System zaplanuj sukces i 12-tygodniowy rok jako kluczowe czynniki mojego przełomu w biznesie online

Do pewnego czasu rozwój mojego biznesu online następował bardzo wolno. Tworzyłam nowe produkty i od czasu do czasu nawet ktoś coś kupił, ale przychody osiągałam niewielkie i nieregularne – nie było szans, aby mój biznes stał się moim głównym źródłem utrzymania.

To jednak uległo zmianie, kiedy opracowałam system „Zaplanuj sukces”, czyli połączenie biznesplanu z opracowaniem modelu biznesowego, a następnie planowaniem 12-tygodniowym.

Dopiero dokładniejsze spojrzenie na mój biznes pod kątem finansowym i podzielenie działań na projekty, a następnie kwartał po kwartale ich realizowanie, spowodowało swego rodzaju przełom.

Więcej o tym i o samym systemie „Zaplanuj sukces” posłuchasz w 5. odcinku podcastu „Mały biznes, wielkie efekty. Marketing online z Italianą„.

Z tego systemu nadal korzystam – tworzenie arkusza kalkulacyjnego na nowy kwartał, i następnie regularne do niego zaglądanie, to już mój stały punkt tygodnia.

Oczywiście do stworzenia tego systemu przyczyniła się mocno książka „12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy” (Brian. P Moran, Michael Lennington), którą mogę każdemu serdecznie polecić.

Stworzony przeze mnie system to jednak coś więcej, niż tylko przeniesienie planowania 12 tygodniowego do tabelki w excelu. Arkusz składa się najpierw z zakładek, które pozwalają wyliczyć przychody, koszty i ustalić cele finansowe, a następnie metody ich realizacji (prosty model biznesowy).

Pierwsza wersja tego arkusza powstała na moje potrzeby, potem, kiedy system się sprawdzał, rozpoczęłam dzielenie się nim z klientami. Zawsze uzyskiwałam bardzo pozytywną informację zwrotną i teraz wiem, że system jest o wiele więcej wart, niż wynosi obecnie jego cena.

To właśnie dzięki niemu stopniowo i konsekwentnie rozwinęłam swój biznes na tyle, że mogłam spokojnie zrezygnować z etatu i obecnie moja firma jest głównym źródłem utrzymania. Nie tylko moim, ale całej mojej 4-osobowej rodziny.

Warsztaty przeprowadzam od czasu do czasu ponownie, ale można też zamówić je od razu. Ten system 12-tygodniowy stanowi podstawę mojej późniejszej pracy z uczestnikami programu „AFP – stawiam na efekty w swoim biznesie online„, o którym dowiesz się więcej TUTAJ.

Oprócz samego „excela” połączonego z warsztatami na żywo uczestniczki AFP dostają też zeszyt do planowania „na papierze”, który przeprowadza bardziej szczegółowo od ustalonych liczb… do konkretnego działania.

Wszystkie linki wymienione w podcaście:

https://italianamarketing.pl/afp/ – program rozwoju biznesu online AFP
https://ogrodprzemian.pl/ – moja pierwsza długoterminowa klientka (szczegóły w podcaście)

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict