Co się teraz sprawdza w pozyskiwaniu nowych klientów?

Nie ma co ukrywać, że teraz jest zdecydowanie trudniej pozyskiwać nowych klientów. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są tego przyczyny? Czy możemy coś zrobić, aby jednak tych nowych klientów przyciągnąć nieco łatwiej? Jeżeli interesuje Cię ten temat, 63.odcinek podcastu będzie czymś dla Ciebie.

Zapraszam!

 

Podcastu wysłuchasz tutaj:

Dlaczego w ogóle warto myśleć o pozyskiwaniu nowych klientów?

 

W poprzednim odcinku podcastu mówiłam o tym, jak zabezpieczyć swój biznes w czasie kryzysu. I oczywiście można wykorzystać te sposoby, ale nie warto przy tym zaniedbywać pozyskiwania klientów, marketingu – niezależnie od tego, jakie mamy czasy.

Jeżeli ciągle nie poszerzasz swoich zasięgów, nie wychodzisz aktywnie przed oczy nowych klientów, to za pół roku czy rok znajdziesz się w takiej sytuacji, w której wszystko, co można było u Ciebie kupić, Twoi dotychczasowi klienci już kupili. Ich cykl życia u Ciebie się zakończy i to jest zupełnie normalnie. Pamiętaj, że nie wszyscy klienci będą z Tobą w nieskończoność!

My jako ludzie ewoluujemy i idziemy dalej. Odkrywamy, że potrzebujemy czegoś innego, poszukujemy wiedzy w innym obszarze, chcemy poznać osoby, które kładą nacisk na inne rzeczy. Trzeba w taki sposób prowadzić biznes, żeby z jednej strony mieć przemyślaną ścieżkę klienta, ale też dbać o to, żeby na start tej ścieżki wciąż trafiały nowe osoby.

 

Dlaczego zgadzam się z tą hipotezą, że teraz jest trudniej pozyskiwać nowych klientów?

 

1. Był boom w biznesie online – teraz konsolidacja rynku

W czasach covidowych był boom w biznesie online, wszyscy przechodzili do Internetu, zrobił się tłok w social mediach. Co jest nieuniknione, po takim boomie, nastał czas zahamowania wzrostu. Obecnie niektóre branże są już mocno nasycone!

W połączeniu z tym, co się dzieje dookoła na świecie, teraz jest czas takiej konsolidacji rynku, czyli weryfikacji kto na tym rynku zostanie, a kto zniknie. Z tego względu trudniej jest pozyskać nowych klientów.

Jest większa konkurencja, a klienci wybierają markę, która umiejętnie komunikuje swoje wyróżniki, ma wielu zadowolonych klientów i której mogą zaufać. Kiedyś można było uruchomić swój biznes metodą trochę na oślep, teraz już tak nie jest…

 

2. Zmienia się zachowanie nabywców

Kiedy wszystko wokół drożeje, zaczynamy bardziej pilnować swoich kosztów. To jest ten moment, w którym konsumenci rozumieją, że nie potrzebują kupować kolejnych programów, których i tak nie przerobią.

Jednak na pewno nie zmienia się podstawowa zasada marketingu.

Kupujemy od osób, które znamy, których lubimy i którym ufamy!

Jak być taką osobą? Będę opowiadała o tym już 19 listopada w Warszawie na Konferencji połączonej z praktycznymi warsztatami „Czas dostosować swój biznes”. Jeżeli chcesz, zajrzyj na stronę Konferencji i zamów swój bilet. Właśnie teraz są najlepsze warunki – cena biletu będzie wzrastać. Link: https://italianamarketing.pl/marka-w-2023/

 

Celem marketingu jest przede wszystkim to, abyś stała się PIERWSZYM wyborem dla Twoich potencjalnych klientów. Jeszcze przed zaproponowaniem jakiejś konkretnej oferty, żeby ludzie uznali – „chcę pracować WŁAŚNIE z Tobą”.`

Jeżeli dojdziesz do takiego punktu, to wtedy ten pierwszy zakup jest oczywisty!

 

Co jednak możesz zrobić, żeby tak się stało?

 

1. Zidentyfikowanie, a następnie wyeksponowanie wyróżników marki – strategicznych, ale i wizualnych

Często jest tak, że tych swoich wyróżników marki nie traktujemy tak, jak wyróżniki (nie doceniamy swoich mocnych stron) albo nie eksponujemy ich tak, jak mogłybyśmy. I to jest właśnie jednym z tematów, który poruszymy na Konferencji 19 listopada w Warszawie. Chciałabym, aby każda z Was z tej Konferencji wyszła z dopracowanym manifestem marki!

 

2. Efekt ekspozycji – częstotliwość kontaktów

Im częściej mamy kontakty z jakąś marką, to zazwyczaj bardziej ją lubimy. Wynika z tego marketing wielokanałowy, zintensyfikowanie kontaktów i stawianie na takie kanały komunikacji, które właśnie w tym momencie są trendy.

 

3. Jakie są powody, aby ufać Twojej marce?

Kupujemy od osób, których znamy, które lubimy i którym ufamy.

  • Więc jakie są powody, dla których można Twojej marce zaufać?
  • Jakie są rzeczy, które Twój idealny klient i Ty macie wspólne?
  • Czy Ty to komunikujesz, czy nie?

Często zapominamy o budowaniu relacji i zaufania, a skupiamy się w komunikacji na edukacji albo wprost na sprzedaży i komunikacji korzyści naszych ofert.

 

4. Budowanie relacji także offline

W dzisiejszych czasach ciężko poprzez same kontakty online stać się pierwszym wyborem dla potencjalnych klientów. Mamy natłok informacji w skrzynce mailowej, natłok kont na Instagramie, natłok transmisji do obejrzenia, podcastów do wysłuchania.

Wychodzenie do świata offline jest bardzo ważne, bo tam zbudujesz taką relację, której nie zbudujesz nigdzie indziej.

Nie bez powodów uważam, że jeden dzień Konferencji ze mną 19 listopada to może być taki ekwiwalent miesiąca programu mastermind. Dzięki temu, że ja i Ty jesteśmy w pełnym dialogu podczas spotkań, to naprawdę szybko mogę pomóc Ci dopracować manifest marki, strategiczne wyróżniki, czy komunikację Twoich ofert.

Na spotkaniach offline poznajesz ludzi, którzy mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami, partnerami biznesowymi. Osoby, które będą dalej Cię polecać, nawet jeżeli nie staną się Twoimi klientami.

W czasach online’owych trochę zapomnieliśmy o budowaniu relacji offline. A są to niesamowicie trwałe relacje!

Właśnie tam możesz pozyskać swoich klientów bardzo bezpośrednio i sprawić, że po prostu nowe osoby się o Tobie dowiedzą.

 

KONFERENCJA OFFLINE | 19.11 | WARSZAWA

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do tego, żebyś pomyślała, jak możesz wyjść przed oczy nowych potencjalnych klientów.

Jeżeli jesteś na to gotowa, żeby wyjść z online do offline i skorzystać z mojej bezpośredniej pomocy przy dopracowywaniu swojego modelu biznesowego, wyróżników strategicznych, oferty i tego, jak ją sprzedawać – zapraszam do spotkania twarzą w twarz!

 

Justyna Stańska Italiana

 

PS. Jeszcze więcej taktyk jak online’owo wykorzystać kontakty i korzystać w świadomy sposób ze społeczności innych osób znajdziesz w moim programie „Trening widoczności w sieci”.

 

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict