5 sprytnych metod, które pozwolą Ci uwolnić więcej czasu w biznesie online

Chyba nie spotkałam jeszcze wśród osób rozwijających biznes online kogoś, kto by narzekał na nadmiar wolnego czasu.

Także wśród moich klientek i obserwujących widzę, że ciężko jest wygospodarować czas na to, żeby tworzyć nowe produkty czy oferty, żeby realizować nowe pomysły… bo tworzenie treści do social media czy obsługa klientów zajmuje TAK DUŻO czasu! 

Przeprowadzałam ostatnio ankiety w tym temacie na instagramie i widzę, że każda z nas chciałaby tego czasu mieć więcej. Bo to kluczowe, żeby wyrwać się z tego kołowrotka tworzenia treści i zrobić w swoim biznesie online rzeczy, które mają potencjał przynieść największe korzyści.

 

Jak się za to jednak zabrać? Oto jest pytanie!

Każda z nas ma 24 godziny i inną sytuację. Wiem, że wśród moich obserwujących są osoby, które podobnie jak ja, mają małe dzieci. Są też dziewczyny, które rozwijają swój biznes po godzinach, w międzyczasie pracując na etacie. Są też te, które pracują dużo „dla klientów”, ale na swoje inicjatywy już nie starcza czasu…

…dlatego jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to mam nadzieję, że przyda Ci się najnowszy odcinek podcastu. Omówiłam w nim 5 kroków, jakie polecam po kolei podjąć, aby tego czasu trochę uwolnić i zacząć się dzięki temu szybciej rozwijać w biznesie.

Bo już teraz mogę zdradzić, że właśnie ja te kroki wykonałam i dzięki temu w końcu znalazłam się w miejscu, w którym jestem teraz: że już nie pracuję wieczorami czy w weekendy, że mam czas dla rodziny, że przestałam wstawać o 5 rano i stopniowo ograniczam liczbę godzin w ciągu dnia, jaką na pracę poświęcam. 

Od razu zdradzę, że ostatnia metoda, o jakiej wspomniałam w podcaście, to automatyzacja marketingowa – automatyczny lejek sprzedażowy oparty o technikę One Time Offer.

Kiedyś nie byłam fanką tego lejka, ale w innym odcinku podcastu, dostępnym O TUTAJ, zdradziłam, dlaczego zmieniłam zdanie.

I, dobrze się składa, że właśnie teraz, w przyszłym tygodniu, przeprowadzam webinar: „Zarabiaj automatycznie na swojej ofercie, czyli jak zaprojektować lejek sprzedażowy z One Time Offer od podstaw”, na który już teraz serdecznie Cię zapraszam.

korzyści one time offer w praktyce

Wyobraź sobie, że odpoczywasz lub jesteś na wakacjach, a na maila spływają Ci powiadomienia o kolejnych zakupach w Twoim sklepie.

To jest w zasięgu ręki – i jestem zdania, że praktycznie KAŻDY biznes online oparty o usługi może sobie taki automatyczny lejek sprzedażowy zaprojektować!

Stworzenie takiego lejka za pierwszym razem zajmuje trochę czasu, ale potem możesz zająć się innymi rzeczami w swoim biznesie – wiedząc, że w międzyczasie taki lejek wciąż aktywnie pozyskuje za Ciebie nowych potencjalnych klientów… z których część zostawi u Ciebie od razu swoje pieniądze!

To żadna magia. Weź udział w warsztatach „Zarabiaj na Autopilocie” i dowiedz się, od jakich kroków zacząć, aby jak najszybciej zaprojektować u siebie taki automatyczny system pozyskiwania klientów.

Oprócz zaproszenia na webinar, oczywiście jednak jak zawsze przygotowałam dla Ciebie streszczenie tego odcinka podcastu i linki, o jakich wspominałam.

 

Najpierw jednak zaznaczmy, że ten etap rozwoju biznesu online, w którym owszem, już zarabiasz, ale masz wrażenie, że bardzo dużo (za dużo pracujesz) jest normalnym etapem i większość z nas go przechodzi (omówiłam to szerzej w odcinku „5 etapów rozwoju biznesu online„.

To jednak nie znaczy, że na tym etapie musisz bardzo długo pozostać. Są niestety tacy, co nigdy nie przechodzą na poziom wyżej. Liczę jednak na to, że Ty, skoro tutaj jesteś, to do takich osób nie należysz.

Dlatego odsłuchaj powyżej odcinek, a dla ułatwienia krótko wypunktuję te 5 metod, które pozwolą uwolnić więcej czasu w biznesie online.

 

1. Zacznij mierzyć CZAS!

Jeśli masz uwolnić trochę czasu, najpierw musisz wiedzieć, gdzie jest jakieś pole do manewru! Ja do mierzenia czasu używam aplikacji toggl, która jest bezpłatna i integruje mi się z moimi innymi narzędziami pracy: todoist oraz asaną.

 

2. Zidentyfikuj zadania, które nie są Ci teraz niezbędne do osiągnięcia Twoich celów… i zrezygnuj z nich

PROTIP: żeby to zrobić, musisz najpierw wiedzieć, jakie są Twoje cele. Mocno pracuję nad tym z klientkami w ramach programu rozwoju biznesu online AFP.

 

3. Wydeleguj to, czym NIE POWINNAŚ się zajmować / w czym nie jesteś najlepsza

Nawet jeśli się boisz i czujesz, że Cię nie stać! Mój biznes zaczął rozwijać się o NIEBO szybciej, kiedy podjęłam pierwszą współpracę z kimś do pomocy. Teraz mam już dwie takie osoby!

 

4. Zacznij wykorzystywać efektywniej czas, jaki Ci zostanie

Powyższe kroki uwolnią Ci trochę czasu. Teraz Twoja w tym głowa, aby pozostały czas na pracę wykorzystywać w skupieniu, na 100% swoich możliwości i produktywnie! Jeśli potrzebujesz w tym pomocy, to możesz używać np. techniki Pomodoro, wtyczki czyszczącej feed na facebooku czy rozszerzenia StayFocusd.

 

5. Automatyzuj to, co się da! I twórz procesy ułatwiające życie.

Polecany przykład automatyzacji to np. automatyczny lejek sprzedażowy oparty o technikę One Time Offer. Oczywiście jednak to nie wyczerpuje możliwości, wspominałam w podcaście np. o narzędziu iftt.

 

Dzięki dobrze wprowadzonej „szybkiej ofercie” nie tylko oszczędzasz czas i sprawiasz, że automatycznie dowiadują się o Tobie nowi potencjalni klienci, ale zaczynasz natychmiast zarabiać na swojej liście e-mail i obniżasz koszty reklam na facebooku!

PS. A jeśli szukasz polskiego narzędzia do wprowadzenia One Time Offer u siebie, polecam Ci rozwiązanie betimes.pl. System ma bezpłatny okres próbny, więc użyj TEGO LINKA (jest to link afiliacyjny) i biegnij sprawdzić, czy to coś dla Ciebie!

 

A jeśli uważasz, że mojego podcastu fajnie się słucha, to zasubskrybuj go poniżej w dowolnie wybranej przez siebie aplikacji. Wtedy automatycznie uzyskasz powiadomienie o kolejnych odcinkach.

Justyna Stańska
produkty online

Zacznij odważnie promować swoje oferty online!

Pobierz ściągawkę z 15 pomysłami, które pomogą Ci sprzedawać codziennie, bez wyczerpujących kampanii. Z lekkością i bez poczucia wciskania!

Zamów powiadomienia o nowych odcinkach podcastu „Mały biznes, wielkie efekty”

Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowy odcinek z wiedzą, inspiracją lub konkretną strategią, która pomoże Ci zrozumieć, jak Ty też możesz prowadzić świetnie zarabiający na siebie biznes.

Nawet jeśli (tak jak ja) jesteś normalną dziewczyną bez 50 000 followersów.

 

Kliknij i posłuchaj
na Apple Podcast

Kliknij i posłuchaj na Spotify

Kliknij i posłuchaj na YouTube

Kliknij i posłuchaj na Spreaker

Kliknij i posłuchaj na Empik Go

Kliknij i posłuchaj na Podcast Addict