Jak zorganizowałam sobie pracę w biznesie online

Zaczynając działać w swym biznesie online chcemy, aby dawał on nam wolność i niezależność. W teorii elastyczne godziny pracy brzmią świetnie. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy rozwleka się to w czasie i okazuje się, że pracujemy praktycznie cały dzień. Jak zorganizować sobie pracę w biznesie, aby zyskać więcej wolności?

 

W dzisiejszym odcinku podcastu opowiem Ci, jak ja rozplanowałam swój dzień i co robię, aby praca zajmowała mi nie więcej niż 6 godzin dziennie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można pracować mniej niż na etacie, a przy tym zarabiać więcej! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to osiągnąć – to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie.

 

Zapraszam!

 

Prowadzenie biznesu online to nie jest łatwy temat. Często osoby, które pracowały na etacie i zakładają swoją działalność, usilnie chcą nadal pracować tak, jak zostały do tego przyzwyczajone. I starają się przeznaczać na pracę w biznesie po 8 godzin dziennie. A nie o to chodzi. Bo przecież jednym z powodów, dla którego niektórzy (w tym i ja) decydują się na własną firmę, jest wizja pracowania mniej niż dotychczas.

Ponadto praca w domu jest trudna. Często rozmywają się granice między sferą zawodową a osobistą. Przez co dom nie kojarzy się jako przestrzeń do odpoczynku, a jako miejsce pracy.

Z tych właśnie powodów, gdy w 2019 r. już działałam ze swoim biznesem, to na koniec roku doszłam prawie do wypalenia zawodowego.

Nie umiałam stawiać granic swoim klientom, brałam na siebie za dużo. Doprowadzało to do nawału obowiązków. Poczułam wtedy, że już tak dalej nie może być. Postanowiłam więc podjąć pewne kroki, o których zaraz Ci opowiem.

 

Jak ułożyłam sobie pracę w biznesie online, aby pracować nie więcej niż 6 godzin dziennie?

Najpierw musisz zdać sobie sprawę, że pracując za stawkę godzinową nie da się biznesu w pełni zmienić, wyskalować. Aby całkowicie uwolnić się od wymiany swego czasu na pieniądze, należy opracować model biznesowy, który pozwoli zarabiać więcej, pracując mniej.

Dlatego wszystkie moje kroki oparte zostały o świadomą wizję tego, jak chcę, aby moja praca wyglądała w przyszłości.

 

KROK 1: Uświadomienie sobie swojego przepracowania

Świadomość to pierwszy krok do zmian.
Gdy tylko zdałam sobie sprawę, że pracuję zdecydowanie za dużo – zdecydowałam się zatrudnić Wirtualną Asystentkę i zaczęłam delegować jej zadania. Tak, mimo tego, że mój biznes nie zarabiał jeszcze wiele!

Dzięki jej obecności wspólnie pracowałyśmy WIĘCEJ w ramach mojego biznesu online i szybko przyszły tego efekty. Jednocześnie ja swój czas uwolniłam.

 

KROK 2: Nauka asertywności w praktyce

Aby przestać pracować wieczorami czy w weekendy, musiałam nauczyć się mówić czasem „nie” dodatkowym projektom czy klientom.
Bardzo pomogła mi w tym kursoksiążka Oli Budzyńskiej o asertywności.
Aktualnie nie mam już problemów z przejmowaniem nadmiernej odpowiedzialności za swoich klientów
i coraz lepiej pilnuję swoich granic.

 

KROK 3: Przejście w tryb CEO, aby jak najepiej planować pracę w biznesie

Czyli przyjrzałam się temu, co dokładnie robię i jakie zadania zajmują najwięcej czasu. Dzięki temu uświadomiłam sobie, że niektóre pracochłonne czynności wcale nie są aż tak ważne. W monitorowaniu swych zadań pomaga mi narzędzie Toggl.

Okazało się też, że skalowalne oferty, które tworzyłam, wymagały m. in. obsługi panelu dla klientów, wrzucania szkoleń, czy też informowania mailowego itp.

W 2020 roku podjęłam więc decyzję o zatrudnieniu drugiej Wirtualnej Asystentki, a w te wakacje – trzeciej. Dzięki tym decyzjom mogę teraz lepiej organizować swoją pracę w biznesie online. I zająć się rzeczami, które rzeczywiście mają znaczenie.

 

KROK 4: Wyższy poziom organizacji swojej pracy

W swoim biznesie mam tzw. bloki pracy strategicznej, gdzie tworzę najważniejsze oferty czy komunikację, wymagające największego skupienia. Podczas ich tworzenia pracuję na 100%. W utrzymaniu motywacji do działania pomaga mi prowadzenie dziennika, który prowadzę już od paru miesięcy. W połączeniu z afirmacjami pomaga mi on stale kochać swój biznes i mieć w sobie chęć do działania.

 

KROK 5: Ustalenie stałych godzin na pracę w biznesie

U mnie czas największej efektywności przypada między 9 a 12.
Poukładałam więc swoją pracę w biznesie tak, że pracuję od 8 do 14, a właśnie od 9 do 12 wykonuję swe najważniejsze zadania.
To + blokowanie pracy i słuchanie samej siebie, jeśli chodzi o rodzaj zadań, jakimi w TEJ CHWILI mam siłę i ochotę się zająć, spowodowało, że pracuje mi się o wiele bardziej przyjemnie.

Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci lepiej zorganizować pracę w biznesie, abyś rzeczywiście zyskała więcej wolności, niezależności i satysfakcji.

Jeśli czujesz, że przyda Ci się wsparcie, aby wszystko sobie dobrze pokładać i ruszyć do przodu – zapraszam Cię na indywidualną sesję Ekspresowy plan rozwoju Twojego biznesu.

Podczas 1,5 godzinnej konsultacji uzyskasz audyt Twojej firmy i plan dalszej ekspansji. Dowiesz się, na czym warto się skupić, a z czego lepiej zrezygnować. Wyjdziesz z jasnością w głowie i gotową strategią, jak rozwijać biznes, który da Ci radość, wolność i większe pieniądze.

Dziękuję Ci za to, że jesteś ze mną i korzystasz z treści, które dla Ciebie tworzę. Jeśli chcesz być na bieżąco – zachęcam Cię do obserwowania mnie na Instagramie, subskrybcji mojego kanału na YouTube i podcastu Mały biznes, wielkie efekty. Będzie mi miło, jak zostawisz po sobie ślad, abym wiedziała, że moje wskazówki są dla Ciebie wartościowe.

 

Ekspresowy plan rozwoju Twojego biznesu online

decyzje w biznesie

Czujesz, że nie wykorzystujesz potencjału Twojego i Twoich ofert? Chcesz to zmienić, aby zarabiać więcej, pracując mniej?

Zapraszam Cię na intensywną sesję 1:1 Ekspresowy plan rozwoju Twojego biznesu online!

Po 90 minutowej konsultacji wyjdziesz z jasnością w głowie oraz strategią działania: co odpuścić, co zacząć robić i na promocji jakich ofert się skupić w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy, aby Twoja firma sukcesywnie wzrastała.

Uzyskaj spersonalizowany audyt Twojego biznesu oraz plan dalszego rozwoju – umów się indywidualną sesję ze mną.

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict