Działania w biznesie zmieniają się nieustannie. Podobnie jak każda dziedzina życia biznes ewoluuje szybko i gwałtownie, próbując dotrzymać tempa w czasach, w jakich żyjemy. Zmieniamy się również i my sami. Ty i ja.

 

Idziemy do przodu, rozwijamy się. Nie jest łatwo zapanować nad natłokiem informacji, który nas otacza i dotyczy nas oraz naszych interesów.

Z tego powodu robię sobie regularnie podsumowanie. Sprawdzam, w jakim kierunku rozwija się mój biznes i czy tego właśnie oczekuję.

Wakacje 2021 to dla mnie czas takich analiz i kolejnych zmian. Działając w biznesie online trzeba być gotowym na pokonywanie charakterystycznych trudności i dostosowanie się do specyfiki tej dziedziny. Problem widoczności w sieci, kwestia zjednywania sobie ludzi, ciągle ewoluujący profil konsumenta – to tylko nieliczne tematy, które mogą zaprzątać głowę i nie mamy na nie wpływu. Ważnym jest, aby być elastycznym w swoich kolejnych ruchach biznesowych dostosowując się do ciągłych zmian.

 

Stworzyłam i niedawno skończyłam nagrywać kurs “Summer Business Upgrade”. Eksploruje on głębiej tematykę zmian w biznesie i tworząc go, sama wiele zrozumiałam na nowo. Treści zawarte w tym kursie pomagają uaktualnić model biznesowy firmy i dostosować rozwój działalności do aktualnych trendów na rynku. Kurs zostanie prawdopodobnie wprowadzony do oferty na stałe pod nieco mniej wakacyjną nazwą.

I o moich wnioskach z tego kursu opowiadam właśnie w najnowszym odcinku podcastu:

 

 

3 najtrudniejsze decyzje, jakie ostatnio podjęłam w moim biznesie

 

DECYZJA 1: Inwestycja w  drogi program

Nie jest przełomowym odkryciem stwierdzenie, że bez inwestycji nie ma miejsca na efektywny rozwój. Przełomowy natomiast był dla mnie moment decyzji o zakupie programu online kosztującego ponad 20 000 zł.

To była trudna decyzja, bo naruszyłam oszczędności krótko po wyjściu z długów.

Zdecydowałam się jednak na to rozwiązanie, bo program ten pomaga nie tylko mi, ale pomoże też lepiej wspierać moje klientki. Nie tylko na płaszczyźnie strategii biznesowych, ale także w zagadnieniach osobowościowych, tj. odpowiednie nastawienie, odkrywanie i przełamywanie blokad. (Co prawda nie jestem coachem, niemniej nie wykluczam podążenia tą ścieżką w przyszłości ;))

 

Jak prawie każdy popełniałam na początku błąd polegający na robieniu wszystkiego samodzielnie.

Jednak z biegiem czasu odkryłam jakim błogosławieństwem i katalizatorem rozwoju jest wsparcie asystentki. Opieka mentorska także okazuje się niekończącym się źródłem doświadczenia oraz daje mi nowe spojrzenie na bieżące funkcjonowanie i przyszłość własnej działalności.

 

DECYZJA 2: Upgrade sylwetki klienta idealnego w moim biznesie

Pora na omówienie kolejnego kroku.

Łatwo przeoczyć, że wraz z rozwojem własnego biznesu rozwija się też Twój klient. Nie jest to niezmienny avatar. Nie istnieje żaden z góry zdefiniowany i stały portret klienta. W przeciągu współpracy Twój usługobiorca najprawdopodobniej rozwija prężnie swoją działalność w oparciu m.in. o doświadczenie płynące z Waszych interakcji.

 

Prowadząc kursy i przygotowując produkty dla moich klientów muszę być zawsze krok przed nimi i pamiętać, że idealny klient jest moim odbiciem.

Doskonale zrozumiałam to widząc kobiety, które uczestniczyły w potężnym, 10-tygodniowym programie mastermind „Skutecznie sprzedawaj online” organizowanym przeze mnie w tym roku. To osoby, które prowadzą własne biznesy, kanały, posiadają produkty w sprzedaży i chcą usprawnić swoje poczynania, a także dzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Niedługo będę uruchamiać zapisy na kolejny taki obszerny mastermind. Będzie można w ramach niego m.in. odsłuchać rozmowy z wieloma ciekawymi kobietami biznesu. Fascynujące jak szybko skorzystały z tego, co daje ten program.

 

Tu pojawia się kwestia własnego wizerunku i siły jaką on ze sobą niesie. Postawiłam na totalny rebranding. Zmieni się np. strona i oferta. Oczywiście sądziłam, że poradzę sobie ze wszystkim sama i nie mogłam się bardziej mylić. Dopiero współpraca z inną, profesjonalną w tym temacie osobą i świeże spojrzenie z zewnątrz pozwala dobrze wyeksponować, to co mam najlepsze do zaoferowania.

 

Przy okazji poważniejszych zmian, które dotykają także mojej oferty, ulegnie ona aktualizacji. Sporo z proponowanych przeze mnie produktów wkrótce zniknie i trafiły one do wyprzedaży, która trwa do końca sierpnia.

https://italianamarketing.pl/sale – tu znajdziesz kursy przecenione o 50%

 

 

DECYZJA 3: Zatrudnienie nowej osoby do teamu w moim biznesie

To także nie była łatwa decyzja dla mnie, zważywszy na fakt że współpracuję już z dwiema asystentkami. Zatrudnienie kolejnej osoby do teamu jest lekko stresujące, biorąc pod uwagę strukturę kosztów działalności oraz niepewność, którą niosą zapowiedzi Nowego Ładu wycelowane w małych przedsiębiorców.

Z drugiej strony przestrzeń, którą jestem w stanie uzyskać poprzez oddelegowanie pewnych obowiązków nowej osobie pozwala mi skupić się na rzeczach, które są realnie istotne dla rozwoju mojej wiedzy i mojego biznesu. Jak np. wspomniany przy pierwszej decyzji program – trzeba mieć czas, żeby go przerabiać.

Jedynie w ten sposób mogę skupić się na pracy z moimi klientami i rozwijać biznes.

 

Co łączy te decyzje?

Nieodłącznym komponentem rozwoju jest inwestycja. Rozsądna inwestycja. Jest to punkt wspólny każdej z tych poważnych decyzji, które podjęłam ostatnio. Bez zaangażowania i wkładu zarówno finansowego, jak i mentalnego nie ma możliwości, aby sprawnie rozwijać swój biznes.

 

Już pod koniec sierpnia będzie można brać udział w naborze do mojego nowego programu mastermind. Będzie on trwał pół roku i będzie miał całkiem nową formułę szkoleniowo-mentoringową. W jego strukturę wchodzą m.in. spotkania:

  • typowo mastermindowe,
  • szkoleniowe,
  • kontrolujące efekty i nastawienie.

Oficjalne nabory odbędą się później. Jeśli jesteś zainteresowany wcześniej skontaktuj się ze mną lub zaobserwuj na instagramie, żeby być na bieżąco.

decyzje w biznesie

NIE MA ZMIAN BEZ ZMIAN

A w biznesie online to już szczególnie warto trzymać rękę na pulsie wydarzeń.
Dlatego właśnie teraz podjęłam decyzję, że usuwam kompletnie niektóre kursy z różnych powodów. Głównie po to, żeby uprościć ofertę i skupić się na rozwijaniu nowych produktów, które będą przynosić jeszcze lepsze rezultaty moim klientkom.
Kursy, które zamówisz w wyprzedaży 50% taniej, są przeznaczone dla osób na różnych poziomach zaawansowania w biznesie online. Dlatego przygotowałam tę specjalną stronę, która pomoże Ci podjąć decyzję, czy któryś z nich Ci się przyda!

Jak być na bieżąco z podcastem?

W zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz, warto zasubskrybować podcast w wybranym poniżej kanale.

Wtedy automatycznie, bez konieczności zaglądania tutaj, otrzymasz powiadomienia o kolejnych odcinkach!

 

Dzięki!

Przy okazji: chcesz zagadać na fejsie lub twitterze?
Send this to a friend