Jak dostosować działania swojego biznesu online do czasów pandemii? 5 obszarów do zmian

Jestem ciekawa, jak sobie radzisz Ty i Twoja firma od momentu wkroczenia w erę „nowej normalności” związanej z koronawirusem? Czy wiesz, w jaki sposób dostosować działania swojego biznesu online do obecnej rzeczywistości?

 

Już powoli przyzwyczailiśmy się do tego, że sytuacja się zmieniła. I coś, co szokowało na początku, teraz staje się czymś oczywistym. Wciąż jednak rozmawiam z klientkami i różnymi osobami, które mają obawy przed sprzedawaniem swoich produktów, usług właśnie w tym momencie. Często też rozjeżdżają się jakieś działania marketingowe i ktoś po prostu „znika” w sieci. Bo nie wie, o czym teraz mówić…

Dlatego dzisiaj chcę Ci opowiedzieć o 5 obszarach, które warto zmienić, aby dostosować działania swojego biznesu online do czasów pandemii.

Zapraszam!

 

 

Ten odcinek miał się nie pojawić, ale… trudno określić, jak długo potrwa obecny stan „zawieszenia” związany z koronawirusem. Moim zdaniem, prędzej czy później, czeka nas kryzys gospodarczy. I wpłynie on nie tylko na rzeczywistość firm działających stacjonarnie, które bezpośrednio na zamknięciu gospodarki tracą, ale także pośrednio na innych. W tym na biznes online. Pytanie, jak głęboki to będzie kryzys? I czy możemy dostosować działania swojego biznesu online, aby się przed nim zabezpieczyć?

Moim zdaniem – jak najbardziej! Możemy działać tak, że wyjdziemy z tej sytuacji nawet mocniejsi, niż przed tym trudnym okresem. Jednak, aby do tego doszło, trzeba się skupić na czymś innym, niż normalna „bieżączka”. I o tym właśnie Ci dzisiaj opowiem.

 

5 obszarów, na które warto zwrócić uwagę, aby dostosować działania swojego biznesu online do czasów kryzysu

Gdy oficjalnie ogłoszono pandemię koronawirusa i zaczęto wprowadzać różne ograniczenia, ja też musiałam dość mocno zmienić swoje plany. Bo nie można kontynuować prowadzenia firmy w tej samej formie i udawać, że „nic się nie dzieje”.

Omówię Ci 5 głównych obszarów, w których sama wprowadziłam zmiany, żeby efektywnie dostosować działania swojego biznesu online do kryzysowej sytuacji. Okazało się to skuteczne i myślę, że dobrze się zająć tymi rzeczami w pierwszej kolejności.

1. Zweryfikuj koszty w kontekście działania swojego biznesu

Zastanów się – czy wykorzystujesz pieniądze w odpowiedni sposób?
Z jakich narzędzi korzystasz, a z jakich nie? Gdzie możesz szukać oszczędności, aby lepiej zarządzać swoimi finansami w kryzysie

2. Przeanalizuj Twoje oferty i prognozowane przychody

Jakie oferty będą się sprzedawać w czasach pandemii? Ustal swoje predykcje – co warto i chcesz promować? Jakie są Twoje prognozy finansowe na kolejny kwartał i jak do tego podejść, by osiągnąć swój cel?

3. Nie rezygnuj z działań marketingowych

Bądź widoczna dla swoich obecnych odbiorców i pokazuj się szerszemu gronu. Może i jest przesyt treści, bo mnóstwo firm przeniosło się do świata online, ale jednocześnie ludzie obecnie dużo czasu spędzają w domach.

Zatem to dobry moment, aby dostosować działania swojego biznesu online do tych realiów i budować swój silny wizerunek w sieci. Postaw zatem na zwiększenie świadomości Twojej marki i aktywny PR.

4. Przyjrzyj się, jak możesz usprawnić/zautomatyzować działania swojego biznesu

Jest mnóstwo pomysłów, aby wykorzystać „czas przestoju” do optymalizacji swojej działalności. Jedną z opcji jest stworzenie automatycznej sekwencji powitalnej po zapisie na newsletter, dzięki czemu będziesz budować swoją społeczność. Możesz także zautomatyzować pozyskiwanie klientów, poprzez wdrożenie techniki One Time Offer, która przynosi wiele korzyści.

5. Przygotuj dopasowaną kontekstowo strategię cyklu tematycznego w social media

Twórz treści, które wpisują się w aktualną sytuację. W podcaście podałam przykłady, jak można robić to naprawdę dobrze, m.in.: Justyny Kwiatkowskiej z Zadbana Finansowo, która stworzyła cykl medytacji w formie live na Fb czy Aleksandry Rodziewicz z InstaStories Dietetyczny Poradnik Przetrwania.

Na takich inicjatywach osadzonych w kontekście, możesz wiele zyskać. Bo nawet, jak ludzie nie od razu kupią coś od Ciebie, to gdy wzbudzisz ich zainteresowanie – zostaną z Tobą na dłużej!

 

Jak dostosować działania swojego biznesu online, by poradzić sobie w każdej sytuacji?

Każdy kryzys może być szansą do rozwoju. To idealny moment, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić działania swojego biznesu, aby były bardziej efektywne. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Zamów Twój plan na dominację rynku, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób skutecznie przyciągnąć więcej idealnych klientów, którzy będą chcieli kupować właśnie od Ciebie. Stworzyłam ten 10-odcinkowy serial mailowy, aby pomóc Ci w rozwoju opłacalnego biznesu i oferuję Ci go za darmo!

Jednak nie będę Cię oszukiwać, że kilka gratisowych wskazówek załatwi całą sprawę.

Aby osiągać prawdziwe przełomy w biznesie i generować rekordowe wyniki – potrzebujesz solidnie się do tego przygotować. Zarówno strategicznie, jak i mentalnie.

Dlatego zachęcam Cię do udziału w programach grupowych, w których z moim wsparciem, będziesz efektywnie działać w kierunku rozwoju opłacalnego biznesu.

Jeśli masz wrażenie, że działasz trochę po omacku i mimo ciężkiej pracy, nadal nie masz oczekiwanych efektów – może Cię zainteresować Klub 10K. To mój nowy program abonamentowy, w którym pomogę Ci doprowadzić Twój biznes online do stabilnych przychodów na poziomie 10 tysięcy miesięcznie lub więcej. Małymi krokami będziesz działać nad fundamentami biznesowymi, które realnie wpływają na Twoje dochody, czyli opłacalnością, aktywną sprzedażą i marketingiem.

Natomiast, jeżeli czujesz, że przyda Ci się głębsze wsparcie – dołącz do grona Królowych Swojego Biznesu. Tę przestrzeń mentalnego programowania się na sukces stworzyłam dla kobiet chcących zyskać to, co teraz może wydawać się niemożliwe.

Sprawdź ofertę moich programów grupowych i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie, aby zbudować biznes, który da Ci więcej wolności, pieniędzy i radości!

Daj mi także znać na Instagramie, co sądzisz o tym odcinku! Aby być na bieżąco – subskrybuj podcast Mały biznes, wielkie efekty i mój kanał na YouTube, gdzie znajdziesz mnóstwo wartościowych wskazówek, jak rozwijać swój biznes z pełną mocą!

 

Przestań się uczyć, a zacznij działać metodą małych kroków nad tym, co NAPRAWDĘ ma znaczenie dla Twoich przychodów.

Zadbaj o biznesowe priorytety, czyli opłacalność biznesu online oraz siłę Twojego marketingu i sprzedaży.

Dołącz do Klubu 10K i rozwijaj skalowalny biznes z pełną mocą!

italiana ebook postaw na maila w biznesie online
Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict