy błąd, że my często nie wiemy, do czego tak naprawdę dążymy. Mamy tylko jakieś mgliste plany, że chcemy rozwinąć biznes w tym roku… Tylko, co to właściwie znaczy?

Wiesz, jakie konkretnie cele chcesz osiągnąć? Masz określone sposoby mierzenia – czy przybliżasz się do nich, czy nie?

Bo mam nadzieję, że jesteś świadoma tego, że nie wystarczy wyznaczyć sobie celów na początku stycznia, a potem dopiero w grudniu do nich zajrzeć. Zazwyczaj tylko po to, aby okazało się, że nie zostały one zrealizowane. No bo jakim cudem?

Jeśli nie wiesz, co dokładnie chcesz osiągnąć, nie kontrolujesz efektów, to nie masz możliwości usprawniania tego, co nie działa wystarczająco dobrze. Wtedy łatwo jest ciągle gonić nowe cele, bez większych postępów w rozwoju swojego biznesu online. 

Jak to zmienić?

 

Po pierwsze – określ, czym jest dla Ciebie postęp w wymiarach: finansowym, marketingowym, sprzedażowym, rozwojowym

To są te 4 kluczowe obszary rozwoju biznesu online, w których wyznaczasz swoje cele. Ostatnio opowiadałam o ustalaniu biznesowych priorytetów, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do tego odcinka.

 

Po drugie – kiedy masz już określone konkretne cele, potrzebujesz mierników ich realizacji 

Dzięki temu będziesz mogła na bieżąco monitorować, czy przybliżasz się do osiągnięcia danego celu.

I wiem, że to nie jest prosta sprawa. Bo potrzebujesz wiedzy – co w ogóle możesz mierzyć? Co ma znaczenie dla Twoich wyników? A gdy już zdecydujesz się na jakiś miernik, to trzeba też wiedzieć, jak analizować te dane. Abyś mogła usprawniać swoje działania, kiedy okazuje się, że coś nie idzie po Twojej myśli.

Jeśli nie masz doświadczenia w ustalaniu celów, to z przyjemnością pomogę Ci zdobyć niezbędną wiedzę i praktykę. Zapraszam Cię na warsztaty Zaplanuj sukces w biznesie online w 2024, które organizuję w dniach 24 i 26 stycznia. Sama korzystam z tego systemu od 2019 r. i moim zdaniem jest to najkrótsza metoda na strategię opłacalnego biznesu.

W tym roku moim hasłem przewodnim jest „upraszczam”, dlatego gwarantuję Ci, że warsztaty Cię nie przytłoczą, nawet jeśli jeszcze do tej pory nigdy tego nie robiłaś. Z moim wsparciem łatwo i szybko określisz swoje biznesowe cele oraz mierniki ich realizacji.

Warsztaty Zaplanuj sukces w biznesie online organizuję tylko raz w roku, więc jeśli chcesz z nich skorzystać – zamów swój dostęp, póki jest taka okazja!

 

Druga przyczyna, dlaczego nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online – miałaś źle określone cele

Z jednej strony chodzi o to, że być może nie masz celów albo nie są one dobrze zdefiniowane w każdym z 4 kluczowych obszarów: opłacalności, marketingu, sprzedaży i samorozwoju. Wszystkie te priorytety powinny być uwzględnione, aby Twój biznes rzeczywiście wzrastał.

Natomiast z drugiej strony – zobacz, czy przypadkiem zamiast celów, tak naprawdę masz projekty.

Wyjaśnię na własnym przykładzie, co mam na myśli. Jak zaczynałam rozwijać swój biznes, to moim „celem” na nowy rok było wypuszczenie nowego produktu online. Zdarzyło Ci w podobny sposób określać swój cel? Jeśli tak, to robiłaś to źle. Bo „wypuszczenie nowego produktu” jest projektem biznesowym, który może oczywiście prowadzić do osiągnięcia celu, np. finansowego, ale nie jest celem samym w sobie.

Jeśli ustalasz cele, jako projekty i później się dołujesz, że jakiś projekt nie wypalił – to nic dziwnego, że nie robisz postępów w rozwoju swojego biznesu. Nie tędy droga.

Potrzebujesz bardziej pojemnych celów, które możesz osiągać różnymi metodami, projektami, strategiami. Przy czym cele ustalasz sobie na cały rok (lub inny okres) i one są niezmienne. Natomiast sposoby ich realizacji możesz modyfikować. I warto to robić na bieżąco, gdy działania nie prowadzą Cię skutecznie do konkretnego celu, czy w ogóle nie działają.

W ustaleniu celów pomogę Ci na warsztatach Zaplanuj sukces w biznesie online w 2024, jednak siłą rzeczy, nie załatwimy wszystkiego w ciągu 2 dni. 

Jeśli chcesz długofalowo zadbać o rozwój opłacalnej firmy – dobrym rozwiązaniem może być Klub 10K. To moja nowa przestrzeń dla kobiet, które chcą regularnie pracować nad głównymi filarami biznesu, aby osiągać co miesiąc stabilne przychody na poziomie 10 tys. złotych lub wyższym.

 Stworzyłam ten program abonamentowy w odpowiedzi na dużą potrzebę działania małymi krokami, zamiast dużych zrywów raz na jakiś czas. Zobacz, na czym polega Klub 10K i czy to jest idealne miejsce dla Ciebie.

 

Trzecia przyczyna, dlaczego nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online – nie miałaś zaplanowanych metod realizacji celów

 

Przykładowo: chcesz rozwinąć w 2024 roku swój profil na Instagramie z poziomu 5 tys. do 10 tys. followersów. Masz więc teoretycznie dobrze ustalony cel, który jest mierzalny i określony w czasie. 

Tylko, czy wiesz, jak go osiągnąć? Co masz robić, czego się nauczyć, jakie kompetencje wyszlifować? Czy może działasz dalej tak samo, jak do tej pory, mimo że to nie przyniosło Ci efektów w poprzednich latach?

No właśnie. 

Czasami mamy takie trochę myślenie życzeniowe. Wyznaczamy sobie ambitny cel, ale nie planujemy, jakimi metodami będziemy się do niego przybliżać.

Jeśli w tym roku chcesz zarobić np. 100 tys. złotych, a ubiegły rok zakończyłaś wynikiem 10 tysięcy i myślisz, że te same metody doprowadzą Cię do realizacji celu 10 x większego, to jesteś w błędzie. Tak to nie działa. 

Robiąc ciągle to samo, nie osiągniesz postępów w rozwoju swojego biznesu online. Aby wejść na wyższy poziom, potrzebujesz zmienić sposób działania.

Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać i jakie metody wybrać, jestem właśnie po to, aby Ci w tym pomóc. Zapraszam Cię do Klubu 10K – miejsca, w którym doprowadzisz swój biznes online do stabilnych przychodów rzędu co najmniej 10 000 złotych miesięcznie. 

Teraz jest świetna okazja, aby dołączyć na super warunkach, bo na starcie tego nowego programu abonamentowego oferuję Ci „skandalicznie” niską cenę. A niewykluczone, że z czasem będę ją podnosić ?

 

Polecam zacząć od szczerego „rachunku sumienia”. Jeśli od dłuższego czasu nie widzisz postępów w rozwoju swojego biznesu online, sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów, o których dzisiaj opowiedziałam. Oczywiście nie chodzi mi o „samobiczowanie się”, że jesteś beznadziejna i to Twoja wina, że nie masz dobrych wyników. Moją intencją nie jest, abyś poczuła się źle. Wręcz przeciwnie.

Chciałabym, żebyś wyciągała wnioski z dotychczasowych lekcji oraz skutecznie zmieniała swoje działanie na przyszłość. A szczera autorefleksja, to punkt wyjścia do optymalizacji swoich metod i zaplanowania krok po kroku strategii rozwoju opłacalnego biznesu.

Jeśli idea małych kroków, zamiast wielkich jednorazowych zrywów, jest Ci bliska – dołącz do Klubu 10K

Zadbasz w nim o kluczowe obszary rozwoju biznesu online, czyli: opłacalność, aktywną sprzedaż i marketing. 

Gdy będziesz rzeczywiście nad tym systematycznie pracować, to gwarantuję Ci, że doprowadzisz swój biznes online do stabilnych przychodów na poziomie 10 tys. złotych miesięcznie lub więcej.

Zacznij działać w kierunku rozwoju opłacalnego biznesu online – sprawdź, jak działa program abonamentowy Klub 10K i dołącz do nas, jeśli tego potrzebujesz!

 

Jestem bardzo ciekawa, czy moje dzisiejsze wskazówki Ci się przydadzą i co ewentualnie zastosujesz w swojej firmie. Będzie mi miło, jak zostawisz komentarz pod tym filmem na YouTube lub oznaczysz mnie na Instagramie. Zachęcam Cię też do subskrypcji mojego kanału na YT i podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”, aby nie ominęły Cię kolejne odcinki.

 

 

Doprowadź swój biznes do stabilnych 10 tysięcy miesięcznie lub więcej.

Przestań się uczyć, zacznij działać metodą małych kroków nad tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie dla przychodów w Twojej firmie:

1) Opłacalność biznesu online i

2) Siła Twojego marketingu i sprzedaży. 

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict