Jak zabezpieczam swój biznes przed kryzysem?

W sytuacji kryzysu gospodarczego coraz więcej przedsiębiorców obawia się o przyszłość swoich firm. Martwimy się rosnącymi kosztami, inflacją – można powiedzieć, że nie jest zbyt wesoło. Natomiast jest na to metoda. Możesz zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem, żeby on przetrwał, a następnie rozkwitł po tym trudnym czasie.

W tym odcinku podcastu podzielę się swoimi doświadczeniami, co ja robię i jak patrzę na kryzys, którym wszyscy tak straszą…

Zapraszam!

 

Ciężko na 100% dokładnie przewidzieć, w jakiej fazie kryzysu jesteśmy. Nawet eksperci mają różne opinie na temat stanu gospodarki i prognoz. Jednak historia nauczyła nas, że z każdego kryzysu, prędzej czy później, następuje odbicie. I tego się trzymajmy. Natomiast nie powinniśmy biernie czekać na lepsze czasy. Warto zadbać o to, aby zabezpieczyć swój biznes kryzysem. Jak to zrobić?

Powiem Ci, jak ja działam, żeby wzmacniać swój biznes i rozwijać go niezależnie od okoliczności. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą także Tobie.

 

3 obszary, o które warto zadbać, aby zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem

Niektórzy w obliczu trudności ekonomicznych zwalniają z rozwojem swojego biznesu, wchodząc w tryb przetrwania. Są też osoby, które wolą zamknąć firmę i iść do „zwykłej” pracy. Po prostu nie chcą myśleć o tym, jak dostosować swój biznes do obecnych czasów. To ich wybór.

Ja jednak sobie tego nie wyobrażam!

Dlatego cały czas pracuję nad tym, aby skalować przychody i zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem czy na wypadek trudnych momentów.

I oczywiście, nie wszyscy muszą działać tak samo, jak ja. To jest bardzo indywidualna sprawa. Bo każdy ma inną specyfikę firmy, różne źródła przychodu i może radzić sobie inaczej.

Jednak jest kilka wspólnych elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, aby przygotować się na każdą sytuację. Oto 3 obszary, którymi przede wszystkim polecam się zająć.

 

1. Zadbaj o sferę mentalną, aby zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem (i nie tylko)

Twoja wewnętrzna siła powoduje, że niezależnie od okoliczności, które widzisz i danych, które słyszysz – Ty wybierasz, w co wierzysz, a w co nie.

Koncentrujesz się na tym, czego chcesz, a nie zamartwiasz się tym, czego nie chcesz! Obserwujesz i świadomie zauważasz to, co w Twoim biznesie nadal idzie dobrze. Skupiasz się na pozytywach, zamiast tylko na negatywach.

Bez tej wewnętrznej siły i wiary, masz niewielkie szanse, żeby odnieść sukces w biznesie. Dlatego pierwszym obszarem, o który warto zadbać, jest Twoja mentalność. Nie tylko po to, by zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem, ale w ogóle lepiej sobie radzić – w każdej sytuacji.

Sama przekonałam się, jak wiele się zmieniło, odkąd zaczęłam głęboką pracę mentalną. Teraz moja wewnętrzna siła jest na naprawdę wysokim poziomie. Czuję spokój mimo tego, co dzieje się wokół mnie – mam ogromną wiarę w siebie i zaufanie do swoich umiejętności.

Wiem, że sobie poradzę, nawet gdybym musiała rozwijać biznes online kompletnie od zera. Bo znam swoje mocne strony, kompetencje, kwalifikacje. Świadomie wybieram osoby i informacje, jakimi się otaczam oraz to, w co wierzę. Skupiam się na tym, czego naprawdę chcę i jest dla mnie dobre. I wiem też, że to, co robię, będzie zawsze potrzebne ludziom. Niezależnie od tego, jakie mamy czasy!

Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, dlaczego sfera mentalna jest taka ważna.

Jeśli chcesz wzmocnić swoją wewnętrzną siłę, pewność siebie w kontekście biznesowym i nie tylko, to gorąco polecam Ci przestrzeń Królowych Swojego Biznesu. Z moim wsparciem będziesz pracować nad swoją mentalnością, aby osiągać to, co teraz może Ci się wydawać niemożliwe. Dołącz do grona Królowych i otwórz się na prawdziwe przełomy w Twoim biznesie!

 

2. Stwórz model biznesowy, który zabezpieczy Twój biznes przed kryzysem

Pewnie nie raz słyszałaś, że praktycznie w każdej branży coraz trudniej pozyskiwać klientów. Nie do końca zgadzam się z taką narracją. Bo można zbudować model biznesowy, który będzie odporny na kryzys i zapewni Ci przewidywalne przychody. I tutaj warto uwzględnić szczególnie 2 aspekty.

  • Programy Premium

Oferty z wyższej półki cenowej to ważny element kryzysoodpornego modelu biznesowego. Prosta matematyka! Jeżeli możesz mieć 5 klientów za 2 tys. zł miesięcznie, zamiast gonić ze sprzedażą co miesiąc kolejnych 100 e-booków po kilkadziesiąt złotych – to wiadomo, że wybierasz tę pierwszą opcję.

Owszem, sprzedaż programów premium to zupełnie inna para kaloszy, niż sprzedawanie e-booka czy tańszego kursu. Wymaga to wiary w siebie i w swoją ofertę, skoncentrowania się na rezultatach dla klienta. Jednak jak to zrobisz, to naprawdę jest łatwiej i bardziej przewidywalnie. A to dobry sposób, żeby zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem.

Jeśli chcesz się tego nauczyć, to polecam Ci moje 3-częściowe warsztaty Inkubator Genialnej Oferty Premium. Ulepszysz swoją ofertę tak, aby z łatwością sprzedawać ją za kilka tysięcy złotych (a nawet więcej).

  • Model abonamentowy

Często w biznesach online gonimy tylko za nowymi klientami. A nie myślimy, co możemy zaproponować tym, którzy już raz nam zaufali. Moim zdaniem to błąd. Warto skupić się na tym, żeby jak najbardziej angażować raz pozyskanego klienta, czyli zaprojektować ścieżkę dalszej współpracy.

Polecam wdrożyć programy abonamentowe w swoim modelu biznesowym. Dzięki temu klienci, którzy Ci ufają i chcą dalej uczyć się od Ciebie,  będą mogli korzystać pełniej z Twojego wsparcia. A sobie zapewnisz comiesięczne przewidywalne przychody, co z pewnością pomoże Ci zabezpieczyć biznes przed kryzysem.

Ja też wdrożyłam model abonamentowy, jak wspomniana wcześniej przestrzeń Królowych Swojego Biznesu, gdzie skupiamy się na pracy mentalnej. I przekonałam się, że to się sprawdza z korzyścią dla wszystkich. Dlatego teraz startuję z nowym programem abonamentowym Klub 10K. W nim z kolei będziemy pracować bardziej strategicznie nad priorytetami biznesowymi, które mają największe przełożenie na wyniki.

 

3. Skup się na marketingu i sprzedaży głębokich form transformacji dla klientów

Mam tu na myśli oferowanie wsparcia naprawdę skoncentrowanego na rezultatach klienta. Nie chodzi jednak o prowadzenie go za rękę, bo przecież „do tanga trzeba dwojga”! Klient też jest potrzebny w procesie transformacji. Nie możesz nikogo ciągnąć na siłę pod górę.

Chodzi o to, żeby skupić się na tym, jak najlepiej możesz pomóc swoim klientom osiągnąć rezultaty.

  • W jaki sposób im ułatwić drogę rozwoju biznesu?
  • Co możesz sprawdzić i pomagać zoptymalizować?
  • Jak zapewnić klientom wsparcie na głębszym poziomie niż dotychczas?

Właśnie to wprowadzam w moich programach grupowych i współpracy indywidualnej. Sprawdzam konkretne plany sprzedażowe klientek, ich oferty, daję bardzo konkretne feedbacki. Chcę im jak najbardziej pomagać, żeby one rzeczywiście miały rezultaty. A jednocześnie pozytywnie je motywować do działania.

Dzięki takiemu bliskiemu i ukierunkowanemu wsparciu klienci czują się naprawdę „zaopiekowani”.  Wiem też, że będą mieli najlepsze rezultaty, kiedy będą czuli tę odpowiedzialność przed jedną osobą. Będą mogli zbudować biznesy kryzysoodporne i ponadczasowe.

 

Ty też możesz zbudować opłacalny biznes i rozwijać go niezależnie od okoliczności!

I mam nadzieję, że moje wskazówki Ci w tym pomogą. Jednak sama wiedza, co możesz zrobić, nie wystarczy, żeby rzeczywiście zabezpieczyć swój biznes przed kryzysem. Najważniejsze jest działanie.

Dlatego serdecznie zapraszam Cię do Klubu 10K, w którym doprowadzisz swój biznes online do stabilnych przychodów na poziomie co najmniej 10 tysięcy złotych miesięcznie. Z moim wsparciem realnie zadbasz o opłacalność swojej firmy oraz siłę Twojego marketingu i sprzedaży.

Przestań się martwić o rosnące koszty, inflację i widmo kryzysu…

Dołącz do Klubu 10K i zacznij działać metodą małych kroków nad fundamentami biznesowymi, które naprawdę mają znaczenie dla Twoich przychodów. Abyś mogła rozwijać stabilny i opłacalny biznes – niezależnie od okoliczności.

Dziękuję Ci za dzisiaj i zachęcam do subskrypcji mojego podcastu oraz kanału na YouTube, aby nie ominęły Cię kolejne odcinki. Obserwuj mnie też na Instagramie, gdzie dzielę się na bieżąco wskazówkami i inspiracjami, jak rozwijać swój biznes z pełną mocą!

 

Doprowadź swój biznes do stabilnych 10 tysięcy miesięcznie lub więcej!

Przestań się tylko uczyć, a zacznij aktywnie działać metodą małych kroków w kierunku rozwoju stabilnego biznesu.

Dołącz do Klubu 10K!

Zadbaj o to, co naprawdę ma znaczenie dla Twoich przychodów, czyli:

1) opłacalność biznesu online

2) siłę Twojego marketingu i sprzedaży. 

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
Latest posts by Justyna Stańska (see all)
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict