Czym jest skalowalny model biznesowy, czyli jak zarabiać więcej, pracując mniej?

W dzisiejszym odcinku podcastu podzielę się z Tobą, czym tak naprawdę jest skalowalny model biznesowy. Dla kogo on jest, dla kogo nie jest? I jakie są pierwsze kroki, żeby rzeczywiście zarabiać więcej, pracując mniej.

 

Zapraszam!

 

Przez długi czas skalowalny model biznesowy był tym, co chciałam osiągnąć w swoim biznesie online. Zabierałam się jednak za to od niewłaściwej strony.

Totalnie nie rozumiałam, że pomiędzy skalowaniem biznesu a wymianą czasu na pieniądze, może być całe spektrum możliwości.

Zaczęłam od sprzedaży kursów, e-booków po bardzo niskich cenach i frustrowałam się, że nie zarabiam wystarczająco dobrze. Na etapie tworzenia ofert nadal nie miałam pewności, że dam radę się utrzymać.

Aby zacząć stabilnie zarabiać, musiałam otworzyć się na nowe możliwości i wiele nauczyć. Dopiero wtedy zrozumiałam, na czym tak naprawdę polega skalowanie biznesu. I dzisiaj podzielę się z Tobą moimi wskazówkami.

 

Co to jest model biznesowy?

Wiesz, co było moim największym wyzwaniem na drodze do stworzenia skalowalnego biznesu online? Nie do końca rozumiałam, czym w ogóle jest model biznesowy. W związku z tym działałam chaotycznie i nie miałam zadowalających wyników sprzedażowych.

Z podobnym problemem przychodzą do mnie klientki, których model biznesowy nie jest skonkretyzowany albo w ogóle nie istnieje. A bez tego nie da się efektywnie rozwijać opłacalnego biznesu.

Natomiast w gruncie rzeczy definicja modelu biznesowego jest bardzo prosta. Jest to struktura ofert, na których zarabiasz w biznesie online.

Piękne w biznesie online jest to, że w przeciwieństwie do biznesu stacjonarnego, tak naprawdę nie ma górnego limitu przychodów.

 

Możesz zbudować skalowalny model biznesowy, w którym zarabiasz coraz więcej, pracując coraz mniej

To jest właśnie moją misją, żeby pomagać jak największej liczbie osób w skalowaniu biznesu, który daje wolność, radość i duże pieniądze.

Bo boli mnie to, co obserwuję u wielu swoich klientek – że pracują po 10-12 godzin dziennie, zaciskają zęby i mówią sobie, że to tylko etap. A jak już rozkręcą swój biznes, to wtedy zaczną odpoczywać. Tymczasem wcale nie musi tak być i chcę Ci pokazać, że możesz od początku działać inaczej.

Wymaga to jednak połączenia dwóch rzeczy:

  • dobrej strategii i modelu biznesowego,
  • wyjścia z pewnych ograniczających przekonań (np. że tylko bardzo ciężką pracą możemy rozwijać swój biznes).

 

Transformacja z nieskalowalnego na skalowalny model biznesowy to PROCES

Kiedy już uświadomisz sobie, że możesz skalować swój biznes online, to ważne jest zrozumienie jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie tego, że to nie musi być tak, że nagle 100% Twoich przychodów będzie opartych o e-booki i kursy do samodzielnej pracy, które nie wymagają Twojego czasu.

Po pierwsze – nie każdy tak chce i lubi. Ja np. bardzo lubię pracować ze swoimi klientkami bezpośrednio.

Po drugie – nie da się dokonać transformacji modelu totalnie nieskalowalnego do skalowalnego natychmiast. To jest proces, który wymaga pracy strategicznej i mentalnej.

Mój biznes online także nie od razu wyglądał tak, jak wygląda teraz. To była stopniowa transformacja od modelu nieskalowalnego do takiego, który mam obecnie.

W 2019 r. 75% moich przychodów to była wymiana czasu na pieniądze, czyli współpraca z klientami indywidualnymi. Rok później, w 2020, mój model biznesowy wyglądał tak, że ok. 50% to były produkty skalowalne lub półskalowalne. W 2021 r. proporcje bardzo się zmieniły. Od tego czasu oferty skalowalne lub częściowo skalowalne przynosiły mi już co najmniej 80% moich przychodów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to dokładnie wykładnie wyglądało rok po roku, zachęcam Cię do poznania mojej historii rozwoju biznesu online.

Obecnie mam skalowalny model biznesowy, w którym pracuję mniej i cieszę się życiem na co dzień, jednocześnie zarabiając coraz więcej.

Co ważne, jest on stabilny, więc z dużą pewnością wiem, że w danym miesiącu będę mieć 20-30 tys. przychodu bez większych wysiłków z mojej strony.

Jak widzisz, dojście do skalowalnego biznesu zajęło mi 3 lata. Działałam z zasobami, które miałam: małe dzieci, ograniczony czas na pracę, kredyty, które musiałam spłacić. Jednak mając już dużą wiedzę i doświadczenie, wiem, że można rozwijać opłacalny biznes online szybciej.

 

Jak zbudować skalowalny model biznesowy, aby zarabiać więcej, pracując mniej?

Osobiście jestem przekonana, że każda z nas może, a nawet powinna skalować swój biznes online. Nie tylko po to, aby mieć coraz więcej pieniędzy, ale również, by zyskać więcej wolności i radości w swoim życiu.

Jeśli czujesz, że nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału w rozwoju biznesu, nie osiągasz satysfakcjonujących wyników, chociaż ciężko pracujesz – czas to zmienić. I wcale nie potrzebujesz uczyć się wszystkiego od postaw. Najważniejsze, abyś skupiła się na najważniejszych rzeczach, które realnie przełożą się na Twoje wyniki.

Chcesz stworzyć skalowalny model biznesowy i rozwijać opłacalny biznes online, bez ciężkiej pracy i kręcenia się w kółko? Z przyjemnością pomogę Ci szybciej osiągnąć Twoje cele.

Zapraszam Cię do Klubu 10K – mojego nowego programu abonamentowego, w którym, z moim wsparciem, doprowadzisz swój biznes online do stabilnych przychodów na poziomie co najmniej 10 tys. złotych miesięcznie. Metodą małych kroków zaczniesz działać w tych obszarach, które mają fundamentalne znaczenie dla Twoich wyników.

Sprawdź szczegóły i dołącz do Klubu 10K, aby z pełną mocą rozwijać opłacalny biznes online, który da Ci więcej pieniędzy, wolności i radości.

A jeśli chcesz być na bieżącą z moimi treściami – obserwuj mnie na Instagramie, subskrybuj mój kanał na YouTube i podcast Mały biznes, wielkie efekty. Będzie mi miło, jak zostawisz komentarz, czy moje wskazówki na temat rozwoju biznesu są dla Ciebie wartościowe ?

 

Doprowadź swój biznes do stabilnych 10 tysięcy miesięcznie lub więcej!

Przestań się uczyć, a zacznij działać metodą małych kroków nad tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie dla Twoich przychodów.

Zadbaj o biznesowe priorytety, czyli opłacalność biznesu online oraz siłę Twojego marketingu i sprzedaży.

Dołącz do Klubu 10K i rozwijaj skalowalny biznes z pełną mocą!

italiana ebook postaw na maila w biznesie online
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict