5 sposobów jak zarabiać więcej, pracując mniej nawet w małym biznesie online

Jakiś czas temu określiłam swoją misję w biznesie online. Zdefiniowałam ją tak, że chcę pomagać moim klientkom zarabiać więcej, pracując mniej. I właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek podcastu.

Opowiem Ci o 5 sposobach, jak zarabiać więcej, pracując mniej nawet w małym biznesie online, w którym wszystko robisz sama. Każda z nas może tego dokonać. A jak to zrobić? Tego dowiesz się za chwilę.

Zapraszam!

Kiedy w 2021 roku moja marka przechodziła gruntowny rebranding, zastanawiałam się, na czym tak naprawdę chcę się skupić w swoim biznesie online. Co jest moim powołaniem i w jaki sposób mogę najlepiej wspierać moje klientki? I właśnie hasło „Zarabiaj więcej, pracując mniej” przyszło mi do głowy jako pierwsze. Chociaż nie roszczę sobie do niego żadnych praw autorskich, to jest mi szczególnie bliskie i spójne z moimi wartościami. Dlatego moją misją jest pomaganie klientkom w rozwijaniu ich biznesów online z pełną mocą, by mogły zarabiać więcej, pracując mniej. Możesz posłuchać o tym więcej w odcinku 68 podcastu.

Swoją misję realizuję wpierając klientki zarówno w obszarze strategii, jak i mentalności. Z jednej strony pomagam im usprawniać model biznesowy, szlifować genialne oferty i komunikować je tak, aby sprzedawały i zarabiały więcej. Z drugiej zaś, pokazuję im, jak pokonać blokady mentalne i odkleić się od przekonań, że tylko ciężką pracą można dojść do dużych pieniędzy. Aby pomóc każdej z tych wspaniałych kobiet wyjść z błędnego koła przepracowania i z satysfakcją rozwijać biznes online. 

I dzisiaj chcę opowiedzieć o tym szerzej, spojrzeć z lotu ptaka na to, jakie mamy możliwości, by zarabiać więcej, pracując mniej. A ponieważ uwielbiam cyfrę 5, to przedstawię Ci właśnie tyle sposobów, jak to osiągnąć. Dedykuję je szczególnie właścicielkom małych biznesów, które nie mają dużych zespołów do pomocy.

Jak dojść do tego, aby zarabiać więcej, pracując mniej w swoim biznesie online?

Jeśli prowadzisz firmę sama i wszystko jest na Twoich barkach, to możliwe, że czasami nie wyrabiasz na zakrętach. Czujesz, że chociaż pracujesz bardzo dużo, to nie przynosi super efektów? Doskonale to rozumiem, bo sama tak zaczynałam. Nadal moja firma nie jest korporacją i nikogo nie zatrudniam na wyłączność. Jednak już wiem, że można nawet w małym biznesie online zarabiać więcej, pracując mniej, bo bardzo wiele zależy od nas. I tak naprawdę, to Ty masz największy wpływ na to, czy będziesz rozwijać dochodowy biznes online, czy harować jak wół za niewielkie pieniądze.

Istnieją 2 drogi do tego, aby zarabiać więcej, pracując mniej

Pewnie nie będzie to dla Ciebie wielkim zaskoczeniem, że możesz:

  • po pierwsze – lepiej wyceniać oferty, skalować sprzedaż i tym samym zwiększać przychody, 
  • po drugie – pracować efektywniej, czyli po prostu krócej, bardziej szanując swój czas.

Na każdy z tych obszarów wpływają różne elementy i mamy do dyspozycji wiele metod, które są pomocne. Wybrałam 5 obszarów, które moim zdaniem są najistotniejsze i o nich chciałabym Ci dzisiaj opowiedzieć. Jeśli jesteś ze mną od jakieś czasu, to pewnie niektóre sposoby już znasz. Jednak myślę, że warto je sobie uporządkować, aby usprawnić swój biznes i rzeczywiście zacząć zarabiać więcej, bez konieczności pracowania od świtu do nocy.

Zanim przejdę do ich omówienia, mam dla Ciebie świetną informację. Jeśli oczekiwałaś na możliwość skorzystania z mojego bezpośredniego wsparcia w rozwoju Twojego biznesu online, to teraz się ona pojawiła. Otwieram drzwi do grupowego Programu mentoringowego Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe. I już teraz serdecznie Cię do niego zapraszam. 

Ten Program będzie przełomowy pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że wykorzystamy nowinki, takie jak chat GPT przy opracowywaniu strategii, genialnych ofert i komunikacji. Dodatkowo udział w nim jest znacznie tańszy, niż w poprzednich programach grupowych. Postanowiłam zaproponować niemal dwukrotnie niższą cenę, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że mamy obecnie trudną sytuację rynkową. I każda z nas uważnie patrzy na koszty. Jednocześnie chcę pomagać większej liczbie przedsiębiorczych kobiet, niż do tej pory. Sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe.

A teraz wróćmy do sedna, czyli 5 sposobów na to, jak zarabiać więcej, pracując mniej nawet w małym biznesie online. Jak już wspomniałam są 2 drogi, które do tego prowadzą. Natomiast najlepsze efekty osiągniesz, jeśli je połączysz. Co możesz zrobić?

1. sposób jak zarabiać więcej, pracując mniej – zbuduj dochodowy model biznesowy 

Kluczową rzeczą jest opracowanie takiego modelu prowadzenia biznesu, który zapewni stabilność przychodów i pozwoli uniknąć wymiany czasu na pieniądze. A przynajmniej nie po niskiej stawce. Jeśli świadczysz bezpośrednio usługi 1:1, a są one źle wycenione i zajmują dużo czasu, to ciężko wyjść z pułapki przepracowania i zarabiać więcej. 

Dlatego warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad pojemnością swojego modelu biznesowego. Zakładając komplet klientów, z którymi dasz radę współpracować w określonym czasie, to czy ich liczba będzie taka, jak chcesz? Ile w takiej sytuacji możesz maksymalnie zarobić przy obecnych ofertach? 

Taką prostą weryfikację pojemności modelu biznesowego warto powtarzać regularnie. Ponieważ w pewnym momencie może on po prostu osiągnąć swój sufit i choćbyś bardzo chciała, nie dasz już rady zwiększać swoich przychodów. Bo co Ci z tego przyjdzie, że zdobędziesz kilku nowych klientów, skoro będziesz musiała pracować po godzinach, nocami w weekendy…

Między innymi dzięki takiej weryfikacji, ja odkryłam ostatnio, że czas zmienić mój model biznesowy oparty na mastermindach i warto wprowadzić rozwiązanie otwarte dla większej grupy. Tak wpadłam na pomysł grupowego programu mentoringowego “Wygeneruj Rekordowe Wyniki Sprzedażowe” (będę go w skrócie nazywać REKORDY), który jest korzystny zarówno dla mnie, jak i dla Ciebie. Mnie pozwala niejako przekroczyć ten sufit modelu biznesowego, na który w tym momencie natrafiłam. A Ty możesz skorzystać z lepszych warunków dołączenia do Programu REKORDY, niż w przypadku indywidualnego mentoringu. 

Dobrze opracowany model biznesowy pozwala zarabiać więcej, pracując mniej

Podczas Programu “Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe” zaczniemy właśnie od tego modułu. Zajmiemy się przeglądem i uporządkowaniem Twojego modelu biznesowego, żeby zwiększyć jego pojemność. Jest to pierwszy i najważniejszy obszar, od którego zawsze zaczynam pracę z moimi klientami. Przy czym nie ma gotowej recepty na idealny model biznesowy dla wszystkich. W każdym przypadku warto go indywidualnie zweryfikować, aby najlepiej odpowiadał Twoim mocnym stronom i zasobom, które posiadasz. I jeśli potrzebujesz w tym wsparcia, to otrzymasz je dołączając do Programu REKORDY.

2 sposób jak zarabiać więcej, pracując mniej – skutecznie komunikuj swoje oferty

Jeśli nie potrafisz dobrze przedstawić swoich produktów i usług, to siłą rzeczy nie będziesz ich sprzedawać tyle, ile byś mogła. Nie zliczę, ile razy moje klientki miały świetne oferty, ale nieskutecznie komunikowane. I musiałam długo szukać, jakie złoto się w nich kryje, bo nie było to widoczne na pierwszy rzut oka.

Nawet tworząc bardzo dobrą ofertę, nie będziesz zarabiać więcej, jeśli nie dotrzesz z nią do Twoich potencjalnych klientów. Dlatego zastanów się, jak ją komunikujesz? Czy Twoja oferta jest widoczna i zrozumiała dla Twoich odbiorców? Czy dobrze rozumiesz ich potrzeby i potrafisz na nie odpowiedzieć językiem korzyści? A także czy postrzegasz rozwiązanie, jakie oferujesz z takiej samej perspektywy, jak Twoi idealni klienci? 

Obszar komunikacji ma niesamowicie duże znaczenie w biznesie online

Gdy nie sprzedajesz swoich usług i produktów w bezpośrednich rozmowach, to właśnie sposób, w jaki o nich opowiadasz i piszesz na stronie internetowej, w social mediach, w newsletterze – jest kluczowym elementem sprzedaży. Moim zdaniem warto mieć opracowaną główną oś komunikacyjną jeszcze przed rozpoczęciem kampanii sprzedażowej.

Ja zawsze od tego zaczynam. Szczegółowo opisuję profil idealnego klienta, jego potrzeby, bolączki i jak moja oferta ma działać, aby na nie odpowiadać. Wymyślam w jaki sposób będę ją komunikowała i jakimi kanałami. I to zajmuje ze 20 stron w moim notatniku. Jednak już wielokrotnie przetestowałam, że trzeba to wszystko dobrze przygotować przed startem kampanii sprzedażowej. A nie dopiero w jej trakcie gorączkowo zastanawiać się, co napisać o swojej ofercie, żeby ludzie chcieli ją kupić.

I kolejna ważna rzecz – warto opracowywać komunikację przed każdą kampanią 

Być może masz oferty, które promujesz już któryś raz i uważasz, że możesz pominąć ten etap? Otóż nie, bo za każdym razem wymaga to świeżego spojrzenia. Świat online dynamicznie się zmienia, dochodzą nowe technologie i rozwiązania. Zmieniają się także potrzeby i zachowania nabywców. I trzeba nadążać za tymi zmianami i trendami, aby rozwijać dochodowy biznes online w obecnych czasach.

Dlatego nawet przy kolejnej promocji tej samej oferty, warto za każdym razem na nowo połączyć się ze swoim idealnym klientem i przygotować aktualną oś komunikacyjną. Możliwe, że część informacji będzie się powtarzać. A może być też tak, że lepiej komunikować się z klientami zupełnie pod innym kątem. Jedno jest pewne – nie należy totalnie kopiować tego samego, co wcześniej.

Niestety z moich obserwacji wynika, że najczęściej skupiamy się na strukturze oferty, na tym, jak ona ma działać, a trochę po macoszemu traktujemy obszar komunikacji. Tymczasem właśnie to jest super istotne i w znaczącym stopniu odpowiada za wyniki.

Stworzenie głównej osi komunikacyjnej dopasowanej do klienta bardzo ułatwia sprzedaż

I sprawi, że Twoja oferta będzie się rozchodziła, jak świeże bułeczki. Dlatego po opracowaniu modelu biznesowego, kolejnym etapem naszej pracy w ramach Programu Generuj Rekordowe Wyniki Sprzedażowe będzie właśnie obszar komunikacji. Niezależnie od tego, czy masz już przygotowaną ofertę, czy dopiero zamierzasz ją tworzyć – pomogę Ci bezpośrednio oszlifować ją jak diament. Dowiesz się, jak od początku o niej opowiadać i pisać, aby zarabiać więcej, pracując mniej. Dzięki temu będziesz komunikować Twoim klientom swoją genialną ofertę w taki sposób, że sami będą chcieli kupować właśnie od Ciebie. 

3 sposób jak zarabiać więcej, pracując mniej – skup się na najbardziej opłacalnych obszarach w Twoim biznesie

Czy zastanawiałaś się nad tym, które oferty i zadania przynoszą Ci najlepsze wyniki? Na co poświęcasz dużo czasu, a sprzedaje się tak sobie? A co z kolei robisz małym nakładem pracy, za to osiągasz znaczące korzyści?

W biznesie bardzo istotna jest działka raportowania i analizowania wszystkich działań. Cały trik polega bowiem na tym, że nie możesz robić wszystkiego. Warto dążyć do tego, żeby skupić się na tych 20% projektów i czynności, które odpowiadają za 80% przychodów. I to nie dotyczy tylko Ciebie, ale również zarządzania całym Twoim zespołem, o ile taki już masz. Dlatego przede wszystkim warto mierzyć czas pracy nad poszczególnymi projektami, zadaniami i regularnie analizować wyniki. Dzięki temu można łatwo wyłapać, co jest bardziej, a co mniej opłacalne.

Zauważ, gdzie marnujesz swój czas i po prostu przestań to robić

Wiem, że łatwo tak powiedzieć, ale to jeden z najważniejszych kroków, aby zarabiać więcej, pracując mniej. W moich programach długofalowych wprowadziłam od tego roku taki biznes update, czyli comiesięczny status, którego celem jest zweryfikowanie, czy rozwój Twojego biznesu zmierza w dobrym kierunku. 

Bardzo polecam dokonywanie takich cyklicznych analiz. Warto na to poświęcić przykładowo 4 godziny raz w miesiącu. Zdaję sobie sprawę, że to może wydawać się dużo, ale naprawdę się opłaca, bo dzięki temu w przyszłości będziesz podejmować coraz to lepsze decyzje. I łatwiej Ci będzie wyeliminować obszary nie dające wymiernych efektów, a skupić się na tych projektach i czynnościach, które przynoszą Ci najwięcej korzyści oraz wpływają na wzrost przychodów.

4 sposób jak zarabiać więcej, pracując mniej – wykorzystuj wszystko to, co pomoże Ci pracować efektywniej

Ten obszar to temat rzeka. Mamy do dyspozycji mnóstwo narzędzi i technik, które wpływają na poprawę efektywności pracy. Jak już wspomniałam, nie można w swoim biznesie online zajmować się wszystkim, bo to prosta droga do przepracowania. Rozwiązaniem może być chociażby delegowanie zadań, np. współpraca z wirtualną asystentką czy copywriterem.

Warto sięgać po nowinki technologiczne, jak chat GPT, o którym także będziemy sobie mówić szerzej w Programie REKORDY. Po tym, jak stworzymy główną oś komunikacyjną Twojej oferty, pokażę Ci, w jaki sposób wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, abyś mogła przygotowywać treści znacznie szybciej. 

Przydatne są także wszelkie procedury, checklisty, aplikacje do zarządzania projektami, tj. ASANA, czyli wszystko to, co pomaga zautomatyzować powtarzalne zadania. I odciąża pamięć operacyjną Twojego mózgu, bo nie musisz pamiętać: co, jak i kiedy zrobić. A tym samym możesz skupić się na sprzedaży, aby zarabiać więcej, pracując mniej.

Bardzo polecam Ci także Program Marioli Olkowicz Efektywna i pełna energii przedsiębiorcza mama. Praktyczny program mentoringowy DLA MAM pracujących z domu, dzięki któremu zaczniesz osiągać więcej, pracując mniej bez zaniedbywania siebie i rodziny. Brałam właśnie udział w jego poprzedniej edycji i jestem super zadowolona. 

Dzięki Marioli przypomniałam sobie, jak ważna jest troska o siebie, aby pracować efektywniej, czyli krócej. Poznałam wiele praktycznych wskazówek, w jaki sposób dbać o swój odpoczynek, współpracę i relacje z rodziną, aby maksymalnie wykorzystywać czas na pracę, będąc mamą. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tych obszarach, to polecam Ci dołączenie do grupowego mentoringu Marioli, który trwa 12 tygodni. Ta inwestycja szybko Ci się zwróci, a efekty mogą być naprawdę spektakularne. Warto się pospieszyć, bo zapisy na V edycję Programu Efektywna i pełna energii przedsiębiorcza mama otwarte są już tylko do 12 kwietnia.

5 sposób jak zarabiać więcej, pracując mniej – aktywnie i swobodnie sprzedawaj 

Jeśli tylko pokazujesz się w social mediach, opowiadając ogólnie co się u Ciebie dzieje czy wysyłasz newslettery dla zasady, to nie wystarczy, aby ludzie Cię zauważyli i zamawiali Twoje produkty. Trzeba tworzyć genialne oferty i skutecznie komunikować je swoim klientom. A im częściej sprzedajesz, tym więcej zarabiasz. I chociaż jest to oczywiste, w rzeczywistości nie każdy tak robi. W większości przypadków, niestety sprzedajemy za mało…

Na szczęście istnieją też wyjątki. Mam zaszczyt pracować z kobietami, które aktywnie i lekko sprzedają swoje oferty. Ponieważ znają dobrze swoich idealnych klientów i rozumieją, że sprzedaż jest dawaniem wartości i pomaganiem im.

Sprzedawaj i zarabiaj codziennie

To jest hasło przewodnie, którego warto się trzymać. I w kwietniu chciałabym poruszyć ten temat szerzej. Oczywiście będziemy pracować nad obszarem efektywnej i swobodnej sprzedaży w Programie REKORDY.  Poza tym polecam Ci także jeden z moich ulubionych kursów Pokochaj Sprzedawać Online. Dzięki niemu zakochasz się w swoich ofertach i będziesz je z lekkością promować i tym samym zarabiać więcej. 

Bo o to przecież chodzi, żeby sprzedaż nie była dla nas przykrym obowiązkiem, ale sprawiała nam prawdziwą przyjemność i dawała satysfakcję. I nigdy nie jest jej za dużo. Zapewne wiesz, że w dzisiejszych czasach potrzebujemy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu komunikatów, aby ludzie zauważyli Twoją ofertę. Dlatego nie obawiaj się o niej mówić 5, 10 czy 20 razy. To bardzo ważne, jeżeli chcesz trafić do świadomości Twoim potencjalnych klientów i skłonić ich do zakupu.

Oczywiście duże znaczenie ma to, w jaki sposób opowiadasz o swojej ofercie. Kiedy masz zapewniony warunek numer 2, czyli znasz doskonale swoich idealnych klientów i opracujesz skuteczną komunikację, to sprzedaż będzie dużo łatwiejsza. A pomysły, jak robić to autentycznie, lekko i ciekawie, same wpadają Ci do głowy. Właśnie o to chodzi, żeby wyróżnić się z tłumu oraz celnie trafić do świadomości Twoim klientów i przyciągnąć ich do siebie.

Zacznij już dziś zarabiać więcej, pracując mniej w swoim biznesie online

Sposobów na to, jak skalować swoje przychody i jednocześnie pracować krócej jest znacznie więcej. Jednak myślę, że te 5 obszarów, które opisałam, jest tak pojemnych, że każdy znajdzie w nich coś, co może zastosować w swoim biznesie. Jestem bardzo ciekawa, który z nich będziesz chciała wykorzystać, aby zarabiać więcej, pracując mniej. Będzie mi miło, jak dasz mi znać w komentarzu i oznaczysz mnie na Instagramie @italianajustyna.

A jeśli chcesz pracować nad tymi obszarami razem ze mną, to dołącz do Programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe! Skorzystaj z mojej opieki i bezpośredniego wsparcia w ramach 10-tygodniowego grupowego mentoringu, abyś już zawsze odważnie i z lekkością sprzedawała genialne oferty. Niezależnie od tego, ile one kosztują. 

W pakiecie otrzymasz całą paczkę kursów, m.in. Dziennik Manifestacji i Pokochaj Sprzedawać Online, które same w sobie niosą ogromną wartość. I mogę Ci zagwarantować, że zyski pokryją Twoją inwestycję z dużą nawiązką. Dlatego nie zwlekaj z decyzją i dołącz do Programu REKORDY już dzisiaj. Zaczynamy pod koniec kwietnia, a teraz możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnej przedsprzedaży.

Dziękuję Ci, że jesteś ze mną i słuchasz podcastu „Mały biznes, Wielkie efekty”. Na zakończenie przypominam o subskrypcji kanału, jeśli jeszcze tego nie robisz, aby nie ominęły Cię kolejne odcinki!

 

Wygeneruj Rekordowe Wyniki Sprzedażowe!

 

Chcesz zarabiać więcej, pracując mniej w swoim biznesie online?

Zapraszam Cię do Programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

W ramach 10-tygodniowego grupowego mentoringu zyskasz moją bezpośrednią pomoc i wsparcie. Dzięki temu z lekkością i pewnością sprzedasz swoją ofertę premium! W pakiecie otrzymasz bonusy, które pomogą Ci rozwijać biznes online z pełną mocą.

Ruszyły nabory na najlepszych warunkach! Skorzystaj z tej szansy i dołącz do Programu Wygeneruj rekordowe wyniki sprzedażowe!

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict