5 obszarów, na jakich warto się skupić, aby generować rekordowe wyniki sprzedażowe

Przez pierwsze lata nie potrafiłam w swoim biznesie online zarabiać dużych pieniędzy. Długo nie mogłam przebić progu 10 000 złotych na jednej kampanii sprzedażowej. Teraz ta kwota wydaje mi się śmieszna, bo moje miesięczne koszty są wyższe, ale wtedy to było prawdziwe wyzwanie. Przez lata uczyłam się od najlepszych i zdobywałam doświadczenie, dzięki czemu już wiem, jak generować rekordowe wyniki sprzedażowe w kolejnych kampaniach.

Jesteś ciekawa, co tak naprawdę przyczynia się do tego, że możesz przebić swój sufit finansowy i skalować przychody? Według mnie jest 5 najistotniejszych obszarów, na których warto się skupić, aby osiągać prawdziwe przełomy w swoim biznesie. I o nich opowiem Ci w dzisiejszym odcinku.

 

Zapraszam!

Kiedy zaczynałam rozwijać swój biznes online, to przez długi czas zakopałam się na pewnym poziomie przychodów. Moje pierwsze próby sprzedaży w ogóle nie były na dużą skalę, bo nie miałam wówczas wielu obserwatorów, nie znałam dobrze moich idealnych klientów i ich potrzeb. No i nie za bardzo potrafiłam sprzedawać ? Z czasem coraz lepiej układałam strategię i uczyłam się prowadzenia biznesu z różnych źródeł. W październiku 2019 r. po raz pierwszy zarobiłam ponad 10 tys. złotych i były to moje rekordowe wyniki sprzedażowe od początku działalności. Nadal nie jestem „gwiazdą Internetu z milionem followersów”, ale teraz już świadomie i sukcesywnie skaluję przychody.

Ostatnio opowiadałam, jak rozwijałam swój biznes rok po roku – zachęcam Cię do poznania mojej historii. Natomiast dzisiaj chcę Ci powiedzieć, co mi pomogło przebić sufit finansowy i generować coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Wybrałam 5 obszarów, nad którymi warto popracować, abyś mogła z pełną mocą rozwijać opłacalny biznes.

 

Dlaczego generowanie rekordowych wyników jest zarezerwowane dla nielicznych?

Gdy zastanawiamy się, jak skalować biznes, to zazwyczaj w pierwszej kolejności staramy się wprowadzać jakieś zmiany w strategii. Zapisujemy się na kolejny kurs, aby nauczyć się od kogoś „magicznej” techniki, dzięki której wyniki sprzedażowe wystrzelą w kosmos. Niestety, ale często wcale tak się nie dzieje, co pokazuje zarówno moja historia, jak i historie wielu moich klientek. Dlaczego?

Ja także zadawałam sobie to pytanie, kiedy nie mogłam przekroczyć określonego progu przychodów. Miałam już dobrze opracowaną strategię, jednak czułam, że trafiłam na ścianę. Zaczęłam więc szukać innego rozwiązania.

Najwięcej chyba nauczyłam się od SIGRUN, cenionej mentorki biznesowej, którą być może znasz. Doskonale pamiętam pytanie, na które trzeba było odpowiedzieć na wstępie, przy dołączaniu do jednego z jej wydarzeń. Brzmiało ono: „Co jest Twoim największym wyzwaniem na ten moment w biznesie online?”. Odpowiedziałam, że jest to właśnie skalowanie biznesu. Bo nie potrafiłam wtedy przebić tego progu 10 tys. złotych na jednej kampanii i zdobyć więcej niż kilkanaście czy 20 osób, które skorzystałoby z mojej oferty. Dzięki SIGRUN zaczęłam się dowiadywać, co poza strategią i różnymi taktykami marketingowymi, wpływa na skuteczność sprzedaży. Drążyłam temat dalej i tak odkryłam brakujące elementy, o których Ci teraz opowiem.

5 obszarów, które mają największe przełożenie na rekordowe wyniki sprzedażowe

Jeśli śledzisz mnie dłużej, to z pewnością wiesz, że jestem orędowniczką rozwoju biznesu, pracując w połączeniu strategii z mentalnością. Moim zdaniem tylko takie podejście pozwala osiągać prawdziwe przełomy. Tymczasem wiele osób nawet nie ma świadomości, jak ważna jest praca mentalna i zmiana sposobu myślenia albo nie przykłada do tego zbyt dużej wagi. Dlatego niektóre z poniższych punktów mogą zaskoczyć, ale zaufaj mi, że warto się na nich skupić, bo to naprawdę działa ?

1. obszar, który wpływa na rekordowe wyniki sprzedażowe – to Twoja relacja z pieniędzmi

Zacznijmy od tego, czy w ogóle wierzysz, że możesz przekroczyć określony próg przychodów? Odpowiedz sobie szczerze na to pytanie. Bo może się okazać, że największą barierą jest właśnie to, że coś nie gra w Twojej relacji z pieniędzmi lub intencji zarabiania.

Ten temat jest bardzo złożony i więcej o nim mówię m.in. w programie Królowe Swojego Biznesu, do którego wciąż możesz dołączyć. Tam rozbieramy na czynniki pierwsze blokady mentalne, aby każda z uczestniczek mogła przepracować swoje ograniczające przekonania i zmienić je na wspierające.

Teraz w kilku słowach wyjaśnię Ci, co mam na myśli. Każdy z nas ma zakodowane pewne paradygmaty i schematy myślenia. Bardzo często jesteśmy wychowywani w kulturze pracy na etacie, jako tej dającej bezpieczeństwo finansowe i stabilność. Ja też miałam takie wzorce. Moi rodzice pracowali w budżetówce, mieli stałe dochody na określonym poziomie i to było dla mnie normą. Nie miałam takiego przykładu, że można otrzymywać na konto kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. W moim świecie to było po prostu nierealne.

I przez długi czas, właśnie ten obszar relacji z pieniędzmi był dla mnie barierą nie do przeskoczenia. Aby szczerze uwierzyć w to, że nie ma żadnych limitów i zawsze mogę zarobić więcej. Dlatego, jeśli chcesz naprawdę generować rekordowe wyniki sprzedażowe, to absolutnie nie pomijaj tego obszaru. Polecam Ci zacząć od uzdrowienia Twojej relacji z pieniędzmi, abyś mogła wejść w mentalność przedsiębiorczyni, dla której sufit finansowy po prostu nie istnieje.

2 obszar, który wpływa na rekordowe wyniki sprzedażowe – spraw, że sprzedaż stanie się łatwa

A to jest możliwe pod warunkiem, że będziesz sprzedawać ludziom, którzy są na to gotowi. Paradoksalnie, wiele osób w biznesie online nie rozumie tego, iż sprzedaż staje się dużo łatwiejsza, gdy jest poprzedzona budowaniem relacji. Nie licz na to, że jeden darmowy webinar załatwi sprawę i w tydzień czy dwa spadnie na Ciebie deszcz złotych monet. To mogło działać w czasach, gdy rynek nie był jeszcze tak nasycony. Jednak obecnie ludzie mają do wyboru mnóstwo ofert i muszą mieć dobry powód, żeby kupić właśnie od Ciebie.

Udana kampania to efekt Twojej pracy z klientem, zanim jeszcze dojdzie do właściwej sprzedaży. I to jest prawdziwe wyzwanie. Trzeba bowiem dobrze zaprojektować ścieżkę klienta i umiejętnie poprowadzić go przez wszystkie etapy lejka sprzedażowego. Od tego, gdy Cię poznaje i kojarzy, przez zdobycie zaufania, do punktu, w którym stajesz się dla niego pierwszym wyborem.

Kiedy zaprezentujesz takiemu klientowi dostosowaną do niego ofertę, on chętnie ją rozważy, a nawet od razu kupi. Bo jest na to przygotowany. Czasami budowanie takich relacji może trwać kilka miesięcy. Jeśli chcesz ułatwić sobie tę drogę, to zapraszam Cię do programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe. Pomogę Ci krok po kroku stworzyć ścieżkę klienta spersonalizowaną pod Twoją ofertę. Z moim wsparciem nauczysz się, jak sprzedawać z lekkością i prowadzić opłacalne kampanie.

3 obszar, który wpływa na rekordowe wyniki sprzedażowe – to prawdziwe i autentyczne połączenie z klientem

Nikt nie lubi nachalnej sprzedaży i wrażenia, że coś nam się wciska na siłę. Jeśli chcesz przyciągać do siebie idealnych klientów, musisz rzeczywiście nawiązać z nimi więź. Kiedy Tobie autentycznie zależy na każdej osobie, która jest w Twoim obszarze wpływu, jej efektach i wiesz, że Twoja oferta zapewni oczekiwane rezultaty – odbiorca to wyczuje. I nawet jeśli w danym momencie nie skorzysta z Twojego wsparcia, to będzie Cię postrzegać w pozytywny sposób oraz doceni Twoje podejście.

Ja właśnie po kampanii sprzedażowej „Królowych Swojego Biznesu”, otrzymywałam takie wiadomości. Wiele osób pisało, że co prawda teraz nie mają możliwości albo potrzeby dołączenia do naszego grona, jednak bardzo mi dziękują, za to, że robię świetną robotę. Efektem mojej pracy i budowania relacji z odbiorcami, jest też największa, jak do tej pory, liczba uczestniczek mojego programu. A ponieważ dzisiejszym tematem są rekordowe wyniki sprzedażowe, to się tym pochwalę ? Jednak jeszcze większą satysfakcję i radość sprawia mi to, że mogę skutecznie pomagać coraz większej liczbie wspaniałych kobiet.

4 obszar, który wpływa na rekordowe wyniki sprzedażowe – to elastyczna modyfikacja Twoich działań

Kiedyś plan kampanii był dość sztampowy i usztywniony. Robimy webinar w określonym terminie, ruszamy ze sprzedażą i komunikacją marketingową, tu będzie taki i taki bonus, a tego dnia zamknie się okno sprzedażowe. Moim zdaniem czas na takie podejście już się skończył. Teraz bardziej liczy się interakcja z potencjalnymi klientami i odpowiadanie na to, co obserwujesz w trakcie kampanii. Jak klienci reagują na Twoją ofertę? Co ich zainteresowało, a co wręcz przeciwnie? Czy mają jakieś obiekcje lub dodatkowe pytania?

Jeśli chcesz generować rekordowe wyniki sprzedażowe, warto intuicyjnie i elastycznie dopasowywać przebieg kampanii do potrzeb potencjalnych klientów. Zamiast sztywno trzymać się pierwotnego planu, może lepiej np. zmienić temat webinaru na taki, który bardziej interesuje odbiorców? Albo zorganizować dodatkową sesję pytań i odpowiedzi, aby rozwiać wątpliwości? Tego także uczę w moim mentoringu grupowym, więc jeśli chcesz szybciej znaleźć pomysły na przełomowe kampanie – chętnie Ci w tym pomogę.

5 obszar, który wpływa na rekordowe wyniki sprzedażowe – to Twoja genialna oferta

Chyba nikogo nie muszę przekonywać, że ten element jest super istotny. Twoja oferta powinna adekwatnie odpowiadać potrzebom idealnych klientów i czymś się wyróżniać na tle konkurencji. To jest przepis na rekordowe wyniki sprzedażowe. Nie twórzmy ofert, które powielają rozwiązania innych. Wychodzenie z punktu, że zrobisz to samo, co konkurenci, tylko lepiej (bo skoro im się dobrze sprzedaje, w Twoim przypadku też tak będzie) – to nie jest dobra droga.

Jeśli chcesz, aby Twoja oferta stała się bestsellerem i przyciągała wielu ludzi, zadbaj, by była innowacyjna w stosunku do tego, co już jest na rynku. Może to być na przykład nowatorski format czy autorska metoda Twojego wsparcia. Czyli rozwiązanie, na które klient spojrzy tak, jak do tej pory na to nie patrzył.

 

Zacznij tworzyć przełomowe kampanie i generować rekordowe wyniki sprzedażowe!

Poznałaś najważniejsze obszary, nad którymi moim zdaniem warto pracować, aby skalować przychody i rozwijać opłacalny biznes. Mocno wierzę w to, że każda przedsiębiorcza kobieta może generować rekordowe wyniki sprzedażowe, Ty również. Nawet gdy nie masz ogromnych zasięgów i dużego budżetu marketingowego.

Oczywiście samo poznanie tych wskazówek nie wystarczy, bo nic się nie zmieni bez działania. Z przyjemnością pomogę Ci szybciej osiągać przełomy w Twoim biznesie online, abyś mogła zyskać więcej radości, wolności i niezależności w każdym obszarze życia.

W dniach 18-20 września organizuję wydarzenie live Przełomowa kampania, na które serdecznie Cię zapraszam. Przez 3 dni będziesz mogła, za symboliczną cenę, skorzystać z mojego bezpośredniego wsparcia i konsultacji. Pomogę Ci strategicznie i mentalnie przygotować się do kolejnej kampanii sprzedażowej, aby była ona naprawdę przełomowa.

A jesienią rusza kolejna edycja programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe, do którego już teraz możesz dołączyć. W ramach grupowego mentoringu będziemy przez 10 tygodni intensywnie pracować nad tym, abyś zaprojektowała indywidualnie dopasowany do Ciebie, Twoich zasobów i Twojej oferty proces sprzedaży.

Po udziale zaczniesz z sukcesem realizować swoje następne kampanie, osiągając coraz lepsze wyniki. Wyjdziesz z dopracowaną ofertą i stroną sprzedażową, gotowymi pomysłami na promocję oraz skutecznymi metodami jej prowadzenia. Nauczysz się, jak atrakcyjnie komunikować swoją ofertę i przyciągać do siebie jak najwięcej idealnych klientów.

 Sprawdź szczegóły programu i zarezerwuj miejsce, dopóki trwają nabory – to ostatnia szansa w tym roku na mentoring sprzedażowy ze mną!

Na koniec tradycyjnie zachęcam Cię do subskrypcji podcastu Mały biznes, wielkie efekty, abyś nie przegapiła kolejnych odcinków. Obserwuj mnie też na Instagramie i YouTube, gdzie coraz częściej dzielę się przydatnymi wskazówkami, jak rozwijać swój biznes z pełną mocą. Tam też najłatwiej znajdziesz informacje na temat bieżących wydarzeń oraz mojego wsparcia.

 

Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Chcesz skalować swój biznes online z pełną mocą?

Zapraszam Cię do grupowego mentoringu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Przez 10 tygodni zyskasz moją bezpośrednią pomoc, stały kontakt w aplikacji mobilnej, wsparcie mailowe i system monitorowania postępów.

W pakiecie otrzymasz też bonusy, które pomogą Ci rozwijać opłacalny biznes online.

Dzięki temu z lekkością i pewnością będziesz prowadzić przełomowe kampanie sprzedażowe!

Sprawdź szczegóły o programie Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict