Grudzień to nie tylko czas świątecznych ozdóbek i śpiewania pod nosem “Jingle Bells”, ale też i czas podsumowań. Dla mnie to też czas planowania Nowego Roku – nie zostawiam tego na styczeń.

W tym roku po raz pierwszy swoim schematem na biznesowe podsumowanie roku podzieliłam się ze swoimi klientkami programu rozwoju biznesu online AFP i z wszystkimi chętnymi.

Teraz jestem jeszcze w trakcie mojego podsumowania (bo jednak to kilka godzin pracy i analizy finansowej), ale już wiem, że mój główny cel: podwojenie przychodu z 2019 roku – został zrealizowany.

Co jednak ważniejsze, nie został zrealizowany w ten sposób, że pracowałam po 80 godzin w tygodniu i nie miałam czasu na nic innego poza pracą. Nie – w tym roku, roku 2020, zarobiłam więcej, pracując MNIEJ.

Przyczynił się do tego niesamowicie system “Zaplanuj sukces“, czyli połączenie biznesplanu z opracowaniem modelu biznesowego, a następnie planowaniem 12-tygodniowym, który stosuję regularnie już od stycznia 2019 roku.

Dopiero dokładniejsze spojrzenie na mój biznes pod kątem finansowym i podzielenie działań na projekty, a następnie kwartał po kwartale ich realizowanie, spowodowało swego rodzaju przełom.

Dlatego, zanim przejdziemy do dzisiejszego odcinka podcastu, chciałam dać znać, że Ty też możesz z tego systemu skorzystać – już 14.12.2020 roku organizuję po raz kolejny warsztaty z excelem, na których uczę, jak dostosować planowanie 12-tygodniowe i skuteczny, zarabiający na siebie model biznesowy i wdrożyć u siebie.

Zapisy TUTAJ!

Jednak… tak jak powiedziałam w podcaście, system Zaplanuj Sukces owszem, pomógł mi zarabiać w biznesie online, jednak pod koniec 2019 roku działo się to ogromnym kosztem.

 

W zeszłym roku w grudniu – nie będę ukrywać – doszłam praktycznie do momentu “wypalenia” zawodowego, kiedy nie miałam siły realizować żadnych zadań…

Usiadłam w kuchni i rozpłakałam się, bo to nie tak miał wyglądać mój biznes.

Założyłam własną firmę po to, aby samej decydować, jak, z kim, i ile pracuję.

Tymczasem owszem, miałam w 2019 roku całkiem spore przychody jak na pierwszy “poważny” rok działalności, ale pod koniec roku miałam też dość pracy po godzinach, w weekendy, napiętych terminów realizacji projektów… wiedziałam, że długo tak już “nie pociągnę”, a przecież nie miałam alternatywnego źródła przychodów.

Wiedziałam, że COŚ muszę zmienić.

I to wtedy zrobiłam sobie biznesowe podsumowanie roku i wypisałam sobie kilka ważnych wniosków w zeszycie.

I w 2020 roku zmieniłam swój biznes o 180 stopni.

Postawiłam na ograniczenie pracy na rzecz klientów indywidualnych, a rozwój własnych produktów i ofert. Oczywiście wszystko zaplanowałam w systemie 12-tygodniowym, którego uczę w warsztatach “Zaplanuj Sukces”.

To historia w ogromnym skrócie.
Nie napisałam Wam tu, co się działo przed grudniem 2019 roku, jak w ogóle zdobyłam swoich pierwszych klientów indywidualnych, jakie pomysły umożliwiły mi w 2020 roku to, że podwoiłam swoje przychody, pracując mniej.

Jeśli więc chcecie poznać te wszystkie szczegóły, to właśnie wskoczył na stronę i do aplikacji kolejny odcinek podcastu “Mały biznes, wielkie efekty”, w którym opowiadam właśnie, jak rozwijałam własny biznes w 2019 i 2020 roku. Takie podsumowanie najważniejszych punktów przełomowych 😉

Wszystkie linki wymienione w podcaście:

https://italianamarketing.pl/warsztaty-zaplanuj-sukces-nagranie/  – system według którego pracuję i “upgrade’owałam” swój model biznesowy, aby w 2020 zarobić więcej, pracując mniej

https://italianamarketing.pl/akademia-focus-pocus/ – program rozwoju biznesu online oparty o 12-tygodniowy rok

https://italianamarketing.pl/5/ – odcinek 5 podcastu, w którym mówiłam więcej o warsztatach “Zaplanuj Sukces”

Ty też chcesz stworzyć model biznesowy, który pozwoli Ci zarabiać w biznesie online tyle, ile chcesz? Chcesz zaplanować skutecznie rok 2021?

Zapraszam do udziału w warsztatach “Zaplanuj Sukces”!

Warsztaty pomogą Ci osiągać swoje cele finansowe i na liczbach policzyć opłacalność biznesu. Nauczą Cię planowania 12-tygodniowego dostosowanego do specyfiki biznesu online.

Twoja inwestycja jest jednorazowa, a z tego systemu i arkusza kalkulacyjnego możesz korzystać wielokrotnie, za każdym razem zwiększając swoje przychody i dodając nowe oferty, modyfikując swój model biznesowy w miarę rozwoju Twojej firmy!

italiana ebook postaw na maila w biznesie online

Jak być na bieżąco z podcastem?

W zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz, warto zasubskrybować podcast w wybranym poniżej kanale.

Wtedy automatycznie, bez konieczności zaglądania tutaj, otrzymasz powiadomienia o kolejnych odcinkach!

 

Dzięki!

Przy okazji: chcesz zagadać na fejsie lub twitterze?
Send this to a friend