Co się teraz sprawdza w pozyskiwaniu nowych klientów?

Nie ma co ukrywać, że teraz jest zdecydowanie trudniej pozyskiwać nowych klientów. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są tego przyczyny? Czy możemy coś zrobić, aby jednak tych nowych klientów przyciągnąć nieco łatwiej? Jeżeli interesuje Cię ten temat, 63.odcinek podcastu będzie czymś dla Ciebie.

Zapraszam!

 

Podcastu wysłuchasz tutaj:

W poprzednim odcinku podcastu mówiłam o tym, jak zabezpieczyć swój biznes w czasie kryzysu. I oczywiście można wykorzystać te sposoby, ale nie warto przy tym zaniedbywać pozyskiwania nowych klientów i aktywnego marketingu. Niezależnie od tego, jakie mamy czasy.

Jeżeli ciągle nie poszerzasz swoich zasięgów, nie wychodzisz aktywnie przed oczy nowych klientów, to za pół roku czy rok znajdziesz się w takiej sytuacji, w której wszystko, co można było u Ciebie kupić, Twoi dotychczasowi klienci już kupili. Ich cykl życia u Ciebie się zakończy i to jest zupełnie normalnie. Pamiętaj, że nie wszyscy klienci będą z Tobą w nieskończoność!

 

Dlaczego w ogóle warto myśleć o pozyskiwaniu nowych klientów?

My jako ludzie ewoluujemy i idziemy dalej. Odkrywamy, że potrzebujemy czegoś innego, poszukujemy wiedzy w innym obszarze, chcemy poznać osoby, które kładą nacisk na inne rzeczy. Trzeba w taki sposób prowadzić biznes, żeby z jednej strony mieć przemyślaną ścieżkę klienta, ale też dbać o to, żeby na start tej ścieżki wciąż trafiały nowe osoby.

 

Dlaczego zgadzam się z hipotezą, że teraz jest trudniej pozyskiwać nowych klientów?

1. Był boom w biznesie online – teraz konsolidacja rynku

W czasach covidowych był boom w biznesie online, wszyscy przechodzili do Internetu, zrobił się tłok w social mediach. Co jest nieuniknione, po takim boomie, nastał czas zahamowania wzrostu. Obecnie niektóre branże są już mocno nasycone!

W połączeniu z tym, co się dzieje dookoła na świecie, teraz jest czas takiej konsolidacji rynku, czyli weryfikacji – kto na tym rynku zostanie, a kto zniknie. Z tego względu trudniej jest pozyskać nowych klientów.

Jest większa konkurencja, a klienci wybierają markę, która umiejętnie komunikuje swoje wyróżniki, ma wielu zadowolonych klientów i której mogą zaufać. Kiedyś można było uruchomić swój biznes metodą trochę na oślep, teraz już tak nie jest…

2. Zmienia się zachowanie nabywców

Kiedy wszystko wokół drożeje, zaczynamy bardziej pilnować swoich kosztów. To jest ten moment, w którym konsumenci rozumieją, że nie potrzebują kupować kolejnych programów, których i tak nie przerobią.

Jednak na pewno nie zmienia się podstawowa zasada marketingu. Kupujemy od osób, które znamy, których lubimy i którym ufamy!

Celem marketingu jest przede wszystkim to, abyś stała się PIERWSZYM wyborem dla Twoich potencjalnych klientów. Jeszcze przed zaproponowaniem jakiejś konkretnej oferty, żeby ludzie uznali – „chcę pracować WŁAŚNIE z Tobą”.`

Jeżeli dojdziesz do takiego punktu, to wtedy ten pierwszy zakup jest oczywisty!

 

Co możesz zrobić, żeby pozyskiwać nowych klientów?

Po pierwsze – zadbaj o zidentyfikowanie, a następnie wyeksponowanie wyróżników marki – strategicznych, ale i wizualnych

Często jest tak, że tych swoich wyróżników marki nie traktujemy tak, jak wyróżniki (nie doceniamy swoich mocnych stron) albo nie eksponujemy ich tak, jak mogłybyśmy. Warto zadbać o budowanie takiego wizerunku w sieci, aby wyróżnić się na rynku i stać się pierwszym wyborem dla klientów.

Po drugie – ważny jest efekt ekspozycji, czyli częstotliwość kontaktów

Im częściej mamy kontakty z jakąś marką, to zazwyczaj bardziej ją lubimy. Wynika z tego marketing wielokanałowy, zintensyfikowanie kontaktów i stawianie na takie kanały komunikacji, które właśnie w tym momencie są trendy.

Po trzecie – pokaż, jakie są powody, aby ufać Twojej marce

Kupujemy od osób, których znamy, które lubimy i którym ufamy. Zastanów się więc nad tym:

  • Jakie są powody, dla których można Twojej marce zaufać?
  • Jakie są rzeczy, które Twój idealny klient i Ty macie wspólne?
  • Czy Ty to komunikujesz, czy nie?

Często zapominamy o budowaniu relacji i zaufania, a skupiamy się w komunikacji na edukacji albo wprost na sprzedaży i komunikacji korzyści naszych ofert.

Po czwarte – buduj relacje także offline

W dzisiejszych czasach ciężko poprzez same kontakty online stać się pierwszym wyborem dla potencjalnych nowych klientów. Mamy natłok informacji w skrzynce mailowej, kont na Instagramie, transmisji do obejrzenia, podcastów do wysłuchania.

Wychodzenie do świata offline jest bardzo ważne, bo tam zbudujesz taką relację, której nie zbudujesz nigdzie indziej. Dlatego korzystaj ze spotkań networkingowych, bierz udział w konferencjach i szkoleniach, gdzie możesz nawiązać dialog z ludźmi, którzy mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami czy partnerami biznesowymi. Nawet, jeśli te osoby nie zdecydują się na współpracę z Tobą, to jest duża szansa, że będą Cię polecać innym.

 

Jak przyciągać nowych klientów, który będą chcieli kupować właśnie od Ciebie?

Wierzę w to, że da się skalować swój biznes online, nawet jeśli jesteś „zwyczajną” kobietą bez milionów followersów. Jednak to nie znaczy, że możesz zaniedbywać aktywne pozyskiwanie nowych klientów i budowanie silnej marki w sieci. Wręcz przeciwnie. Liczę na to, że teraz lepiej rozumiesz dlaczego i co robić, aby zwiększać swoje zasięgi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej – odbierz Twój plan na dominację rynku. To bezpłatny 10 odcinkowy serial mailowy, w którym zebrałam najskuteczniejsze wskazówki, jak podkręcić swoją widoczność w sieci, aby stać się pierwszym wyborem dla swoich idealnych klientów. Od ogółu do szczegółu nauczysz się, w jaki sposób odmienić wizerunek swojej marki, żeby ludzie chcieli kupować właśnie od Ciebie.

Natomiast jeśli czujesz, że przyda Ci się moje głębsze wsparcie, zapraszam do grona Królowych Swojego Biznesu. Pomogę Ci pracować nad Twoją mentalnością i budować dobre nawyki, abyś z pełną mocą i pewnością siebie osiągała prawdziwe przełomy w Twoim biznesie.

Działamy w dedykowanej aplikacji mobilnej, w której znajdziesz przygotowane przeze mnie audiokursy, liczne inspiracje oraz przestrzeń do dyskusji i nawiązywania relacji z kobietami, które tak, jak Ty, chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Zaprogramuj się na sukces i zostań prawdziwą Królową Swojego Biznesu!

Zachęcam Cię też do śledzenia mnie na Instagramie oraz subskrypcji mojego kanału na YouTube i podcastu. Czekają tam na Ciebie praktyczne wskazówki, jak przygotować się strategicznie i mentalnie, aby rozwijać swój biznes z pełną mocą!

 

 

ZOSTAŃ PRAWDZIWĄ KRÓLOWĄ SWOJEGO BIZNESU!

Zaprogramuj się mentalnie na sukces w biznesie i przyciągaj do siebie idealnych klientów.

Otwórz się na obfitość czasu, finansów i radości! 

Zostań Królową Swojego Biznesu

Z pełną mocą osiągaj kolejne przełomy w swoim biznesie online oraz odważnie sięgaj po swoje marzenia!

 

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict