Jak wykorzystać zasoby umysłu i moc intuicji do rozwoju biznesu online?

Żyjemy w czasach, w których wydaje się trudne, aby można było świetnie rozwijać swój biznes, jednocześnie nie przepracowując się, dbając o swój odpoczynek oraz robiąc tylko te rzeczy, które są z nami spójne. Wiele osób myśli, że to wręcz niemożliwe. Tymczasem naprawdę da się inaczej. O tym rozmawiam dzisiaj z Katarzyną Ostasz, która uczy, jak wykorzystywać siłę umysłu i intuicji do rozwoju biznesu.

 

Zapraszam do wysłuchania odcinka!

Współczesna kultura, którą Amerykanie nazywają hustle, dyktuje nam, że trzeba cały czas coś robić, intensywnie pokazywać się w social mediach, wyskakiwać z lodówki, aby osiągnąć sukces w biznesie. A wcale nie musi tak być, o czym przekonałam się na własnej skórze. Od pewnego czasu bardziej świadomie podchodzę do rozwoju biznesu online, łącząc strategię z mentalnością i wiem, że to daje naprawdę świetne efekty. Dlatego też przedefiniowałam swoją misję i chcę pomagać klientkom zarabiać więcej, pracując mniej. Wspierać je w tym, aby osiągały prawdziwe przełomy i z lekkością rozwijały opłacalne biznesy w zgodzie ze sobą.

A w każdej z nas tkwi ogromny potencjał, wystarczy nauczyć się z niego korzystać. Ten temat jest bardzo fascynujący i pomyślałam, że warto go zgłębić. Dlatego do dzisiejszej rozmowy zaprosiłam Katarzynę Ostasz – akredytowaną coachkę, certyfikowaną trenerkę metody Silvy, która pomaga wykorzystywać potęgę umysłu i moc intuicji w biznesie oraz życiu. Kasia podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z rozwojem osobistym i historią rozwoju jej biznesu. Opowie, jak zaczynała działalność stacjonarną oraz dlaczego zdecydowała przenieść się do świata online.

 

Skąd pomysł wykorzystania siły umysłu i intuicji do rozwoju biznesu oraz uczenia tego innych?

Coraz więcej osób interesuje się rozwojem osobistym, aby lepiej poznać siebie i poprawiać jakość swojego życia. Zazwyczaj odbywa się to na jednym z dwóch poziomów. Pierwszy to droga inspiracji, kiedy pracujemy nad sobą, bo czujemy wewnętrzną potrzebę i mamy pozytywne wzorce. Natomiast drugim impulsem jest dojście do takiego momentu, w którym totalnie nie wiemy, co zrobić ze swoim życiem. Czasami wręcz jesteśmy na takim dnie, że nie widzimy wyjścia. Wtedy konieczna jest radykalna zmiana, aby wyjść z dołka i ruszyć do przodu.

Kasia zaczęła swoją przygodę z rozwojem osobistym już w dzieciństwie. Jak sama podkreśla, miała to szczęście, że odbywał się on właśnie na drodze inspiracji. Od kiedy pamięta, towarzyszyła jej świadomość kierowania się w życiu intuicją oraz wiara w siebie. W dużej mierze zawdzięcza to swojej mamie, która zaszczepiła w niej i jej siostrze m.in. potrzebę posiadania marzeń, swojej wizji i bycia wdzięczną. Jako nastolatka czytywała książki z zakresu rozwoju osobistego i zgłębiała tajniki wykorzystania mocy umysłu.

Wchodząc w dorosłe życie, nie przypuszczała, że kiedyś jej pasja przerodzi się w biznes. Jedyne co wiedziała od zawsze, to że chce pracować z ludźmi i im pomagać.

Zaraz po studiach przeprowadziła się do Dublina i rozpoczęła karierę zawodową na rynku rekrutacyjnym. Początkowo pomagała ludziom znaleźć pracę, wspierała w odkrywaniu ich mocnych stron, aby mogli się oni jak najlepiej zaprezentować na rozmowach kwalifikacyjnych. Potem zapragnęła wejść głębiej w obszar zasobów ludzkich i zatrudniła się w dużej firmie finansowej w dziale HR. Jako trenerka była odpowiedzialna za cały proces wdrożenia pracownika, od rekrutacji do momentu, gdy będzie on w pełni przygotowany do pracy na swoim stanowisku.

 

Historia rozwoju biznesu Katarzyny Ostasz

Jednocześnie Kasia cały czas podnosiła kompetencje, brała udział w rozmaitych kursach i warsztatach rozwojowych. Wtedy zaczął w niej kiełkować pomysł, żeby dokształcać się jeszcze bardziej w tym kierunku, bo może kiedyś wykorzystać tę wiedzę i umiejętności w pracy indywidualnej z różnego typu osobami. Dlatego zrobiła akredytację coachingową. Jednak idąc na studia podyplomowe, nadal nie myślała o swoim biznesie. Liczyła na to, że dostanie lepszą propozycję w firmie, w której była zatrudniona i będzie mogła się realizować w jakimś ciekawym projekcie.

I jak to się często zdarza w przypadku kobiet, przełom nastąpił, kiedy Kasia założyła rodzinę. Szczególnie gdy w 2013 r. na świecie pojawiło się jej pierwsze dziecko. Wtedy przewartościowała swoje życie i podjęła odważną decyzję, że nie wraca na etat. Miała już bogate doświadczenie w pracy z ludźmi, w różnych firmach, projektach, stażach w poradniach psychologicznych. A także odpowiednie przygotowanie i kompetencje coacha. Uznała, że to dobry moment, aby zacząć działać na własny rachunek. Miała zabezpieczenie finansowe i duże wsparcie męża, więc wierzyła, że warto spróbować. Dodatkową motywacją była wizja, że pracując na etacie, będzie musiała szybko oddać syna do żłobka, a ta myśl ją nieco przerażała.

Tak oto w 2014 r. Kasia profesjonalnie i zawodowo zaczęła się zajmować tematyką wykorzystania zasobów umysłu i intuicji w biznesie. Jej działalność odbywała się, jak sama mówi – na dwa fronty. Przede wszystkim wkroczyła na rynek anglojęzyczny, jako certyfikowana instruktorka światowej sławy metody Silvy. Jednocześnie poprzez wolontariaty, szkolenia i różnego rodzaju projekty, stopniowo budowała swój wizerunek wśród Polonii.

Od początków w świecie offline do rozwoju biznesu online

Kasia zaczynała swoją działalność od stacjonarnych grupowych kursów metody Silvy i równocześnie pracowała jako coach. W tamtym okresie współtworzyła bardzo znany w Dublinie projekt networkingowy dla Polonii Przedsiębiorczej, gdzie pozyskiwała swoich pierwszych klientów. Spotykała się z nimi na indywidualnych sesjach w hotelowym lobby lub w swoim domu, gdzie miała przygotowane do tego miejsce. Żartuje, że pojawiała się wszędzie, ale jej wyniki finansowe nie były wymierne. Popełniała typowe błędy początkujących, jednak z perspektywy czasu docenia te doświadczenia, bo bez nich nie doszłaby do tego miejsca, w którym jest teraz.

Kolejny przełom w rozwoju biznesu Kasi nadszedł w 2016 r., gdy urodziła córkę i zrobiła sobie półroczną przerwę od aktywności zawodowej. Jako osoba zorientowana na cele, realizację zadań i projektów, zaczęła się zastanawiać – co dalej? Wiedziała, że trudno będzie pogodzić opiekę nad niemowlakiem z prowadzeniem sesji w domu, a tym bardziej dojazdami do klientów. Bo jeżdżenie po Dublinie, stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego, zajmowało mnóstwo czasu. Kasia trzymała się tego, że nie chce pracować na etacie, bo już wiedziała, jakie korzyści daje działalność na własny rachunek. Doszła do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozwijanie biznesu online. Potrzebowała się zatem nauczyć, jak to skutecznie zrobić.

Kasia zainwestowała spore pieniądze w pomoc znanego amerykańskiego mentora, od którego uczyła się biznesu online, pracy z umysłem i podejścia do finansów. Ta inwestycja się opłaciła, bo pomogła jej postawić firmę na nogi oraz zmienić model biznesowy, aby dostosować się do nowych realiów. I od 2017 r. wystartowała z biznesem w internecie, równocześnie szkoląc też stacjonarnie. Szybko zaczęła pozyskiwać pierwszych klientów indywidualnych i prowadzić pierwsze grupy coachingowe online. Pracując z domu, mogła zaoszczędzić czas oraz ograniczyć koszty związane z dojazdami do klientów. Stopniowo się to rozkręcało, co pozwalało Kasi łączyć jej wartości, czyli rozwój, rodzinę i biznes.

 

Jak intuicja pomaga w rozwoju biznesu?

Dobrym przykładem jest to, jak Kasia stała się licencjonowaną trenerką metody Silvy. Podejmując decyzję o kształceniu się w tym zakresie, działała intuicyjnie. Okazało się, że dostała asa w rękawie, bo w 2015 r. była jedyną osobą w Irlandii z licencją na wykonywanie tej profesji. Jako pionierka propagowania metody Silvy, Kasia miała duże pole do popisu. Uczestniczyła w rozmaitych wydarzeniach, spotkaniach networkingowych, organizowała eventy rozwojowe, a nawet występowała w radiu. Właściwie wszędzie, gdzie się pojawiała, opowiadała o tej metodzie i jej praktycznym zastosowaniu. Niesienie tej misji było dla niej bardzo budującym i fascynującym doświadczeniem.

Rok 2015 był też krokiem milowym w rozwoju biznesu Kasi, bo zdecydowała się działać inaczej, niż do tej pory. W czym także pomogło jej zaufanie intuicji. Wcześniej przyśniło jej się, że widzi siebie w telewizji, jak siedzi w słuchawkach radiowych i zinterpretowała to, jako znak, aby otworzyć się na współprace medialne. Przygotowała ofertę i wysyłała ją do wszystkich mediów, które znalazła w internecie.

Pod koniec listopada 2014 r. Kasia otrzymała zaproszenie na rozmowę do radia, aby promować swoje pierwsze seminarium. A w przerwie rozmawiała z redaktorką naczelną, która zaproponowała jej prowadzenie autorskiej audycji w tej stacji. Otrzymała wspaniałą możliwość docierania z promowaniem metody Silvy do rzeszy ludzi i miała okazję prowadzić program po polsku. Przygoda Kasi z radiem trwała rok, a zrezygnowała z tej współpracy świadomie, gdy urodziła córkę. To jest bardzo spektakularny przykład, że warto kierować się intuicją i działać poza schematami.

 

Świadome korzystanie z zasobów umysłu ułatwia radzenie sobie z wyzwaniami w rozwoju biznesu i życiu osobistym

Każdy z nas na swojej życiowej ścieżce napotyka mniejsze i większe wyzwania, bo to jest nieuniknione. A im lepiej znamy siebie i własne możliwości, tym skuteczniej radzimy sobie w trudnych sytuacjach. Dlatego praca nad rozwojem osobistym jest taka ważna.

Kasia także miała wiele wyzwań na swojej drodze rozwoju biznesu online. Jedno z największych pojawiło się w 2020 r. wraz z początkiem pandemii. Kiedy wszystkie hotele i lokale zostały zamknięte, to siłą rzeczy odwołano też stacjonarne szkolenia metody Silvy. Nastąpiło takie okresowe zawieszenie, bo organizacja, której Kasia podlegała, zastanawiała się, czy i jak można przenieść działalność do świata online. Przed takim samym wyzwaniem stanęła większość firm działających offline.

Pojawiło się więc pytanie – co w tej sytuacji zrobić? Co prawda Kasia już rozwijała swój biznes online, przychodzili ciągle klienci, ale zdała sobie sprawę, że pracuje tak, jakby była na etacie. Bo współpraca indywidualna i grupowe coachingi są mocno angażujące. Bardzo ceniła sobie bezpośredni kontakt z ludźmi i była za to wdzięczna, jednak miała poczucie, że wymienia swój czas na pieniądze. A mając do tego dwójkę małych dzieci w domu, brakowało jej przestrzeni na marketingowy rozwój biznesu. Chciała tworzyć produkty online i miała na to pomysły, ale nie starczało czasu, żeby się tym zająć. Ponadto pandemia spowodowała wysyp różnego rodzaju ofert w sieci i nawet poleganie na światowej sławy marce już nie wystarczało.

Wiara w siebie, odwaga w podejmowaniu decyzji i działaniu oraz otwartość na zmiany są kluczowe, aby pokonywać wszelkie przeszkody

Kasia po raz kolejny zdecydowała się zainwestować w swój rozwój. Zaczęła uczyć się Instagrama, YouTube’a, aby docierać do większej liczby osób. Coraz częściej słyszała też o zaletach automatyzacji i skalowania biznesu, więc stwierdziła, że warto tego się nauczyć. Była wtedy jeszcze w grupie mastermind po programie amerykańskiego coacha. Jednak zdecydowała, że z niej odchodzi, bo dostała już wszystko to, czego potrzebowała. Zaczęła szukać innego rozwiązania, które pomogłoby jej na tamtym etapie rozwoju biznesu, gdzie nauczy się m.in. jak skalować przychody i efektywnie prowadzić newsletter.

Wtedy właśnie spotkały się nasze ścieżki, bo Kasia znalazła mnie w sieci, nawiązała relację i po zaproszeniu do mojego mastermind, zdecydowała, że chce skorzystać z mojego wsparcia. Jak sama mówi, spełniła się jej intencja i udział w programie „Skutecznie sprzedawaj online” był jedną z lepszych inwestycji w kontekście rozwoju biznesu. Bo pomógł jej poukładać wszystko strategicznie, lepiej wyceniać swoją pracę i stawiać zdrowe granice we współpracy z klientami.

Ja także jestem wdzięczna, że trafiłyśmy z Kasią na siebie. Przede wszystkim bardzo mnie cieszy, kiedy mogę realnie pomóc w budowaniu skutecznego skalowalnego modelu biznesowego. Który uwalnia czas i pomaga zarabiać więcej, pracując mniej. Wtedy rzeczywiście mamy prawdziwą wolność i niezależność w swoim biznesie. Jednocześnie Kasia stała się dla mnie ogromną inspiracją, dlatego zaprosiłam ją do współpracy w ramach 3. edycji mojego programu grupowego AFP. Aby moje klientki mogły uczyć się od ekspertki, jak wykorzystywać ogromne zasoby swojego umysłu i moc intuicji w rozwoju ich biznesów.

A odkąd sama bardziej świadomie prowadzę moją firmę, zauważam na każdym kroku, jak niesamowite daje to rezultaty. Kiedy znamy swoje mocne strony, mamy silną wiarę w siebie i swój biznes, podejmujemy odważne decyzje oraz działamy nieszablonowo – to w zasadzie zmienia się wszystko. Oczywiście na lepsze!

 

Jak odkryć potencjał swojego umysłu?

Warto podkreślić, że każdy z nas ma wewnętrzną mądrość i intuicję, bo jest to nam dane od urodzenia. Tylko zazwyczaj w wyniku życia w ciągłym pędzie, natłoku obowiązków, zadań, myśli i różnych przekonań, te naturalne zdolności zatracamy. Nawet gdy odzywa się intuicja, często nazywana przeczuciem, zagłuszamy ten wewnętrzny głos. Pojawia się takie uczucie, że wiem co, ale nie wiem, skąd to wiem. Ciężko to sobie logicznie wytłumaczyć i sprawdzić empirycznie, więc zazwyczaj to ignorujemy, prawda? Co można zrobić, aby znów dopuścić do głosu intuicję?

Najważniejsza wskazówka – na pewno warto się zatrzymać i zadbać o odpoczynek. To nie jest tak, że on się nam należy wtedy, jak na niego zapracujemy. Wręcz panuje takie przekonanie, że „na tapczanie siedzi leń”. Bzdura! A niestety bardzo wiele przedsiębiorczych osób na różnych etapach rozwoju biznesu bierze na siebie za dużo. Mamy tyle projektów do zrealizowania, harujemy od rana do wieczora, kosztem dobrego snu i relaksu. Nie mówiąc już o tym, że nie odżywiamy swojego organizmu, jak trzeba.

Tymczasem regularny odpoczynek jest jedną z naszych podstawowych potrzeb, żeby zregenerować swoje ciało, umysł i duszę. Nabrać dystansu do wszystkiego, wyciszyć się i wsłuchać lepiej w siebie. Dlatego przede wszystkim trzeba zmienić to przekonanie, że na relaks trzeba sobie zasłużyć. Odpoczynek jest kluczowy, bo kiedy umiemy zwolnić, znaleźć balans w naszym życiu, to możemy iść dalej. Pracować głębiej nad swoją wewnętrzną mądrością, kreatywnością i wszystkimi zasobami naszego umysłu. Tylko najpierw trzeba mieć tę świadomość i edukować się, że takie pokłady w nas istnieją, a do tego są nieograniczone.

 

Możesz nauczyć się korzystać z potęgi swojego umysłu w rozwoju biznesu online!

Bardzo skutecznym narzędziem jest właśnie metody Silvy, która ma mocne podstawy naukowe. Jej istotą jest wprowadzenie się w stan pełnego rozluźnienia i obniżenie częstotliwości fal mózgowych, co umożliwia odkrycie swojego potencjału oraz zwiększenie zdolności umysłowych. Dzięki temu możemy efektywnie korzystać zarówno ze świadomej, jak i podświadomej części naszego mózgu. A to się pięknie łączy z aspektem serca oraz intuicją. Kasia dokładnie tego uczy krok po kroku. Pomaga swoim klientom uwierzyć w siebie i moc ich produktów, dzięki czemu świadomie i skutecznie realizują oni strategie rozwoju biznesu.

Ma też w związku z tym ciekawe doświadczenia. Nie raz wykładała metodę Silvy w dużych firmach i obserwowała, jak z pozoru oczywiste rzeczy, powodują ten tzw. moment. Kiedy doświadczeni menadżerowie pierwszego stopnia otwierają szeroko oczy… bo uświadamiają sobie, że życie nie polega tylko na robieniu kariery. I warto znaleźć ten kojący balans.

To jest fantastyczne, choć nie zawsze proste. Zwłaszcza gdy jesteśmy pełni ambicji i koncentrujemy się na rozwoju biznesu czy wspinaniu po zawodowej drabinie. Oczywiście to jest ok, ale bardzo ważne, aby jednocześnie mieć większe zrozumienie dla siebie. Zwolnić w tej codziennej gonitwie, odpuścić sobie pewne rzeczy, regularnie odpoczywać i być otwartym na zmiany. Wtedy spontanicznie przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły i możemy je z lekkością realizować. A to będzie się odzwierciedlało, chociażby w przyciąganiu idealnych klientów, efektywniejszej sprzedaży i skalowaniu przychodów. Dlatego naprawdę warto zadbać o swoją mentalność i stale się rozwijać.

Wykorzystywanie siły umysłu i intuicji przynosi wymierne efekty w każdym obszarze życia!

Kasia jest tego doskonałym przykładem i jestem bardzo wdzięczna, że podzieliła się z nami swoją historią. Mam nadzieję, że nasza rozmowa przyda się także Tobie  i spojrzysz na swoje możliwości z szerszej perspektywy.

Najważniejsze, abyś uwierzyła, że masz już w sobie wszystkie odpowiedzi i nieograniczony potencjał. Wystarczy tylko je odkryć i nauczyć się z nich korzystać. Jednak by tak się stało – potrzebujesz działać, bo samo się nie zrobi. Każdy z nas jest inny, nie ma dwóch takich samych ścieżek i jednego prostego rozwiązania, które ktoś Ci poda na tacy. Praca nad rozwojem osobistym to proces, który trwa miesiące, lata, a nawet całe życie. Możesz jednak szybciej znaleźć właściwe odpowiedzi i ułatwić sobie tę drogę, wspierając się pomocą mentorów.

 

Chcesz efektywnie wykorzystywać swój potencjał w rozwoju biznesu i codziennym życiu?

Jeśli tak, to koniecznie sprawdź ofertę szkoleń i programów Katarzyny Ostasz. Nauczysz się, jak krok po kroku manifestować swoje intencje i osiąganie celów z pomocą metody Silvy, fizyki kwantowej oraz neuronauki.

Kasia przygotowała również dla Ciebie prezent! Zapisując się do newslettera na stronie www.awesomeness.ie, otrzymasz bezpłatną prezentację o realiach rozwoju biznesu online, w której dzieli się ona swoimi doświadczeniami. Wiele praktycznych wskazówek znajdziesz także na Instagramie i YouTube @katarzynaostasz.

A jeśli potrzebujesz mojego wsparcia – zapraszam Cię serdecznie do programu Królowe Swojego Biznesu, w którym razem będziemy mentalnie programować się na sukces. Pomogę Ci odkryć Twój ogromny potencjał oraz budować nawyki godne Królowej. Abyś z pełną mocą osiągała kolejne przełomy w Twoim biznesie online i każdego dnia cieszyła się wymarzonym życiem, od którego nie potrzebujesz urlopu. Zamień ciężką pracę na ciągły stan FLOW – dołącz do grona Królowych Swojego Biznesu! Do końca wakacji możesz skorzystać z promocyjnych warunków i zagwarantować sobie niższą cenę dostępu na zawsze! Posłuchaj intuicji i podejmij najlepszą dla siebie decyzję ?

Dziękuję Kasi za inspirującą rozmowę i Tobie za jej wysłuchanie. Zachęcam Cię do obserwowania mojego profilu na Instagramie, subskrypcji podcastu Mały biznes, wielkie efekty i kanału YouTube. Czekają tam na Ciebie sprawdzone sposoby, jak rozwijać opłacalny biznes, który da Ci wolność czasu, niezależność finansową i radość na co dzień.

Dołącz do Królowych Swojego Biznesu!

Zaprogramuj się mentalnie na sukces w biznesie, zbuduj tożsamość i nawyki godne prawdziwej Królowej.

Otwórz się na obfitość czasu, finansów, wolności i miłości!

Zostań Królową Swojego Biznesu

Zacznij dokonywać prawdziwych przełomów i żyj wymarzonym życiem, zamiast tylko na nie czekać!

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
Latest posts by Justyna Stańska (see all)
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict