5 barier w sprzedaży, jakie musisz pokonać, aby z pewnością siebie mówić o tym, co robisz oraz śmiało promować swoje produkty i usługi

Promowanie swoich ofert i usług online, wychodzenie do ludzi nie zawsze jest łatwe. Szczególnie gdy mamy zakorzenione jakieś niewspierające przekonania dotyczące sprzedaży czy brakuje nam pewności siebie.

 W dzisiejszym odcinku opowiem Ci o 5 częstych barierach, które trzeba pokonać, aby śmiało mówić o swoich ofertach i aktywnie je sprzedawać.

Zapraszam!

 

Czy potrafisz z pewnością siebie mówić o tym, co robisz i sprzedawać swoje oferty online? Jeśli nie, to możliwe, że przyczyna tkwi w Twojej głowie. Bo często mamy jakieś błędne przekonania o sprzedaży i blokady mentalne, które podświadomie nas ograniczają w rozwoju biznesu.

Z mojego własnego doświadczenia i pracy z wieloma klientkami wynika, że jest 5 takich barier, które dotyczą wielu z nas. Powiem Ci, na czym one polegają i jak możesz je pokonać, aby odważnie i z lekkością promować swoje produkty lub usługi.

Pierwsza bariera w sprzedaży to brak 100% pewności, że jesteś świetna, w tym, co robisz

Gdy brakuje Ci przekonania, że to, co robisz, jest potrzebne i wartościowe, to podświadomie może Cię blokować w odważnym promowaniu swoich ofert.  Możesz unikać wychodzenia do ludzi i sprzedaży z obawy przed odmową, negatywnymi komentarzami czy po prostu oceną. Czasami dopada nas też syndrom oszusta, czyli sami deprecjonujemy swoje umiejętności i kwalifikacje.

Jakie jest rozwiązanie? Praca nad poczuciem własnej wartości – wewnętrznym, niezależnym od tego, co inni ludzie o Tobie myślą. Warto też dobrze poznać swoje mocne strony, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.

Jeśli chcesz nabrać więcej pewności i wiary w siebie, to zapraszam Cię do grona Królowych Swojego Biznesu. Z moim wsparciem wzmocnisz swoją wewnętrzną siłę i przygotujesz się mentalnie na prawdziwe przełomy w swoim biznesie.

 

Druga bariera w sprzedaży to myślenie, że wystarczy robić swoje, a ludzie Cię znajdą

Może kiedyś tak było. Jednak teraz, przy obecnym natłoku informacyjnym i dużej konkurencji, nie wystarczy siedzieć cicho w swoim zakątku internetu. A my czasami mamy takie przekonanie, że wystarczy robić świetną robotę, a ludzie to docenią i sami będą chcieli od nas kupować. No nie!

Trzeba świadomie budować swój wizerunek w sieci, wychodzić do ludzi i śmiało pokazywać, co robisz. A nie liczyć na to, że ktoś Cię w magiczny sposób odkryje lub poleci.

Jeśli nie prowadzisz aktywnej sprzedaży i marketingu, to nie osiągniesz dużego sukcesu w biznesie online. Prosta zasada. Im częściej pokazujesz światu, w czym pomagasz i mówisz o swoich ofertach – tym więcej okazji dajesz swoim potencjalnym klientom do zakupu.

 

Trzecia bariera to przekonanie, że sprzedaż to wciskanie

Takie myślenie, że w sprzedaży chodzi o to, żeby ktoś za wszelką cenę powiedział „TAK”, jest błędne. Nie w tym rzecz, aby ludziom wciskać swoje produkty czy usługi na siłę.

Sprzedaż polega na tym, żeby przedstawić idealnym klientom wszystkie korzyści i informacje, by świadomie podjęli decyzję – TAK lub NIE. To jednak wymaga postawienia sprawy wprost, dlaczego potencjalny klient ma kupić Twoją ofertę. Bo najgorsze, co możemy zrobić, to pozostawić ludzi z takim poczuciem, że jest im to obojętne.

W sprzedaży bardzo ważny jest język korzyści. Trzeba tak przedstawić swoją propozycję, aby odbiorca komunikatu poznał wszystkie za i przeciw. I mógł samodzielnie podjąć decyzję, czy chce i potrzebuje kupić coś od Ciebie, czy też nie.

Jeśli chcesz się nauczyć sprzedaży bez poczucia wciskania, to polecam Ci moją ściągawkę „15 pomysłów, jak sprzedawać codziennie”, którą możesz pobrać za darmo. Znajdziesz w niej listę inspiracji, jak aktywnie i swobodnie promować swoje oferty.

 

Czwarta bariera w sprzedaży to poczucie, iż odmowa oznacza, że „coś jest ze mną nie tak”

Nawet idealni klienci odmawiają. Problem nie leży jednak w Tobie, bo to nie dotyczy Ciebie, jako człowieka. Czasami oferta jest nieodpowiednia lub dla klienta to nie jest właściwy moment. Umiejętność oddzielenia tych rzeczy jest bardzo ważna.

Dlatego nie traktuj odmowy jak swojej osobistej porażki. Skupiaj się na ludziach, którym pomagasz, zamiast na tych, którzy nie skorzystali z Twojego wsparcia.

Poznaj dogłębnie swojego idealnego klienta i dopracuj ofertę, aby jak najlepiej odpowiadała na jego potrzeby. Bo nawet jeśli ktoś niczego od Ciebie kupi teraz, to być może skorzysta z Twojej pomocy w przyszłości.

Nie zliczę, ile razy sama miałam taką sytuację, jak ktoś mi pisał, że śledzi mnie od 2 czy 3 lat, ale niczego wcześniej ode mnie kupił. Bo nie miał takiej potrzeby albo go nie przekonałam. Natomiast kiedy zaczynałam akcję sprzedażową np. programu grupowego, to od razu się zdecydował, ponieważ oferta okazała się dla niego idealna ? 

 

Piąta bariera w sprzedaży – „Nie chcę wyskakiwać z lodówki. Chyba wszyscy, co mieli kupić, już kupili”

W dzisiejszych czasach nawet zainteresowany klient odbiera na co dzień tyle informacji i reklam, że Twoja oferta może mu po prostu UMKNĄĆ. Dlatego wręcz obowiązkiem jest przypominanie się ze swoją komunikacją, promowanie się i stosowanie marketingu wielokanałowego. Wyskakujemy z lodówki nie po to, żeby przekonać nieprzekonanych, ale z myślą o tych, którzy naprawdę tego potrzebują.

Jeśli masz pewność, że jesteś świetna w tym, co robisz i wiesz, że Twoje oferty rzeczywiście pomagają Twoim idealnym klientom – mów o nich jak najczęściej. Aby docierać do jak największej liczby osób, które mogą skorzystać z Twojego wsparcia.

A nawet, jeśli ktoś już kupił coś od Ciebie i sam nie potrzebuje niczego więcej, to istnieje duża szansa, że Cię poleci innym.

Jestem zdania, że każdy może, a nawet powinien budować i rozwijać biznes online po swojemu. Jednak jedno jest pewne. To Ty jesteś w swoim biznesie najlepszym sprzedawcą. I nawet najlepsi specjaliści Cię w tym obszarze nie zastąpią.

 

Możesz pokochać sprzedaż i rozwijać opłacalny biznes z pełną mocą!

Masz przygotowane świetne oferty, a mimo to nie sprzedają się one tak dobrze, jakbyś tego chciała? Jeśli tak, to warto przede wszystkim popracować nad swoją mentalnością. Opowiedziałam Ci o 5 częstych barierach w sprzedaży i jeżeli zidentyfikowałaś jakąś u siebie, to mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci ją przełamać.

Natomiast wiadomo, że każdy z nas jest inny. Mamy różne blokady i schematy myślowe, które mogą sabotować nasze działania. Zmiana takich ograniczających przekonań na wspierające wymaga głębszej pracy mentalnej. I jest to proces, który zajmuje trochę czasu.

Możesz jednak przyspieszyć swoje rezultaty z moim wsparciem!

Zapraszam Cię do grona Królowych Swojego Biznesu, gdzie pomogę Ci mentalnie przygotować się na prawdziwe przełomy w Twoim biznesie. Pokonasz swoje bariery w sprzedaży i nie tylko oraz otworzysz się na obfitość pieniędzy, czasu i wolności. Zostań Królową Swojego Biznesu i zmień swoje życie na lepsze!

Tymczasem dziękuję Ci za dzisiaj oraz zachęcam do subskrybowania podcastu „Mały biznes, wielkie efekty” i mojego kanału na YouTube, abyś nie przegapiła kolejnych odcinków. Obserwuj mnie też na Instagramie, gdzie prawie codziennie dzielę się inspiracjami i praktycznymi wskazówkami, jak rozwijać swój biznes z pełną mocą!

Zostań Królową Swojego Biznesu!

Z pełną mocą osiągaj kolejne przełomy w swoim biznesie online i odważnie sięgaj po swoje marzenia!

Zostań Królową Swojego Biznesu

Zaprojektuj swoją nową biznesową rzeczywistość – otwórz się na obfitość czasu, finansów, wolności oraz radości!

Justyna Stańska Italiana
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict