3 trudne decyzje, jakie niedawno podjęłam w swoim biznesie online

Działania w biznesie zmieniają się nieustannie. Podobnie jak każda dziedzina życia biznes ewoluuje szybko i gwałtownie, próbując dotrzymać tempa w czasach, w jakich żyjemy. Zmieniamy się również i my sami. Ty i ja.

 

Idziemy do przodu, rozwijamy się. Nie jest łatwo zapanować nad natłokiem informacji, który nas otacza i dotyczy nas oraz naszych interesów.

Z tego powodu robię sobie regularnie podsumowanie. Sprawdzam, w jakim kierunku rozwija się mój biznes i czy tego właśnie oczekuję.

Wakacje 2021 to dla mnie czas takich analiz i kolejnych zmian. Działając w biznesie online trzeba być gotowym na pokonywanie charakterystycznych trudności i dostosowanie się do specyfiki tej dziedziny. Problem widoczności w sieci, kwestia zjednywania sobie ludzi, ciągle ewoluujący profil konsumenta – to tylko nieliczne tematy, które mogą zaprzątać głowę i nie mamy na nie wpływu. Ważnym jest, aby być elastycznym w swoich kolejnych ruchach biznesowych dostosowując się do ciągłych zmian.

 

Stworzyłam i niedawno skończyłam nagrywać kurs „Strategic Business Upgrade”. Eksploruje on głębiej tematykę zmian w biznesie i tworząc go, sama wiele zrozumiałam na nowo. Treści zawarte w tym kursie pomagają uaktualnić model biznesowy firmy i dostosować rozwój działalności do aktualnych trendów na rynku. 

I o moich wnioskach z tego kursu opowiadam właśnie w najnowszym odcinku podcastu:

 

3 najtrudniejsze decyzje, jakie ostatnio podjęłam w moim biznesie

 

DECYZJA 1: Inwestycja w  drogi program

Nie jest przełomowym odkryciem stwierdzenie, że bez inwestycji nie ma miejsca na efektywny rozwój. Przełomowy natomiast był dla mnie moment decyzji o zakupie programu online kosztującego ponad 20 000 zł.

To była trudna decyzja, bo naruszyłam oszczędności krótko po wyjściu z długów.

Zdecydowałam się jednak na to rozwiązanie, bo program ten pomaga nie tylko mi, ale pomoże też lepiej wspierać moje klientki. Nie tylko na płaszczyźnie strategii biznesowych, ale także w zagadnieniach osobowościowych, tj. odpowiednie nastawienie, odkrywanie i przełamywanie blokad. (Co prawda nie jestem coachem, niemniej nie wykluczam podążenia tą ścieżką w przyszłości ;))

 

Jak prawie każdy popełniałam na początku błąd polegający na robieniu wszystkiego samodzielnie.

Jednak z biegiem czasu odkryłam jakim błogosławieństwem i katalizatorem rozwoju jest wsparcie asystentki. Opieka mentorska także okazuje się niekończącym się źródłem doświadczenia oraz daje mi nowe spojrzenie na bieżące funkcjonowanie i przyszłość własnej działalności.

 

DECYZJA 2: Upgrade sylwetki klienta idealnego w moim biznesie

Pora na omówienie kolejnego kroku.

Łatwo przeoczyć, że wraz z rozwojem własnego biznesu rozwija się też Twój klient. Nie jest to niezmienny avatar. Nie istnieje żaden z góry zdefiniowany i stały portret klienta. W przeciągu współpracy Twój usługobiorca najprawdopodobniej rozwija prężnie swoją działalność w oparciu m.in. o doświadczenie płynące z Waszych interakcji.

 

Prowadząc kursy i przygotowując produkty dla moich klientów muszę być zawsze krok przed nimi i pamiętać, że idealny klient jest moim odbiciem.

Doskonale zrozumiałam to widząc kobiety, które uczestniczyły w potężnym, 10-tygodniowym programie mastermind „Skutecznie sprzedawaj online” organizowanym przeze mnie w tym roku. To osoby, które prowadzą własne biznesy, kanały, posiadają produkty w sprzedaży i chcą usprawnić swoje poczynania, a także dzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Niedługo będę uruchamiać zapisy na kolejny taki obszerny mastermind. Będzie można w ramach niego m.in. odsłuchać rozmowy z wieloma ciekawymi kobietami biznesu. Fascynujące jak szybko skorzystały z tego, co daje ten program. Sprawdź ofertę grupową: https://italianamarketing.pl/oferta-grupowa/

 

Tu pojawia się kwestia własnego wizerunku i siły, jaką on ze sobą niesie. Postawiłam na totalny rebranding. Zmieni się np. strona i oferta. Oczywiście sądziłam, że poradzę sobie ze wszystkim sama i nie mogłam się bardziej mylić. Dopiero współpraca z inną, profesjonalną w tym temacie osobą i świeże spojrzenie z zewnątrz pozwala dobrze wyeksponować, to co mam najlepsze do zaoferowania.

 

DECYZJA 3: Zatrudnienie nowej osoby do teamu w moim biznesie

To także nie była łatwa decyzja dla mnie, zważywszy na fakt, że współpracuję już z dwiema asystentkami. Zatrudnienie kolejnej osoby do teamu jest lekko stresujące, biorąc pod uwagę strukturę kosztów działalności oraz niepewność, którą niosą zapowiedzi Nowego Ładu wycelowane w małych przedsiębiorców.

Z drugiej strony przestrzeń, którą jestem w stanie uzyskać, poprzez oddelegowanie pewnych obowiązków nowej osobie pozwala mi skupić się na rzeczach, które są realnie istotne dla rozwoju mojej wiedzy i mojego biznesu. Jak np. wspomniany przy pierwszej decyzji program – trzeba mieć czas, żeby go przerabiać.

Jedynie w ten sposób mogę skupić się na pracy z moimi klientami i rozwijać biznes.

 

Co łączy te decyzje?

Nieodłącznym komponentem rozwoju jest inwestycja. Rozsądna inwestycja. Jest to punkt wspólny każdej z tych poważnych decyzji, które podjęłam ostatnio. Bez zaangażowania i wkładu zarówno finansowego, jak i mentalnego nie ma możliwości, aby sprawnie rozwijać swój biznes.

 

222

PRZYGOTOWAŁAM STRATEGIC BUSINESS ONLINE Z MYŚLĄ O OSOBACH, KTÓRE JUŻ PROWADZĄ BIZNES ONLINE, ALE UTKNĘŁY NA NISKIM POZIOMIE PRZYCHODÓW LUB ZARABIAJĄ NIEREGULARNIE.

Dla osób, które czują, że sposób prowadzenia biznesu online się zmienia i to, co robiły kiedyś, teraz już nie wystarcza.

Dla osób, które chcą przestać przepalać swój czas, energię i pieniądze na działania, które nie przybliżają ich do efektów.

I przede wszystkim dla osób, które chcą uzyskać spokój w działaniach i bez poczucia przytłoczenia osiągnąć swoje cele – tak, aby z poczuciem satysfakcji zakończyć ten rok.

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict