Przekonania w biznesie online, które pomagają skalować przychody, niezależnie od okoliczności

Czy wierzysz w to, że możesz rozwijać biznes także w dobie rosnących kosztów, ogromnej inflacji i wojny tuż za granicami kraju?

Jeżeli nie – mam nadzieję, że ten odcinek podcastu będzie dla Ciebie ogromną inspiracją. Opowiem w nim o 5 osobistych przekonaniach, które wspierają obecnie (i kiedyś wspierały) rozwój mojego biznesu online – niezależnie od tego, co się dzieje wokół mnie. 

 

 

Zapraszam!

 

Prowadząc biznes online, trzeba przygotować się na to, że czasami będą pojawiały się trudności. Na niektóre zdarzenia, takie jak kryzys gospodarczy czy wojna nie mamy wpływu. Jednak nawet wtedy można rozwijać opłacalny biznes. Ostatnio mówiłam o tym, jak działać w czasach niepewności i zadbać o stabilność firmy od strony strategicznej. Dzisiaj będzie bardziej osobiście. Opowiem Ci o moich przekonaniach, które pomagają mi rozwijać biznes, niezależnie od okoliczności. Zacznijmy jednak od podstaw.

Czym są przekonania?

Może jest to dla Ciebie oklepane pojęcie albo zupełnie nowe, zależy, na jakim etapie rozwoju osobistego jesteś. Jednak dla pewności, chciałabym je w kilku słowach przybliżyć.

Przekonania są to schematy myślenia, w które głęboko wierzysz, uważasz za prawdziwe i które kierują Twoim postępowaniem. Inaczej mówiąc, to cała paleta subiektywnych opinii i wyobrażeń o sobie, innych ludziach oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Każdy z nas ma pewne przekonania, które kształtują się w ciągu całego życia. Pierwsze powstają już w dzieciństwie, kiedy chłoniemy wszystko jak gąbka. Przyjmujemy więc schematy myślenia przekazywane przez rodziców, szkołę, środowisko czy religię, jako własne. Potem wyrabiamy sobie „swoje prawdy”, które nabywamy w wyniku doświadczeń.

Nasze przekonania wpływają na myśli – myśli wpływają na to, jak działamy – a działania wpływają na rezultaty. Powstaje więc taki ciąg przyczynowo skutkowy.

 

Przekonania mogą Ci pomagać rozwijać biznes albo wręcz przeciwnie – sabotować Twoje wyniki!

Trzeba mieć świadomość, że to, w co wierzymy, ma wielką moc. Jeśli przykładowo próbowałaś sprzedawać swój produkt online i za każdym razem Ci nie wychodziło, to być może uwierzyłaś, że kampanie sprzedażowe nie działają? Tymczasem jest to tylko przekonanie unikalne dla Ciebie, a nie obiektywna prawda. Bo na przykład ja myślę zupełnie inaczej – u mnie kampanie sprzedażowe świetnie działają.

Dlatego, aby rozwijać biznes i osiągać lepsze rezultaty, zacznijmy od przyjrzenia się własnym przekonaniom. Bo to one w dużej mierze kierują naszymi decyzjami i postępowaniem.

Przekonania możemy podzielić na:

  • wspierające, czyli takie, które Ci pomagają i są dla Ciebie korzystne. Sprawiają, że się rozwijasz, idziesz do przodu oraz czujesz się lepiej z dnia na dzień.
  • niewspierające, które ciągną Cię w dół. Powodują, że czujesz opór przed działaniem oraz brak spójności tego, co chciałabyś osiągnąć z tym, co rzeczywiście robisz.

Dobra wiadomość jest taka, że przekonania można zmienić! Oczywiście w ramach naszego biznesu online chcemy w sobie kultywować tylko te wspierające.

Nie zawsze jest to prosty proces. Szczególnie jeśli przekonania mają źródło w głęboko ukrytych w świadomości pierwszych latach życia. Czasami wymagana jest dłuższa praca z coachem, terapeutą, czy zastosowanie takich technik jak np. hipnoza. Jedno jednak jest pewne – warto przełamać ograniczające schematy myślenia oraz zastąpić je tymi, które pomagają nam wzrastać.

 

Oto 5 moich osobistych przekonań, które najbardziej pomagają mi rozwijać biznes, niezależnie od okoliczności

Zacznę od tego, że ja nie od początku miałam świadomość, jak ważna jest praca mentalna. Kiedyś nawet nie wiedziałam za bardzo, co to są przekonania, a tym bardziej, że mają one wpływ na moje wyniki biznesowe. Z czasem to się zmieniło. Zaczęłam bardziej uważnie przyglądać się moim schematom myślenia i transformować je na takie, które mnie wspierają. Jakie przekonania w sobie pielęgnuję, aby stale rozwijać biznes online i skalować przychody?

1. Zawsze dostaję to, czego chcę lub potrzebuję – a nawet więcej!

Przekonanie to pomogło mi przede wszystkim w realizacji moich celów. Nie przyjmuję słowa „porażka”, ale wszystko traktuję, jak cenną lekcję. Jeśli nawet nie do końca osiągnęłam to, co sobie założyłam, aby rozwijać biznes – najwidoczniej dostałam to, czego w danej chwili potrzebuję.

A czemu dodałam „a nawet więcej”? Bo warto też być otwartym na niespodzianki od losu. Jeśli założę sobie, że chciałabym mieć 20 klientów w danym programie, to dlaczego nie otworzyć się na możliwość, że może ich być 25 lub jeszcze więcej?

2. Zarabianie pieniędzy online jest ŁATWE!

Przekonanie to pomaga mi w tworzeniu nowych ofert. Ponieważ zarabianie już nie kojarzy mi się z ciężką pracą! Dzięki temu mogę rozwijać biznes z lekkością.

Wiem, że potrafię wymyślić błyskawicznie ofertę, na której zarobię kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jestem przekonana, że moje wsparcie jest ważne oraz potrzebne moim odbiorcom. Po prostu wiem, że moje oferty się sprzedają i zarabianie online jest łatwe, niezależnie od okoliczności!

3. Coraz więcej i więcej klientek płaci mi duże sumy za wsparcie, jakie przychodzi mi z łatwością

To jest mocno powiązane z poprzednim punktem. Niestety, ale często u moich klientek zauważam przekonanie, że trzeba bardzo ciężko pracować, aby zarabiać satysfakcjonujące pieniądze i rozwijać biznes. Bo inaczej się nie da.

Tymczasem ja wyrobiłam w sobie przekonanie, które powtarzam też innym: to, co przychodzi Ci z największą łatwością, jest Twoim największym zasobem w biznesie! Za to powinnaś dostawać najwięcej pieniędzy. A nie za to, czego nie lubisz i co Cię męczy.

4. Wokół mnie zawsze jest mnóstwo osób, które potrzebują tego, co tylko ja mogę im zapewnić

Z kolei to przekonanie bardzo pomaga mi marketingowo rozwijać biznes online. Wiem, że moim otoczeniu w każdym momencie są potrzebujące, idealne klientki, które czekają na moje oferty. Docierając do nich z moimi produktami i wsparciem, tak naprawdę robię im przysługę.

5. Mój biznes stale się rozwija i cały czas skaluję przychody – niezależnie od tego, co się dzieje wokół mnie!

Na koniec zostawiłam taką wisienkę na torcie, czyli przekonanie, które według mnie jest najważniejsze z tych wszystkich, którymi się z Tobą podzieliłam. A jest nim świadomość i wiara, że to ode mnie zależy dalszy rozwój mojego biznesu.

Oczywiście nie mamy wpływu na niektóre okoliczności jak np. wojna, Nowy Ład, rosnąca inflacja czy duże koszty. Jednak możemy zdecydować, jak na to reagujemy. Przekonanie o mojej sprawczości i nastawienie na ciągły rozwój, bardzo pomagają mi w moim biznesie online. Nawet gdy są jakieś zewnętrzne trudności, w jakimś miesiącu jest trochę gorzej, to wiem, że krzywa moich zarobków idzie do góry. Stale docieram do nowych osób, pozyskuję idealnych klientów i skaluję przychody.

 

Ty także możesz zaprogramować się na sukces i rozwijać biznes online, niezależnie od okoliczności!

Praca z przekonaniami jest dosyć wrażliwa i nie zawsze prosta. To bardzo indywidualna kwestia. Warto jednak nad tym popracować, ponieważ ma to ogromne przełożenie na działania i wyniki w biznesie online. Z tym że nie polecam kopiowania 1:1 moich osobistych przekonań, bo nie o to chodzi, aby powtarzać coś, co nie jest Twoje. A być może obecnie nawet w ogóle w to nie wierzysz.

Zacznij od przyjrzenia się własnym schematom myślenia i znajdź takie przekonania, z którymi czujesz w danym momencie spójność. Uwierz w nie oraz pielęgnuj w sobie, dzięki temu będzie Ci łatwiej rozwijać swój biznes online. Stale i bez względu na okoliczności.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, aby wejść na wyższe biznesowe wibracje i ciągły stan flow, to serdecznie zapraszam Cię do mojego nowego programu Królowe Swojego Biznesu. To skuteczny system mentalnego programowania się na sukces, w którym każdego dnia będziesz się do niego przybliżać. Bo zasługujesz na wszystko, co najlepsze! Dołącz do grona Królowych Swojego Biznesu i zacznij rozwijać biznes z pełną mocą oraz żyć wymarzonym życiem każdego dnia!

PS, jeżeli spodobał Ci się ten odcinek, to daj mi znać! Możesz zostawić tu komentarz, oznaczyć mnie na Instagramie @italianajustyna lub wysłać wiadomość. Nie zapomnij też o subskrypcji mojego podcastu Mały biznes, wielkie efekty, aby niczego nie przegapić ?

 

Bądź Królową Swojego Biznesu!

Zaprogramuj się mentalnie na sukces w biznesie i zbuduj nawyki godne prawdziwej Królowej.

Otwórz się na obfitość czasu, finansów, wolności i miłości!

Zostań Królową Swojego Biznesu i żyj wymarzonym życiem, zamiast tylko na nie czekać!

Aktywuj w pełni swój biznesowy potencjał
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict