Jak zorganizowałam sobie pracę w biznesie online

Zaczynając działać w swym biznesie online chcemy, aby dawał on nam wolność i niezależność. W teorii elastyczne godziny pracy brzmią świetnie, jednak problem pojawia się wtedy, gdy praca rozwleka się w czasie i okazuje się, że zajmuje ona praktycznie cały dzień.

 

W najnowszym odcinku podcastu opowiem Ci, jak ja rozplanowałam swój dzień i co robię, aby pracować nie więcej niż 6 godzin dziennie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można pracować mniej niż na etacie, a przy tym zarabiać więcej!

 

Jak ułożyłam pracę w swoim biznesie online, aby pracować nie więcej niż 6 godzin dziennie

Prowadzenie biznesu online to nie jest łatwy temat. Często osoby, które pracowały na etacie i zakładają swoją działalność, usilnie chcą także i we własnej firmie pracować po 8 godzin – tak, jak zostały do tego przyzwyczajone. A to nie o to chodzi – przecież jednym z powodów, dla którego niektórzy (w tym i ja) decydują się na to, aby założyć swoją firmę, jest wizja pracowania mniej niż dotychczas.

Ponadto praca w domu jest trudna, często rozmywają się granice między pracą a domem, przez co dom nie kojarzy się jako miejsce odpoczynku, a jako miejsce pracy.

Z tych właśnie powodów, gdy w 2019 roku już działałam ze swoim biznesem, to na koniec roku doprowadziłam prawie do wypalenia zawodowego.

Nie umiałam stawiać granic swoim klientom, brałam na siebie za dużo. Doprowadzało to do nawału obowiązków. Poczułam wtedy, że już tak dalej nie może być. Postanowiłam więc podjąć pewne kroki, o których zaraz Ci opowiem.

Najpierw jednak musisz zdać sobie sprawę, że pracując za stawkę godzinową nie da się biznesu w pełni zmienić, wyskalować. Aby całkowicie uwolnić się od wymiany swego czasu na pieniądze, należy opracować model biznesowy, który pozwoli pracować mniej, a zarabiać więcej.

Dlatego wszystkie moje kroki oparte zostały o świadomą wizję tego, jak chcę, aby moja praca wyglądała w przyszłości.

 

KROK 1: Uświadomienie sobie swojego przepracowania

Świadomość to pierwszy krok do zmian.
Gdy tylko zdałam sobie sprawę, że pracuję zdecydowanie za dużo – zdecydowałam się zatrudnić Wirtualną Asystentkę i zaczęłam delegować jej zadania. Tak, mimo tego, że mój biznes nie zarabiał jeszcze wiele!

Dzięki jej obecności wspólnie pracowałyśmy WIĘCEJ w ramach mojego biznesu online i szybko przyszły tego efekty. Jednocześnie ja swój czas uwolniłam.

 

KROK 2: Nauka asertywności w praktyce

Aby przestać pracować wieczorami czy w weekendy, musiałam nauczyć się mówić czasem „nie” dodatkowym projektom czy klientom.
Bardzo pomogła mi w tym kursoksiążka Oli Budzyńskiej o asertywności.
Aktualnie nie mam już problemów z przejmowaniem nadmiernej odpowiedzialności za swoich klientów
i coraz lepiej pilnuję swoich granic.

 

KROK 3: Przejście w tryb CEO, czyli przyjrzenie się temu, co dokładnie robię i jakie zadania zajmują najwięcej czasu.

Dzięki temu uświadomiłam sobie, że niektóre pracochłonne czynności wcale nie są aż tak ważne. W monitorowaniu swych zadań pomaga mi narzędzie „Toggl”.

Okazało się też, że skalowalne oferty, które tworzyłam, wymagały m. in. obsługi panelu dla klientów, wrzucania szkoleń, czy też informowania mailowego itp.

W 2020 roku podjęłam więc decyzję o zatrudnieniu drugiej Wirtualnej Asystentki, a w te wakacje – trzeciej. Dzięki tym decyzjom mogę teraz zająć się rzeczami, które rzeczywiście mają znaczenie.

 

KROK 4: Wyższy poziom organizacji swojej pracy

W swoim biznesie mam tzw. bloki pracy strategicznej, gdzie tworzę najważniejsze oferty czy komunikację, wymagające największego skupienia. Podczas ich tworzenia pracuję na 100%. W utrzymaniu motywacji do działania pomaga mi prowadzenie dziennika, który prowadzę już od paru miesięcy. W połączeniu z afirmacjami pomaga mi on stale kochać swój biznes i mieć w sobie chęć do działania.

 

KROK 5: Ustalenie stałych godzin pracy

U mnie czas największej efektywności przypada między 9 a 12.
Poukładałam więc swój grafik tak, że pracuję od 8 do 14, a właśnie od 9 do 12 wykonuję swe najważniejsze zadania.
To + blokowanie pracy i słuchanie samej siebie, jeśli chodzi o rodzaj zadań, jakimi w TEJ CHWILI mam siłę
i ochotę się zająć, spowodowało, że pracuje mi się o wiele bardziej przyjemnie.

 

To już wszystko w tym odcinku, ale… jeśli Ty też chcesz poukładać swój biznes tak, aby zarabiać więcej, pracując mniej, mam dla Ciebie zaproszenie.

decyzje w biznesie

Jeśli czujesz, że nie wykorzystujesz potencjału ofert, których już masz…

 

…i nie masz czasu na inicjatywy rozwijające swój biznes, to zapraszam cię serdecznie do programu:

„Odblokuj wyższy poziom w swoim biznesie online”

Wesprę Cię w zmianie modelu biznesowego, skutecznej komunikacji i swobodnej sprzedaży – abyś zarabiała więcej, pracując mniej.

Zostały dosłownie 2 ostatnie miejsca! 

Jak być na bieżąco z podcastem?

W zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz, warto zasubskrybować podcast w wybranym poniżej kanale.

Wtedy automatycznie, bez konieczności zaglądania tutaj, otrzymasz powiadomienia o kolejnych odcinkach!

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict